Existuje "šetrnější" vakcína místo MMR?

janazzz
16. únor 2015

Syn je nedonošený a nemá naočkovanou hexavakcínu, byl očkovaný "šetrnějším" Infanrixem HIB. Za pár měsíců má jít na očkování MMR, kterého se hodně bojím. Neexistuje nějaká šetrnější vakcína místo MMR? Děkuji.

saminomimino
17. únor 2015

@fram ani očkování nechrání 100% populace je proočkovaná ale imunitu má málo kdo,prostě i po očkování se můžeme nakazit a to statisticky velmi pravděpodobně 😉

andilekpanenka
17. únor 2015

Jsme 8den po ockovani. Ja v 5. Mesici tehu. Vse probehlo v poradku, ani teplota nebyla. Asi nic setrnejsiho neni. Ono se vzdycky vypichuje to negatini,ale miliony prupadu, ktere probehly v poradku, o tom se nemluvi.

marecekavendulka
17. únor 2015

@andilekpanenka jenze ty pripady,kdy se neco stalo,jsou cim dal castejsi a mivaji fatalni dusledky.ja ockovat mmr nebudu ani za zlaty prase a nezvikla me ani svedectvi milionu maminek,ze u nich bylo vse ok.

alcar
17. únor 2015

Ja se ptala nasi alternativni neockovaci Mudr, jak je to se skolkou, jelikoz ma mala naockovan "pouze" Pediacel a uklidnila me, ze do potvrzeni pise jen, ze je dite ockovano dle ockovaciho kalendare. Ona nesmi ze zakona nikomu poskytovat zdr. dokumentaci k nahlednuti a ja nejsem povinna predkladat ockovaci prukaz (je to take zdr.dokumentace) pri nastupu do skolky. Takze vyreseno. 🙂

hojda
17. únor 2015

@alcar A MMR tedy neřešíš?

alcar
17. únor 2015

@hojda no prave resim. Jsem na vazkach. Nejsem vylozene neockovaci typ, ale chci ockovat necim setrnym a alternativnim, coz v pripade MMR nejde. Takze bych tohle ockovani odlozila nejradsi na dva a trictvrte roku nebo jeste lepe az tak rok po nastupu do skolky, kdy bude beztak furt na hromade, az si odbyde vsechny ty prvni skolkove nemoci jako je ryma, kasel, angina (netvrdim, ze je nechytne driv, ale bude to treba jednorazova zalezitost a ne rok trvajici). Nechci do ni v dobe nemoci cpat jeste dalsi viry. 😖 Tak nevim...

alcar
17. únor 2015

A treba nemocna vubec nebude, ja proste vubec nevim. 😒

saminomimino
17. únor 2015

@andilekpanenka tebe jsem neviděla dlouho,naposledy snad když si "asi" čekala miminko a to už má rok a půl ,je krásné vidět že se máš dobře a gratuluji k miminku 🙂
Omlouvám se za příspěvek mimo téma

kocicinka
17. únor 2015

@saminomimino @hojda
Jak to myslíš, dobrého pediatra? Jako dobrého ve smyslu, že bude lhát a do přihlášky napíše, že je dítě řádně očkováno, přestože není?
My dobrého pediatra máme ( dobrého ve smyslu dobrý odborník) a dnes nám kvůli chybějící MMR vakcíně tiskopis nepotvrdil. Tedy lékařka dala razítko, že dítě může nastoupit do školky, ale na otázku, je- li řádně očkováno napsala, že není. Takže teď řešíme, co dál 😒
Školku potřebuji, sice budu dál na MD, ale budu zároveň i pracovat. Navíc syn školku už opravdu potřebuje.

saminomimino
17. únor 2015

@kocicinka máme pediatra který se očkování zajímá ne podle toho co mu farmaceutické společnosti zaplatí za dovolenou,ale sám jezdí na konzilia a zajímá se i o negativa očkování,sám nám navrhl co by očkoval a co ne,má také za to že by očkování mělo být dobrovolné ne pod tlakem státu,to je pro mně dobrý pediatr,stát mi nemá co diktovat,co poroučet,já jsem rodič.Navíc je totálně padlé na hlavu aby dítě mohlo do školky jen očkované,v tom je jasně vydět ten nátlak státu,které mu farmaceutické společnosti platí slušný honorář,pač většinu rodičů to samozřejmě donutí očkovat,nás tedy ale ne,to aby nám brzy nezakázali děti vůbec pouštět ven,tedy ty bez očkování,navíc syn má ve školce i děti co očkované být nemohou ze zdravotních důvodů,přesto ve školce jsou,tedy jsou hrozbou pro ty očkované,no ne?Ale vlastně nemůžou být hrozbou,pač očkované děti jsou přece chráněné,tedy nechápu proč se rodiče očkovaných dětí tak bojí neočkovaných dětí,vždyť mají svá očkovaná dítka chráněná,no ne?
No prostě je to celé fujka a každý lékař který má svoje povolání za poslání se nedá koupit,tudíž ANO nás pediatr je dobrý!

saminomimino
17. únor 2015

@kocicinka navíc u MMR,které je možnos odkládat už slušná řádka pediatrů do přihlášekt toleruje psát očkováno individuálně a je po problému,ti co ale zrovna v létě frčí na Bahami nebo Kanáry halt nemůžou svého chlebodárce zentivu a jim podobné zradit a musí donutt rodiče očkovat

kocicinka
17. únor 2015

@saminomimino Dobře, moje doktorka je také přesvědčená, že očkování by mělo být volbou každého rodiče, ale to s tím, že napíše do přihlášky něco, co není pravda, s tím bohužel nemá co dělat. Ona se mi omlouvala, že to tam jinak napsat nemůže ( a já ani po nikom nemůžu chtít, aby lhal) , protože musí chránit samu sebe, kdyby jí přišla kontrola, měla by z toho problémy a vysokou pokutu.
Tvoje doktorka je asi vyjímkou, že si dovoluje napsat něco někam co není pravda, ale řekni mi, co bys dělala, kdybys tedy neměla to štěstí a měla doktora, který to nepotvrdí a školku bys potřebovala.

marecekavendulka
17. únor 2015

@kocicinka rodice to resi tak,ze davaj deti do alternativnich skolek.

hojda
17. únor 2015

@marecekavendulka Alternativní školku tu máme, malej do ní chodil, ale pokud se chci vrátit do práce, tak mi časově nevyhovuje. Začínají v 8 a končí ve 16 hodin.

kocicinka
17. únor 2015

@marecekavendulka Do jakých alternativních školek? Co je to alternativní školka? Soukromá? Na tu nemáme peníze a mám pocit, že i tam vyžadují potvrzení o očkování. Jo, máme tu jednu tzv. dětskou skupinu při domě dětí a mládeže, ale ta je bez jídla, bez spaní, jen polodenní provoz, třída špinavá, záchody daleko společné s veřejností a "učitelky", či spíše hlídací tety dost strašné, tam já své dítě dávat nechci a nebudu. Chci ho dát do školky, kam chodí jeho starší sourozenec, kde to zná, kde nám to vyhovuje a kde jsme spokojení a zároveň to máme blízko.

vera_vila
17. únor 2015

@janazzz Prý se teď MMR očkuje daleko šetrnější vakcínou, než byl TetraVac nebo jak se to jmenovalo. Prý se teď očkuje Priorixem, který dříve dostávaly děti, které měly na očkování jakékoliv jiné vakcíny nějaké výraznější reakce, že prý je šetrnější... Prý už se to tak dělá ale 4 roky, že Trivivac už se nepoužívá, že Priorix už taky hradí pojišťovna...
Už jsem to našla - Trivivac se jmenovala ta vakcína dřív... Současně používané vakcíny jsou tady http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/MMR.htm - zejména sloupeček č. 5, kde je napsáno, které vakcíny jsou momentálně registrované v ČR
No, tady to zase popírají, že by některá byla šetrnější, tak těžko říct... http://www.vakciny.net/PORADNA/Temata/P_MMR.htm
Ale bohužel na českém trhu jiné vakcíny dostupné nejsou ☹ Každopádně jsem sama u mladšího syna očkování MMR odložila, doktorka mě nutí doočkovat pokud možno co nejdříve, nejspíš kvůli školce budeme donuceni i tak, uvidíme, zda bude ochotná vypsat individuální očkovací plán, ale prvně si budu muset zjistit, jak se k tomuhle staví školka...

dana3262
17. únor 2015

@kocicinka ale doktorka nikam nepíše, co není pravda. Ze ma dítě individuální očkovací plán nebo je řádně očkováno a vypíše, co má naockovano pravda je.

dana3262
17. únor 2015

@hojda starší (5) nemá mmr a mladší (3,5) má jen infanrix hib a oba chodej do školky. Mmr chci ještě odložit. Není věkově omezeno.

vera_vila
17. únor 2015

@kocicinka To, že dr. napíše, že je dítě očkováné podle individuálního plánu ale neznamená, že lže, že to není pravda... Jen zkrátka není očkováno podle očkovacího kalendáře vydaného státem... A je pak jen věcí školky, jak si to přebere... Jestli se s tím spokojí, nebo nespokojí...

kocicinka
17. únor 2015

@dana3262 Ano, ale to školce nestačí. Když dítěti chybí priorix tak to neznamená, že je řádně očkováno. V té přihlášce je to doslova takto : Je dítě řádně očkováno dle očkovacího kalendáře? Ano- Ne. Ona nám zaškrtla že ne, že mu chybí priorix. ( syn má jen infanrix hib, takže manžel mi říká, že můžu být ještě ráda, že mu to napsala dobře, protože mu toho chybí víc).
Co dodat. Podle mě nemá vůbec smysl to někam podávat, můžu to rovnou hodit do koše. Na nějaké odvolávání se fakt nemám sílu.

kocicinka
17. únor 2015

@vera_vila No jo, ale když někdo není očkovaný vůbec( viz děti saminomimino), tak to znamená, že není očkovaný vůbec, tzn. ani podle individuálního očkovacího plánu.

hojda
17. únor 2015

@vera_vila To jsem viděla u syna jak je Priorix šetrný 😔 . Očkuje se už dlouho a je to opravdu ošklivá vakcína.

jika10
17. únor 2015

Taky budu řešit tohle očkováni. Měli bychom jít v dubnu, ale asi ho odložím až na podzim. A ehm, nějak nerozumím individuálnímu očkovacímu kalendáři. Malá má Hexu a Prevenar, od 3 měsíce.
Ohledně MMR se přeci v zákoně píše, že se nejdřívě může očkovat od 1 dne 15 měsíce, ale nikde není napsáno, že se musí v tento den naočkovat. To přeci neznamená, že by to spadalo do inividálního očkovacího plánu, když mám vlastně zákonem danou možnost očkovat od 15 měsíce kdykoliv. Vysvětlí mi to prosím někdo, protože já jsem asi natvrdlá

alcar
17. únor 2015

@hojda asi uz jsi to tu nekde jinde psala tisickrat, ale muzu se zeptat, jakou mel syn reakci na ten Priorix?

Individualni ockovaci plan znamena treba i navic Prevenar. A nikdo nema pravo, nejspis vyjma lekarske komise a jinych kontrolnich instituci, tohle vedet. Urcite ne reditelka v materske skolce! Co napise lekar je proste svate a troufam si rict, ze i nezjistitelne! Uz vidim, jak vsechny reditelky zjistujou, zda ma x deti ve skolce radne ockovani.

vera_vila
17. únor 2015

@jika10 No, oni to prostě berou tak, že se má naočkovat v 15 měs a pak tak druhá dávka mezi 21. a 25. měsícem... Doktoři to tak prostě berou... Takže když nenaočkují v 15 měs. první dávku, tak už se to dá považovat za individuální očkovací plán, protože to prostně není podle tabulky/očkovacího kalendáře.

@kocicinka to, že je očkování odloženo je pořád individuální očkovací plán... Což může znamenat i to, že děti očkované nebudou (třeba i nikdy, záleží na tom, jak moc na to tlačí doktor a jak moc odolávají rodiče, kteří si za to nesou zodpovědnost)... Ale rodičům proočkovaných dětí to přece může být jedno, když mají přece děti chráněné... A o tom to celé je... Celý problém spočívá v tom, že školky mají z neočkovaných dětí strach a přitom když je třeba 90% všech dětí očkovaných podle řádného kalendáře, tak jsou přece chráněné a 10% dětí, když onemocní, tak je to furt méně, než může onemocnět při chřipkové epidemii...

@hojda jak dlouho se opravdu očkuje, to nevím, mě říkala dr. že tak 4 roky, což by asi zhruba odpovídalo tomu, co jsem četla - článek někdy z roku 2010... Každopádně ono je to možná šetrnější v obsahu těch daných látek, to by se muselo srovnat složení, ale reakce těla můžou být opravdu hodně různé, někdo nemá žádné, někdo šílené... Každé tělíčko se s tím vyrovnává jinak... Takže to asi k tomu "šetrnější"...

andilekpanenka
17. únor 2015

@saminomimino no joo 🙂. Dekuji. A vy jste jste se take krasne rozrostli 🙂. To je dobre 🙂. Napisem si zpravu,at to tady nezahlcujeme 😉.

kocicinka
17. únor 2015

@alcar No, naše ředitelka si to právě zjišťovala. Volala doktorce kvůli potvrzení na školku v přírodě. Doktorka tam napsala, že očkovaný je, ale nemá ( zatím) priorix. Tak jí ředitelka volala, jak to. Doktorka zalhala, že má jednu dávku ( nemá ani tu jednu) a tak na švp naštěstí mohl. A já jsem se pak před doktorkou cítila trapně, že kvůli nám musela lhát.
@vera_vila
My si pořád nerozumíme. V přihlášce je napsáno: je dítě řádně očkováno- ano- ne. A doktorka musí zakroužkovat jednu z možností. Když není dítě očkováno vůbec, tak co má zakroužkovat?

kocicinka
17. únor 2015

Jinak myslím si, že jak pediatrům, tak ředitelkám školek je to v podstatě buřt, jestli děti očkované jsou, či ne. Oni jsou jen připosraní z případných kontrol, aby neměli popotahovačky, bojí se problémů a pokut. Navíc teď, kdy se začíná ještě více přitvrzovat, sama sestřička mi to dnes nepřímo naznačila...

marecekavendulka
17. únor 2015

@kocicinka to je blbý no.já mám syna v dětské skupině a tam naopak super,nemohu absolutne nic vytknout. soukromé školky vyžadují očko jak kde.

mytuska
17. únor 2015

já nechala holku očkovat až v roce...s tím nebyl problém, pak podle jejich kalendáře a dolaďovalo se to homeopatiky před a po každém očkování...nedávno to řešil i dědek kořenář....ale bez toho by ji do školky tady nevzali.... 😠