Existuje "šetrnější" vakcína místo MMR?

janazzz
16. únor 2015

Syn je nedonošený a nemá naočkovanou hexavakcínu, byl očkovaný "šetrnějším" Infanrixem HIB. Za pár měsíců má jít na očkování MMR, kterého se hodně bojím. Neexistuje nějaká šetrnější vakcína místo MMR? Děkuji.

mytuska
17. únor 2015

a u malého máme zatím odklad do roka....

angipe
17. únor 2015

@amazonka.k
Děkuju a kdy se dává?
Já se v tom nevyznám. Měli jsme jít teď ve třech měsících, ale doktorka povolila odklad na šestý měsíc. Nevim co všechno se očkuje a raději to ani vědět nechci, kdyby to šlo, nedám očkovat vůbec.

alcar
17. únor 2015

@kocicinka radne ockovani hmmmm... A co to vlastne je? To je tisic podob. Jsou ruzne vakciny, s ruznymi nazvy, kazda ma jiny harmonogram, kazda se muze ockovat v ruznych casovych rozestupech a v ruznem vekovem obdobi. Ockovaci kalendar je take od-do. Nikde neni psano, ze dite musi dostat napr. hexu presne tak a tak ve 3mesich. Z toho vyplyva, ze snad zadne dite neni ockovano radne. Papir snese vsechno a jakmile tam bude ANO, tak uz po tom nikdo nikdy patrat nebude, protoze nakazit se muze i ockovane dite. Nikdo nezaruci, ze po ockovani bude v tele spravna hladina protilatek.

vera_vila
17. únor 2015

@kocicinka Každá školka má přihlášku jinou... O tom to je... A holt nezakroužkuje nic a napíše individuální očkovací plán a hotovo...

kocicinka
17. únor 2015

@alcar ano, jakmile tam bude ANO, tak už po tom nikdo pátrat nebude. I když.... syn měl také napsáno ANO, do přihlášky na švp, a ředitelka doktorce volala.....a doktorka se převelice divila, jak to má ředitelka nastudované.
Ale málokterý doktor napíše ano, když ne... jinak řádné očkování se myslí dle očkovacího kalendáře, je dostupný na internetu.

vera_vila
17. únor 2015

@angipe očkovací kalendář bys měla mít v průkazce dítěte, takové té knížečce, nebo by tě o tom měl informovat pediatr...

kocicinka
17. únor 2015

@vera_vila My jsme podávali 3 přihlášky a všude se kroužkovalo... no, to už pak je na doktorovi. Ale jak píšu, bojí se, protože se přitvrzuje

jika10
17. únor 2015

@vera_vila Aha, tak děkuji za vysvětlení, ale hlava mi to nebere. Protože zákonem není jasně stanovena hranice a to že si to někdo myslí jak se to má dělat a dělá to tak, je věc druhá. Popravdě se u nás říká .... Myslet, znamená h.vno vědět

vera_vila
17. únor 2015

@jika10 no, tak to holt v životě chodí... U spousty vakcín není stanovena horní hranice, jen spodní...

babka
17. únor 2015

Ony si školky asi taky začínají dávat pozor. Já jsem teď hlásila mrně do firemní školky a chtějí i kopii očkovacího průkazu 😒

kocicinka
17. únor 2015

@babka Právě. Vždyť to říkám. Když se hlásil do školky starší, tak to takový stres nebyl.

alcar
17. únor 2015

@babka nemaji na to pravo! Musi jim stacit jen potvrzeni lekare.

babka
17. únor 2015

@alcar Já jsem jim ještě nic nedala. Chtěla jsem se podívat na to, jestli to po mně můžou vůbec chtít. Nejsem z těch, co odevzdají všechno, o co si kdo řekne...

lenkavd
17. únor 2015

@babka u nás ve školce to jeden rok chtěli taky. Sice to oficiálně neřekli, ale ten kdo očkovák nedal, dané dítě nevzali. Další rok už to ale ředitelka nechtěla. Každopádně hygiena pak následně provádí kontroly ve školce a když se jí něco nezdá, jde za daným lékařem, navíc letos i vyloženě neočkující rodiče pediatři na hygineu uvádí jménem.

jika10
17. únor 2015

Teda, já když to tady tak čtu, tak se obávám, že u naší proočkovací pediatričky asi další odklad MMR neprojde. Když já chci to svinstvo do malé píchnout co nejpozději. Ještě jsem to chtěla uhrát přes mojí neuroložku a mojí nemoc, ale tam mi tohle očko taky spíše doporučila. Ach jo

alcar
17. únor 2015

Je to hnus a clovek nenadela vubec nic.☹ Kazdy se chrani a tim to konci.

kajalka
17. únor 2015

@jika10 Ty jsi rodič a rozhoduješ, co kdo do tvýho dítěte ne/napíchá.

marecekavendulka
17. únor 2015

@babka očkovací prukaz je součást zdr.dokumentace a nemají právo jej vidět,ani jeho kopii. bran se .🙂

angipe
17. únor 2015

@vera_vila
prdí na mě jak na placatej káme. Bylo mi pouze na poslední kontrole řečeno, že budem příště očkovat. Ale už mi nikdo neřekl co. Kalendář v očkováku nemám :(

marecekavendulka
17. únor 2015

@angipe nojo,to se musíš holt zeptat..

vera_vila
17. únor 2015

@angipe ptát se, ptát se, ptát se, očkovací kalendář najdeš i na internetu.

dana3262
18. únor 2015

@kocicinka je tam "dítě je řádně očkováno". Takže může zaškrtnout, ze je a vypsat, co má. To, ze se něco odloží neznamená, ze neni řádně očkováno.

kocicinka
18. únor 2015

@dana3262 Pro někoho znamená, pro někoho neznamená. Záleží na výkladu. A záleží, jak moc je ten doktor "pečlivý". Nám to potvrzovala doktorka na zástup, důchodkyně, která určitě na zájezdy sponzorované Zentivou nejezdí, tím jsem si jistá, prostě je jen hodně pečlivá. Nám vypsala, co má a napsala, co nemá. Dnes jsem byla za ředitelkou a to, že nemá priorix by znamenalo, že by ho do mš nevzali.
Takže to musíme doočkovat.
Jinak řekla mi, že vzali jednu holčičku, kde to doktor do přihlášky taky nějak zaonačil, a oni pak zjistili, že nemá nic. Takže jí vyhodili. 😒 Toho bych se dočkat nechtěla, to muselo být pro to dítě hrozné.