Za jak dlouho můžu mít můstek?

xkamilkax
7. čer 2017

Dobrý večer, chtěla bych poprosit o radu, či spíše zkušenosti. Má zubařka mi bude dělat můstek s tím, že mi vytrhne obě přední 1 a zbrousí obě 2.Protože jsem byla na poslední kontrole s malou dcerou, nestihla jsem se, nebo spíš nemohla v klidu zeptat na pár otázek. Zajímá mě, jak dlouho bude trvat, než budu moct mít můstek, protože počítám, že se musí dáseň zahojit? Také jestli a za jak dlouho bych mohla mít nějaký provizorní můstek? Přece jen, jsou to přední zuby.Byla bych moc vděčná, pokud by byl někdo tak hodný a napsal mi své zkušenosti. Děkuji

japerinka7
7. čer 2017

Ahoj, klasický provizorní můstek by měl být hotový do druhého dne od nabroušení a vytržení. Obojí je možné v jedné návštěvě, vše je na dohodě s doktorkou. Provizorní můstek je taky připevněný provizorně a je pak asi na 6-8 týdnů, než se vyhojí rány. Může se zhotovit i tzv. částečná snímací imediátní náhrada, která nahrazuje jen vytržené zuby a je drátěnými sponami přichycena k okolním zubům. Určitě bych se nejdřív domluvila na přesném postupu, ale pochybuji, že by tě zubařka nechala jen tak chodit bez předních zubů... 😉

xkamilkax
autor
8. čer 2017

Děkuji za odpověď 🙂

luciemak
8. čer 2017

Take me to ceka ☹ budou mi delat korunky na predni zuby,ale myslela jsem, ze jen zuby zbrousi a ne ze se musi trhat?

dafne55
8. čer 2017

@japerinka7 U meho manzela v ordinaci to chodi tak, ze se rano zuby vytrhnou, rovnou se udela otisk a po obede je hotovy provizorni mustek. Ten nechava zhruba dva mesice, pak ho sunda, otiskne na definitivni, provizorni mustek zase vrati zpatky a zhruba za 14 dni je hotovy ten definitivni.

japerinka7
8. čer 2017

@dafne55 Samozřejmě záleží na vybavení, chodu ordinace a spolupráci s laboratoří. U nás se postupovalo takhle. Laboratoř jsme neměly v budově a práce se převážely....

japerinka7
8. čer 2017

@luciemak Ahoj, nemusí se trhat, záleží na stavu zubů, pokud stačí nabrousit, tak se "jen" nabrousí, pak jde o KRYCÍ KORUNKY a brousí se jen ty zuby, které potřebují ošetřit. A pokud je zub (zuby) v takovém stavu, že už někde zachránit, tak se vytrhne a zhotoví se MŮSTEK, který překryje defekt a je kotvený na okolní zdravé, popřípadě vyhovující zuby, které se pak musí nabrousit 😉

xkamilkax
autor
8. čer 2017

Děkuji za odpovědi🙂