Dávali jste Nurofen před Bexsero očkováním?

24. dub 2023

Ahojte, davali ste?

Chystam s malym na toto ockovanie, a dr. nam idporucil davat nurofen sirup tesne predtym, ako ideme na ockovanie.

Mali takto vasi drobci vysoke teploty?

Dakujem!

palja
24. dub 2023

V pribalovem letáku je doporučeno dávat paracetamol (Paralen). Ano, já jsem ho dala u obou dcer, první dcera bez problémů. A druhá měla u první dávky zvýšenou teplotu pár dní a u druhé dávky měla i přes ten paracetamol horečky ke 40st po 3 hodinách 4 dny. Hlásilo se to na sukl a poslední dávku měla jako premedikaci ještě jiné léky. Takže nikdy nevíte, jaká reakce bude.
Držím palce, aby váš syn žádnou reakci neměl ❤️

xnikolan
24. dub 2023

Nedávala, sestřička mi to teda doporučovala, ale až u druhého syna, u staršího nic ani neříkala. ALE moji kluci neměli zatím nikdy žádnou reakci na žádné očkování (neříkám tím, že v budoucnu ji ještě někdy mít nemůžou). Klidně pro váš klid dejte, doporučuje se to.

ondul
24. dub 2023

Preventivne jsem ani jednomu diteti nic nedavala, ani jedno nemelo zadnou.reakci.

lenulen
24. dub 2023

Nam dr doporucila, protoze chtela ockovat najednou bexsero i prevenar. Ja to male nechala pichnout po jednom a to jsme paralen davat nemeli, teplotu po ockovani nemela. Nevim no, davat preventivne leky mi prijde spatne. Ockovani je prece proto, aby si telo vytvorilo protilatky, proc to hned tlumit a jeste zatezovat lekem, ktery by mel clovek dostat, az tu teplotu ma.

zelenaesmolda
24. dub 2023

Ne,nedavala jsem nic.Jednak dcera nemela reakci a kdyz das prasky preventivne tka jak poznas jestli mit reakci bude?Je dobre vedet jak reaguje na ockovani.

guliii
24. dub 2023

Dává se paralen/ Panadol prostě lék s paracetamolem. Je to doporučené i v příbalovém letáku. Dává se preventivně jen u bexera, u jiných očkování ne. My jsme dali u staršího a bylo vše v pohodě. Teď nás bexero bude čekat u mladšího.

skarma007
24. dub 2023

co lékař, to názor. Já jsem dávala před spaním (protože mi po očkování začínala v noci brečet a mívala zvýšenou teplotu) a bylo to pak dobrý. Po MMR jsem dopředu nic nedávala, dcera byla i 14 dní po očkování bez reakce

mamikry
24. dub 2023

Ano, panadol. Udajne se muze vyskytnout bolest hlavy, tak nam doktorka doporucila preventivne ho dat.

autor
24. dub 2023

Dakujem maminy. Ja nakoniec dam paralen cipok. Precitala som si aj odporucania, aj studie, ktore dokazali, ze paracetamol (nie nurofen - nemaju studie, iba nejake minimum, ale neodporucuju), znizuje postvakcinacnu horucku, ale na imunizaciu nema ziadny vplyv.
Tyka sa to iba bexsera.

https://www.publichealth.hscni.net/sites/defaul...

pajusz
24. dub 2023

Nedala a jsem snad v okolí jediná 😄
A žádné vysoké horečky nebyly. Ale můj syn je teda snad vždy bezpriznakovy. Kamarádky klucik naopak děsný horecky i po preventivním podání léků na horečku.

marketa1218
24. dub 2023

Nedávala

dasipe
25. dub 2023

Reakci po očkování bych nikdy netlumila paracetamolem. A dopředu bych nedávala nic. Vlastně ani tu vakcínu bych nedávala. Proč taky... 🤷

lenulen
25. dub 2023

@dasipe tak urcite, je to kazdeho volba a rozhodnuti. V nasem okoli bohuzel doslo k umrti na meningokoka u maleho ditete, tak bych nikomu tyhle nevyzadane rady nedavala.

pampeliska1313
25. dub 2023

Nedala. Čekám jak se to vyvrbí. Když už má pak třeba přes 38 tak teprve podávám. Zatím to nějak vyšlo vždycky na “první dávku” kdy byla horečka a pak klid.)