Zánět, čípek při dotyku krvácí

jess8
24. říj 2017

Ahoj, konečně jsem se odhodlala navštívit poprvé gynekologii (21 let). Vše probíhalo v pořádku, dr. milá, vše mi vysvětlovala. Problém nastal při stěru...řekla mi, že mám zánět, že se čípku jen dotkla a hned začal krvácet a nelíbí se jí to, od té doby zvážněla. Žádné problémy jsem dosud neměla, žádný specifický výtok ani bolest a celkem pravidelná menstruace. Ptala se na můj sex. život, mám 3 roky prvního a také jediného sex. partnera. On sice měl přede mnou chvilkový vztah, ale sex probíhal také pouze s ochranou. Začala apelovat na přítele, že na mě něco přenesl. Jenže spolu VŽDY používáme ochranu, sice párkrát ve mě byl bez, ale to vždy jen ze začátku a tak na 10 sec. Dotazovala se dále, že to není možné, že příteli nemám věřit, že se někde určitě nakazil a přenesl to na mě... jenže já mu v tomto VĚŘÍM více jak na 100%... za 14 dní mám přijít pro výsledky a bude následovat nějaká léčba. Hrozně mě vylekala, vůbec jsem nic takového nečekala... Možná moc přeháním, ale pořád nad tím musím přemýšlet a nevím jak tech 14 dní vydržím čekat a také co výsledky přinesou .... Nemáte někdo zkušenost, nebo nějakou radu, abych byla klidnější? Děkuji

komive
24. říj 2017

Vymen doktorku. Mykozu muzes mit klidne jen tak, pri oslabeni organismu..kdyz se jenom podivala a nema k dispozici vysledky ze steru, nemuze ti rikat, ze se jedna o nejakou pohlavne prenosnou chorobu..pryc od ni..

vendelinka08
24. říj 2017

Myslim si...ze nejde o pohlavni chorobu..ale asi se ji opravdu neco nezdalo na cipku. Hned bych od ni neutikala a pockala az na vysledky a pak to popripade zkonzulovala snekym jeste dalsim. Ohledne partnera...je jedno na jak dlouho v tobe byl bez ochrany. Prenest ti muze cokoliv behem chvilky. Ale zavery bych jeste nedelala. Zkus to vydrzet a nemyslet na nic zleho.

eviicka
24. říj 2017

Taky se jednou mé doktorce něco nezdálo, pouze se opatrně zeptala, jestli mám stálého partnera. Řekla jsem tehdy popravdě, že aktuálně delší dobu nemám žádného, a když jsem chtěla vysvětlit, že ex partner byl taky panic. Tak mě zarazila, ať to víc neřeším, že příčiny mohou být i jiné. Nakonec bylo vše v pořádku.
Od tvé doktorky je to hodně necitlivé. Pokud partnerovi nemáš důvod nevěřit, určitě se nenech nahlodat, k výsledkům držím palce.

fallingstars
24. říj 2017

@jess8 Vydrž do těch výsledků. Kamarádka má roky krvácivý čípek, za sebou x vyšetření a nikdy jí nic nenašli 😉
Od doktorky je to necitlivé, hlavně dost předbíhá, ale asi má nějaké zkušenosti, na základě nichž má nějakou představu, odkud vítr vane...Upřímně, já nejsem gyndař, ale už jsem taky poznala dost lidí (záměrně to nerozděluju na holky a kluky), který by za partnera dali ruku do ohně a pak se nestačili divit. Tím nechci nijak nahlodávat Tvou důvěru v partnera, ale...já na “více než 100%” nedůvěřuju ani sobě 🤷🏽‍♀️😉
Ale kdybych si měla tipnout, tak bych vsadila, že to nebylo tak žhavé s ochranou v tom jeho předchozím vztahu...tohle si lidi rádi upraví, tím spíš, když narazí na míň zkušeného partnera a nechtějí se před ním shodit...
Držím palce, ať je to hlavně v pořádku 😉

galatea_a
25. říj 2017

Nemá cenu teď dělat žádné závěry, když ještě nevíš výsledky. Sice stačí i chvilička bez ochrany, aby se něco přeneslo, ale stejně tak může být problém úplně někde jinde. Zkus myslet na jiné věci a počkat na ty výsledky 😉