Stodal proti kašli v těhotenství

toluma
29. zář 2017

Ahoj holky.Nemáte někdo zkušenost s užíváním sirupu Stodal v těhotenství?Uzívali jste ho na doporučení lékaře nebo lékarníka?V týdnu mě začalo strašně škrábat v krku a mám záchvaty dráždivýho kašle a paní v lekarně mi doporučila Stodal,že mi nic jinýho v těhotenství dát nemůže.Jenže teď doma čtu v letáku,že se to stejně v těhotenství nedoporučuje,že to obsahuje ethanol.Není tam,že je to přímo zakázaný,ale i tak mám teď strach si to prostě vzít.

mythologist
29. zář 2017

U homeopatik se jiz radu let uspesne ridim heslem: voda neublizi 🙂

anehap
29. zář 2017

Urcite muzes, brala jsem v obou tehotenstvich nekolikrat😉 Jen pokud mas suchy drazdivy kasel, je lepsi Drossetux, ten je primo na suchy😉

jitavrtule
29. zář 2017

Etanol = alkohol. Je to asi tak "nebezpecny" jako cucnout si v těhotenství piva 😀 jinak muzes jeste Stopkasel sirup od Dr Weisse, ten je uplne bezpecnej a dobrej, akorat jako vetsina leciv, co se v těhotenství smi uzivat, neni moc k nicemu 🙂

gnozka
29. zář 2017

Na kašel
Je výborný stop kašel od firmy Dr. Weis . Muze se i v tehotenstvi , je rozhodne účinnější nez stodal. Vim to z praxe v lékárně a i z vlastní 🙂 ted jsem ho užívala .

elisc
29. zář 2017

Kopíruji odpověď od Dr. Kouckého. Paní se ptá na užívání Stodalu a Stop kasel

Dobrý den,bohužel, na rovinu, znalosti farmaceutů o reálné bezpečnosti léků v těh.jsou takřka nulové...tedy v ČR. Uvedená fytofarmaka moc těhotným neuleví, když už, daleko efektivnější je amboxol (Ambrobene), N-acetylcystein (ACC), Musocolvan atd., na noc pak butamirát (Stoptussin...) .... nebo, dle dostupných dat....včelí med 🙂 Jsem recenzentem knihy Farmakoterapie v graviditě a při kojení a je na mně tedy vyšší zodpovědnost než na autorech této knihy...asi bych si pod sebou "podřezával větev",kdybych tvrdil opak....Uvedené informace jsou samozřejmě plně v kontextu o reálném stavu informací o bezpečnosti daných léků v těhotenství nasbírané ze zdrojů z celého světa...co dodat....

elisc
29. zář 2017

Ještě dodám, samotnou mě v těhotenství trápil suchý kašel. Několik nocí jsem vůbec nespala. Brala jsem Ambroxol, na noc Stoptussin. Když bylo nejhůř, měla jsem od svého doktora předepsaný dithiaden. 1/2 tablety na noc. Malá se zatím jeví v poř🙂

toluma
autor
10. říj 2017

Všem moc děkuji za příspěvky,nakonec jsem taky navštívila lékařku a ta mi odsouhlasila ten Stoal,že ho i sama v těhotenství brala.A musím říct,že mi pomohl,i když jsem ho brala mnohem míň,než se má,jelikož hlava mapa 😀.Hlavně ,že to pomohlo a škoda,že jsem si ho nevzala dřív,ale měla sem fakt strach 🙂