Sterilizace. Kolik hodin trvala od nástupu po probuzení? Jak jste se cítily?

denci96
19. únor 2021

Ahoj, v květnu jdu na odstranění vejcovodů... Ty které jste to podstoupily, prosím kolik hodin cca trvalo když jste ráno nastoupily a pak jste se po zákroku vzbudily? Jak jste se potom cítily? Chci jít po zákroku na revers domů, mám totiž malý mimco a ráda bych tou dobou ještě kojila a přes noc jí samotnou ještě nechat nechci.

rexyi
1. kvě 2021

@denci96 ahoj, vidím, že to ještě stihnu ti napsat. Já byla na laparoskopické sterilizaci 22.4., takže čerstvě po. Byla jsem v Karvine.
Na ambulanci jsem dorazila v 7, v 8 jsem šla na pokoj, 9:45 jsem byla na sále, zákrok trval asi 45 minut, pak 2 hodiny na dospavaku, takže okolo 13 hodiny jsem byla zpět na pokoji. Celé odpo jsem pospávala, po 19.hodine první vstávání. Což nebylo nic moc, točila se mi hlava, po odcevkovani jsem se chtěla zkusit vyčůrat, ale to mi zabylo špatně a byla jsem ráda, že si jdu zase lehnout. Pak jsem se snažila ještě párkrát postavit a projít, ale bylo to takové náročnější. Takže pokud v ten den domu na revers, tak určitě s doprovodem, člověk je pak ještě dost slabý a pitomý 🤭 Držím palce

rexyi
1. kvě 2021

@denci96 jinak já si nechala oba vejcovody odstranit, ne jen podvazat

denci96
autor
1. kvě 2021

@rexyi ahoj, moc ti děkuji za odpověď... Taky mi budou odstraňovat vejcovod🙂 tak doufám že to nějak půjde... Malou bude hlídat manžel, ale jelikož je kozomilka tak jí nechci dlouho trápit, tak snad mě na revers pustí

rexyi
2. kvě 2021

@denci96 já myslím, že na sílu té držet nebudou. V jedné olomoucké klinice pouštějí s doprovodem po 4 hodinách. Každopádně doporučuji aby manžel měl ošetrovačku a vy pěkně ležet a odpočívat. Já měla ještě 4 dny dost bolesti ramen a pod žebrama z toho plynu, který do vás napouští při operaci. Tak určitě nezustavejte sama doma.

denci96
autor
2. kvě 2021

@rexyi jdu v pátek takže o víkendu bude doma tak by to mělo být v pohodě... Děkuji za odpověď 🙂

denci96
autor
2. kvě 2021

@rexyi ještě za jak dlouho jsi se cítila fit? Třeba na sport, běhání atd?

veroniquecz
2. kvě 2021

@rexyi nevíš která klinika prosím?

rexyi
3. kvě 2021

@denci96 dnes je to 11.den po a upřímně, úplně fit ještě nejsem. Měli by se dodržet jakoby šestinedělí, takže trošku klidovejsi režim. Úklid a starost o domácnost tak po 4 dnech.

rexyi
3. kvě 2021

@veroniquecz myslím, že fertimed.

denci96
autor
5. kvě 2021

@rexyi ještě prosím tě stehy dávají jaký? To pak musíš na vyndání stehů nebo jsou to ty vypadavaci?

rexyi
7. kvě 2021

@denci96 klasické nevstřebatelné. Po 8-10 dnech se jde na vytažení na gyndu. Otázka 2 minut.

denci96
autor
9. kvě 2021

@rexyi byla jsi potom taky tak nafouklá? Jak dlouho trvalo než jsi splaskla? Myslíš že je možný hned druhý den dostat ms?

rexyi
10. kvě 2021

@denci96 já jsem břichatá sama o sobě, ale je fakt, že ten týden trvalo než mi břicho trochu splasklo. Jednak otok a jednak ten plyn. A záleží, kdy bys MŠ měla dostat. Já teda první dva dny spinila a po týdnu přišla ms. Ale měla jsem ji mít.

rexyi
10. kvě 2021

@denci96 a už máš po?

denci96
autor
11. kvě 2021

@rexyi no naštěstí už to trochu povolilo🙂 amo v pátek jsem byla

iren007
1. led 2022

@denci96 dobrý den, šla jste domu ještě v ten den?