Používáme cookies. Více informací zde. OK

Vysoký krevní tlak, jak probíhalo vaše otěhotnění?

gabigold
27. srp 2015
Ahoj holky zajímalo by mě jak probíhalo vaše těhotenství,když již před početím jste si léčili hypertenzi.
melis7
27. srp 2015
@gabigold Me zmenila internistka leky a obvodni gynekolog me poslal do rizikove poradny a na neschopenku.Jinak se mi tlak celkem drzel,takze zadne drama se nekonalo.Jen mi k Dopegytu pridali Vasocardin, ale jinak to bylo celkem v pohode. Vim,ze to tak byt nemusi,ale u me to slo.Preeklampsie se nepridala,takze celkem dobry.Doporucovala bych si najit dobrou rizikovou poradnu pro trhotny, tam mi i tu lecbu upravovali.
gabigold
autor
30. srp 2015
Moc děkuji za radu.🙂
misutkakosutka
30. srp 2015
Ahojky děvčata, já měla naposledy při prohlídce krevní tlak 140/80 a bylo mi doporučeno před otěhotněním dát dolů kila,aby to bylo lepší,ale čím víc chci zhubnout tak víc to nejde, myslíte,že je to hodně špatný tlak? léky neberu
ver_zdr
30. srp 2015
Taky se léčil s tlakem a pouze jsme to projednala s internistou a domluvila jsme se s obvodním a upravili léky a bylo. Gynekolog o tom ví a nic nenamítal, tak doufám, že to vše bude v pořádku. A jak píše @misutkakosutka, úprava váhy taky byla vyřčena, ale čím víc se člověk na to upíná tím víc je to v háji.
lavita
30. srp 2015
brala jsem 6 dopegytů a 1 vasocardin, po porodu změna na telmisartan a nebivolol. chodila jsem normálně do práce, jen asi týden jsem byla doma, když bylo vedro a vyletěl mi tlak.
melis7
31. srp 2015
@misutkakosutka Myslim,ze tak tragicky tlak to neni.Asi by bylo lepsi,kdyby byl tak okolo 130/75.,ale podle me to traga neni.Ale v tehotenstvi asi bude stoupat,takze hodne zalezi,jak ti to zvladnou udrzet a jestli se neprida preeklampsie.Coz se stava.To zhubnuti asi neni uplne od veci.
lucykal
31. srp 2015
Vysoký tlak mám zjištěný od 9 let dlouho dobu jsem brala léky pak pár let pauza a v těhotenství jsem je dostala brala jsem Dopegyt. Dva dny před předčasným porodem jsem měla naměřený v amb tlak 150/100 a už jsem tam musela zůstat v neděli před porodem tlak 160/100 tak jsem dostala ještě do infuze léky.

Sem začni psát odpověď...

Odešli