Velká krevní ztráta při gynekologické operaci

pistalka1974
4. črc 2017

Ahoj všichni, já měla velkou krevní ztrátu nedávno při blbě udělané laparo gynekol. operaci cysty, museli za pár hodin udělat revizi. Ještě že na to přišli, krvácela jsem do břicha! Pak jsem dostala několik transfuzí červených krvinek, musím brát železo- Maltofer. To se žvýká, na chuť dobré. Jen mě zajímá, kdo s tímto má zkušenost, za jak dlouho jste se dostaly aspoň trochu k normálu? Myslím po větší krevní ztrátě. Já po ztrátě měla jen 64 hemogl., pak to lezlo nahoru, ale ještě furt je ho míň, asi jen kolem 90 teď. Rychle se unavím. Prosím pište Vaše zkušenosti. Díky

ela90
4. črc 2017

Po císaři jsem dostala asi dvakrát transfuzi a na doma jsem vyfasovala železo v tabletách a měla se hlásit k obvodní na kontroly krve než to bude ok. Nemohla jsem se ani postavit z postele abych se nevyvrátila. Důležité jsou nějaké pravidla - ideálně brát ráno na lačno, přidat si nějaký vitamin C, který pomáhá ke vstřebávání a nepít minimálně půl hodiny kafe nebo černý čaj. Kofein zase zabraňuje vstřebávání. Když už se ty prášky musí brát, tak z nich vytěžit alespoň co nejvíc. Za tři týdny opravdu poctivého užívání jsem na tom byla s výsledky krve lépe než kdy předtím 🙂 Snad se ti to také co nejdříve vrátí do normálu. Hlavně poctivě vydržet 🙂

kalutedi
4. črc 2017

Já měla velkou ztrátu po obou porodech a následných revizích. Po prvním jsem transfuzi ještě ukecala, ale po druhém už mi ji dali a cítila jsem se lépe než po prvním porodu. Z prvního jsem se dostávala ještě 14dní doma, furt jsem omdlévala. Po druhém porodu už jsem šla z porodnice jak rybička.-)

pistalka1974
autor
4. črc 2017

Díky holky, tak snad to půjde. Dopoledne jsem jak rybička, ale odpoledne nic moc...

akankeo
4. črc 2017

@pistalka1974 ja si nenechala dat po cisari transfuzi a slaba sem byla pul roku. U Vas by to melo jit nahoru rychle, dejte tomu par tydnu, mimo zelezo je treba zvysit prijem vitaminu C. Nejste asi po porodu, tak to bude trvat trosku dyl, ale vic jak mesic by to byt nemelo, ta transfuze dela fakt hodne.

pistalka1974
autor
8. črc 2017

Ahojky holky, máte pravdu, cítím se po pár dnech líp, beru i hořčík, ten mi asi taky chybí, měla jsem křeče ve svalech a byla trochu na nervy-i to se lepší. Ani břicho není už tak hrozný, a můžu teď i trochu víc dělat. Díky😊