Zkracování menstruačního cyklu. Máte někdo zkušenost?

8. lis 2020

Máte někdo zkušenost se zkracováním menstruačního cyklu?
Celý život menstruace chodila po 28dnech.
Cca před půl rokem se cyklus zkrátil na 25 dní.
V srpnu přišla po 23dnech a tento měsíc už po 21.
A zkrátil se nejenom cyklus, ale i délka krvácení. Z týdne na pět dní, tři, minulý měsíc už jen jeden den. Menstruace několik měsíců velmi slabá.
Těhotná určitě nejsem, nezhubla jsem.
Se štítnou žlázou se léčím.
Ke gynekologovi jsem samozřejmě objednaná, ale už 3x jsem to vzhledem ke covidu musela odložit.
Tak jsem z toho tento měsíc zase překvapená a přepadlá😔

susanitademacho
8. lis 2020

Kolik vám je let? Mě doktor řekl, že jak se zkracuje cyklus a MS, blíží se menopauza... U vás by to mohly být ty hormony, jejich nedostatek...

autor
8. lis 2020

@susanitademacho tykejme si prosím...
No...tak to si mě nepotěšila😂😂....je mi 38. Mladice už nejsem, ale přechod???🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

susanitademacho
8. lis 2020

Njn, já bych to ani nevěděla, kdysi mi vzali vaječník a druhý to už neutahne, je mi 35 a díky snaze o mimčo vím, že hormony to už vzdavaji... Ale je to jen jeden z mnoha důvodů, třeba nemáš dost estrogenu kvůli poruše štítné žlázy... Počkejna vyšetření a hormonální profil...

betelgeuzz
8. lis 2020

Mně je 41 a taky se mi dost zkracuje, respektive někdy, některý měsíc po 25, jiný 22, minule najednou 30, to už jsem byla nervozní 🙂 A to jsem jako mladá mívala cykly přes 30 dní. Já teda četla, že s blížící se menopauzou se cyklus naopak prodlužuje.

autor
8. lis 2020

@betelgeuzz no mě znepokojuje hlavně ta délka krvácení tři dny jsem ještě tak nějak brala, ale jeden den už mi přišel fakt málo.

autor
8. lis 2020

@susanitademacho nic jiného mi stejně nezbyde.snad se dostanu co nejdříve. Hlavně bysme dítě také chtěli a v mém věku, škoda každého promarněného měsíce.
Ale covid si nevybírá no.

kometkak
8. lis 2020

ty jo.. přechod? já ve dvaceti 37dní a teď v 33letech 27dní. To se mi to teda dost zkracuje..

autor
8. lis 2020

@kometkak 27 je ještě dobrý.to jsi v normalnu😂😂

kosi_cek
9. lis 2020

Ahoj, mě se cyklus začal zkracovat kolem 30ky, celý život nepoužívám HA, tak jsem to mohla krásně sledovat, ale měla jsem dlouhé cykly kolem 38dní i více, ke 40ce jsem se občas dostala i na naprosto průměrných 28dní, ale spíš kolem 30ti dnů. Kratší krvácení jsem tak nějak měla vždy, i když po porodech se trošku prodloužilo. Zrovna čekám miminko a je pravda, že otěhotnět (a překlenout úspěšně první trimestr) nebylo jen tak, přesně jak se všude píše a to jsem vždy byla plodná až až i s mými dlouhými nepravidelnými cykly...Podle mě každopádně není důležitá délka cyklu, vkastně ani délka krvácení (zamlada jsem neměla menstruaci se vším všudy delší než 3 dny a přesto žádný problém), ale jestli a kdy probíhá ovulace a jak dlouhá je luteální fáze. Každopádně u Tebe je to takové hodně náhlé, mi přijde, tak těžko říci, kde je zakopaný pes. Ale zase jestli jsi dřív měla cykly pravidelné, tak si to tělo může vybírat teď nebo nevím, ale snad se taky nakonec zadaří 👍

te_reza
9. lis 2020

Bereš HA nebo ne?

klea81
9. lis 2020

Spíš se fakt zkracuje, ale je prostě nepravidelný takže i prodloužení je možné.

autor
9. lis 2020

Holky tak jsem se dovolala na gynde a dr řekla,že mě ani nepotřebuje vidět a nepotřebuje hormonální profil.ze tohle se prostě ženám v mém věku stává....pošle mi recept na utrogestan a pokud neotehotnim přes vánoce,začneme to v lednu řešit spermiogram,ivf atd....