Tělísko - může souviset s únavou a rozhozenou menstruací?

monulilinka
11. dub 2019

Ahojte maminy a budoucí maminy,chtěla ksem se zeptat,už přes půl roku mám zavedené telisko,a menstruace se mi stále nesrovnala a teď poslední jsem i unavená,takova jako mouchy snažte si mě,nic mě nebaví atd....mize to s tím souviset?dekuji

hermij
11. dub 2019

Popisuješ bohužel naprosto normální nežádoucí účinky, které tělísko provází a nejspíš tě budou provázet hooodně dlouho. Určité procento žen je spokojených, ale velké množství žen do pár měsíců nechává tělísko vytáhnout. Přečti si příbalový leták k tomu Tvému typu, všechno tam bude. A pokud ne, měla bys nežádoucí účinky nahlásit lékaři a ten by je měl povinně nahlásit na SUKL. Na milionu žen bylo loni prokázáno, že hormonální antikoncepce způsobuje náladovost, deprese a další poruchy nálad a psychiky. I kdybys měla jen nehormonální, tak je to stále obrovský zásad do těla. Tělo za těch 6 měsíců mohlo i jednou, i dvakrát potratit miminko, tak kdoví, jak funguje to naše podvědomí... Víš, jak tělísko funguje? Máš v těle permanentní zánět. Takže je normální, jestli špiníš. Je normální, jestli krvácíš, kdy se tělu zamane. Je normální, že budeš mít výtoky. Je normální, že bude cyklus nepředvídatelný. Děloha má v sobě zánět a brání se. Možná se dokonce mstí za neuctivé chování, když to přeženu. Nehormonální tělíska mají bohužel vyšší "riziko", že otěhotníš, ale potratíš.
Já znám osobně spíš ty ženy, které byly nespokojené a nechaly si tělíska časem vytáhnout, proto je nedoporučuju, resp. doporučuji zajímat se o nehormonální metody, které také nabízí vysokou spolehlivost. Můžeš se obrátit na lékaře, ale ti mají velké provize z tělísek, takže určitě bude zuby nehty trvat na nevytahování. Třeba to za pár měsíců ustane...
Pro mě je děloha posvátné místo, kde se vyvíjí děti a my ženy (sadistky) si tam vědomě strkáme kovy a plasty, protože nám to přijde jednodušší, než přijmout zodpovědnost za naši přirozenou plodnou sílu. Ty sama od sebe neotěhotníš, takže je to vždy otázka obou v páru. na to ses už ale neptala, tak tu nebudu házet rozumy. Neber mé rady zle, každý radíme dle svých zkušeností a já předávám ty svoje, v případě tělísek negativní 😞

beatty
12. čer 2019

Měla jsem 2 tělíska, nejdříve Mirenu, potom Jaydess (stejné jako Mirena, ale na kratší dobu). V obou případech jsem byla spokojená. A konkrétně u tohoto druhu tělíska funguje antikoncepce na 3 hlavních pilířích. Jednak působí antikoncepčně, potom svou přítomností v děloze udržuje děložní sliznici nízkou (proto je i menší nebo žádné krvácení a špinění) a v neposlední řadě zhušťuje hlen v děložním čípku.
To znamená, že by se do dělohy neměly dostat spermie, kdyby náhodou ano, tak stejně nebudou mít co oplodnit, a kdyby přece jenom náhodou i toto vyšlo, vajíčko by se nemělo kam usadit, když není děložní sliznice narostlá.
Hormonální tělíska mají zase třeba články nebo provázky z mědi, což je jedovaté pro spermie.
To jenom k těm častějším potratům a zánětu v děloze, co psala hermij.
Nicméně v mém případě taky trvalo snad půl roku, než menstruace na čas odezněla. Jinak jsem měla intervaly méně pravidelné a šlo treba jenom o 3 dny špinění. Kamarádka s Mirenou nemenstruovala třeba vůbec.
Nálady můžou souviset s tělískem, ale i s jinými faktory. Nezměnilo se nic u tebe v životě?
Jinak jsem o tělísku nevěděla nijak a do budoucna se k němu nejspíš opět vrátím.

kizii
12. čer 2019

@monulilinka Urcite ano.. ja mela Mirenu a po pul roce musela ven, mela jsem takove depky, ktere ovlivnivaly i muj vztah s pritelem.. Nemohla jsem byt ani sama se sebou.. :/

snahnah
12. čer 2019

Měla jsem Mirenu 2 roky, Dr. Pořád že se to srovná, že je to škoda vytahnout dřív, prdlačky. Nikdy více. Neustále špinění, po námaze krvácení, bolesti břicha.