Volná tekutina u vaječníku. Co to může být?

15. bře 2023

Ahoj. Kvůli velké bolesti podbrisku jsem byla v patek u sve gynekolozky. Ta na ultrazvuku našla volnou tekutinu asi někde u vaječníku. Krev a moč v pořádku ale podbrisek mě furt strašně bolí,dostala sem antibiotika.
Měla jste některá? Co to může být? A co způsobuje tu volnou tekutinu?

lencaa11
15. bře 2023

Ovulace ,cysta...

merope
16. bře 2023

U vaječníku nebo ve vejcovodu? Já mám ve vejcovodu, ale problémy z toho nemám.

mikinex
28. bře 2023

Ahoj, snad uz je vse ok. Ja se chci u tohodle tematu podelit o svoji vcerejsi zkusenost. Po asi 10ti minutach sexu me zacalo hrozne bolet uvnitr uplne bodava bolest u vajecniku jako kdybych mela krec v celem spodku. Nemohla jsem se narovnat nemohla jsem lezet jinak nez na brise s pokrcenymi nohami. Trvalo to asi dve hodiny a rano jsem hned volala doktorovi. Mela jsem hned prijit a zjistil, ze mi praskla cysta na levem vajecniku, kdy mi ale minule pondeli tvrdil, ze zadnou nemam (celkem na ne trpim) Proto byla na ultrazvuku cerna skrvna jakoze prave tekutina a ta bolest je dusledkem toho jak telo nezna tenhle stav a dutina brisni na to reaguje. Bylo mi receno ze do 48 hodin se to vsakne a bude to ok, tak snad. Dal mi algifen na predpis. Ted porad jeste citim tlak ale snad to bude uz dobre. Timhle jsem se chtela jen podelit (poprve tady), aby kdykoliv se tohle nektere stane, hned to reste, aby to nebylo nejak zavaznejsi. Ja uvazuju nad dukladnejsim vysetreni na nejake klinice kvuli myomum a jinym moznostem. Jsem uz po jednom porodu. Misa

luciegar
2. led 2024

@mikinex ahoj, vcera se mi stalo to stejne... uplne jsem se z te bodave bolesti a krece orosila, pak zimnice, no docela jsem mela nahnano.. dnes citim jen tlak, jak kdybych tam opravdu mela nejakou tekutinu..
Pak me napadlo, jestli to nebyla ovulace, ale nikdy jsem tohle nezazila. Zjistovala jsi potom vic? 🙂 Moc diky.

merope
3. led 2024

Osobně mám dost bolestivou ovulaci. Menstruace je v pohodě, ovulace fakt děs.