Hexavakcína. Byla po ní nějaká reakce?

zero
24. říj 2007

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat jestli jste měli nějakou reakci po očkování hexavajcínou?Když jsme dostali první dávku,tak to bylo v pohodě a to nám do toho ještě píchali naušničky.Dneska jsme byli na druhé dávce a teď večer máme zvýšenou teplotu.Zatím jen 37,6.Doufám že se to nerozblázní.Myslíte že to je po očkování nebo se mám bát že je to něco horšího?Před 14ti dny jsme totiž měli dost silnou rýmu.Ale bez teplot.Díky

kacka79
24. říj 2007

Tak my byli zatim jen na jedne a teplotka byla mírně zvýšená - cca 38°C - což prý u dětí není nic vážnýho - dala jsem paralen 100 čípek a do hodinky bylo po teplotě..jen byl malej unavenej, což mi teda nevadilo 🤐

konoupek
25. říj 2007

Ahojky,
tak u nás při prvním očkování taky všechno dobrý u druhýho měla malá dva dny teploty 38.Stejně ,jako u vás zero i my měli všichni před tím asi 14 ní rýmu.Na očkování,ale už byla malá zdravá.A co vím tak dost mimísků mělo při druhým trošku teplotku.Jsem zvědavá na to třetí 😕

zero
autor
25. říj 2007

Stejné téma to není.TBC se očkuje už v porodnici.Hexavakcína je záškrt,tetanis, černý kašel,hemofil atd. 😝

jana.1
25. říj 2007

my taky byli 1x. dopoledne.. odpolede nic, večer nic.. stejně jsem ho radši nosila, hrála si s ním a dělala, co mu na očích viděla, aby vůbec neplakal.. kdyby něco...
druhý den odpoledne zvýšená teplota 37,8 a byl takový nešťastný..

leták např. zde
http://www.lekarna.cz/infanrix-hexa-injsus50x0-...
http://www.vakciny.cz/main.php?akce=10&vakcina=...

další info
http://www.mzd.cz/index.php?clanek=2262
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...

swetlus
25. říj 2007

My po prvnim v pohode, na druhem jsme byli predevcirem. Vcera mel trochu teplotku ale dneska uz se mi zda v pohode. Po obou krasne spinkal a dnes uz tu keca o106 😉

lendy1
25. říj 2007

zero,
sorry jsem se překoukla, myslela jsem jinou diskuzi, teď ji nemůžu najít, ale už tu je. Jmenovalo se to nějak reakce na očkování, nebo tak nějak...

kupinka
25. říj 2007

Jojo,byla už tu taková diskuze 😉
Ale k tématu-my jsme byli 2 dny potom protivní a teplotka do 38

majka07
25. říj 2007

zero, my tedy ani na jednu neměli reakci žádnou, všechny tři dávky jsme zvládly bez teploty, ale slyšela jsem od holek, že při druhé dávce může být teplota spíše a nejhorší je prý třetí, měla jsem strach ale nic, no záleží na dítku, ale měla jsem připravený paralen čípky kdyby teplota byla a mudr mi dala aj diazephan, že prý klidně můžu dát půlku kdyby byla malá hodně neklidná tak na noc. Doufám, že jste to zvládly dobře, myslím tu noc a už je líp 😉

kupinka
25. říj 2007

My jsme zase druhou měli v pohodě,ale u první byly teploty. V pondělí jdeme na třetí,tak uvidím 😒

majka07
25. říj 2007

kupinka tak ať to zvládnete bez teplotek a v pohodě 😉

kupinka
25. říj 2007

Děkuju,snad jó 😉 😉

majka07
25. říj 2007

určo 😉

jana.1
25. říj 2007

prý kdyby to místo vpichu bolelo, mám dát priessnitzův obklad a na teplotu paralen čípky

anatanka
25. říj 2007

Mala uz ma skoro ctyri mesice a jeste jsem s ni na ockovani nebyla a ted jsem z toho docela nervozni. Mela totiz porad problemy s briskem - prujem a zelenou stolicku, tak doktorka rikala, ze radsi pockame, pak jsme zase byli v zahranici a ted je nase dr. pro zmenu v laznich. K jine doktorce se mi chodit moc nechce a navic Mirinka ma prujem porad a jeste k tomu kasel, tak nevim, co s ni.
Meli jste take nekdo ockovani az dyl?

schnek
25. říj 2007

Tak my máme za sebou jenom jednu dávku, ale Ondra to zvládnul skvěle. Žádnej pláč, teplota, pupínek, prostě nic. Dostávali jsme jí o měsíc později, mudr čekala, až se mu úplně ztratí stroupek po TBC. Příště dostanem i pneumokoka, tak se trochu bojim 😖

skokan
25. říj 2007

Ahoj tak my prvni davku dostali ve 4 a pul mesicich a dnes druhou v 6 mesicich. Po prvni byla jen nevrla a trosicku mela v noci teplotku. No a dnes uvidime. Ockovani bylo odlozene z duvodu ucpanych slznych kanalku pak bylo horko a dovolena. Staci ,kdyz prvni davku dostane v 5 mesicich. 🙂

natalien
25. říj 2007

anataka: já my byly na očkování minulé pondělí, to Nell měla 4měsíce, taky jsme byly o něco déle než ostatní. Za tři týdny jdem na druhou - jestli teda u nás bude(?) Dnes obvolávala dr. maminy že není... a mám kamarádku, která má 6ti měsíční holčičku a taky nemá žádné očkování... (jde pod narkózu v nejbližších dnech a neměla by být rozočkovaná)

lenycka
25. říj 2007

My dnes byly na druhém očkování a máme jak hexa, tak pneumokoka. Při prvním očkování měla jen zvýšenou teplotu kolem 37stupňů a teď čekám na reakci, ale odpo byla trochu protivná, nemohla zabrat, teď zatím chrupe, tak snad to bude bez větších reakcí jako minule. I když jste mě trochu vyděsily tím, že při druhé bývají horečky a při třetí to bývá ještě horší ☹ jako by mimísům nestačilo, že mají trápení se samotným očkováním 😠

lendy1
26. říj 2007

anatanka,
my také ještě nejsme naočkovaný, malý byl předčasně narozený a měl spoustu zdravotnách potíží, takže neurolog rozhodl na 3.měsíční prohlídce, že očkování nebude z důvodu velké zátěže na organismus malého. No a na kontrolu jdeme až v půl roce. Každopádně za chvíli razíme na rehabilitaci, která je hned vedle neurologie, tak se tam pozeptám, jelikož jsem z toho také mírně nervózní, že by jsme měli být naočkovaní až po další prohlídce na neurologii za 2 měsíce. No zeptám se a uvidím, co mi řekne...

pussy
26. říj 2007

Ahjte,my byli očkovaní až v 6.měsíci až nám to dovolila doktorka z neonatoloie,protože musíme cvičit Vojtovu metodu a teď už máme druhé za sebou a dobrý..

lendy1
26. říj 2007

Pussy, my teda cvičíme taky, ale to má nějaký vliv na očkování?
Samozřejmě, že na neurologii dneska nikdo není 😠 , tak jsem se nemohla optat co s tím...

kar.la
26. říj 2007

Ahoj, my jdem na první očkování taky až příští týden a cvičíme vojtovu metodu. Sestřička říkala, že bychom po očkování neměli 10 dní cvičit...

lenycka
26. říj 2007

Tak my po včerejším očkování máme teplotu do 37,5 ale malá je docela protivec, se jí nedivím, já bych byla asi taky! Ale tak prý jsou nejhorší prvních 48hodin, pak už dobrý, takže to už jen do zítra a bude klídek!

zevina
26. říj 2007

kar.la, my taky vojtili, takže pokud je teplota z jakéhokoliv důvodu (očkování, zuby, nachlazení) cvičit se samozřejmě nesmí, pokud je očkování bez reakcí (my měli HIB vakcínu) obvykle stačí jen zvolnit třeba na 2x denně místo 4x, ale určitě je to individuální, řiď se tím, co ti řekla mudra nebo rehab. sestra 😉

kalo
26. říj 2007

Tak čtu všechny příspěvky a koukám, že všechny píšete o očkování hexavakcíny na 2x. My na ní byly dnes a DR.nám řekla, že nám píchla nějakou novou,dražší verzi této vakcíny a píchá se jen 1x. Máte s ní někdo, prosím zkušenost?????
Jinak na reakce po ní nás upozornila a jsou ty samé...teplota, neklid....

lenycka
26. říj 2007

Kalo, jeste minuly rok se ockovala nejaka jina hexa a tato, co vam dr. davala je 100% ta, co se jeste vloni musela priplacet, mne to dr. taky rikala! Ale to neznamena, ze pujdete jen jednou a dost, pujdete ve 3., 4. a 5. mesici. To, ze jsme my dostaly dve injekce naraz, tak to bylo proto, ze jsme si priplacely pneumokoka 😉

ilonap
26. říj 2007

Taky jsme měli 3 očkování Hexa. Poslední zrovna předevčírem. Musím říct, že poslední bylo nejhorší. Malá měla teplotu přes 38, a pak ještě celý druhý den. ☹

kalo
26. říj 2007

Lenycka, díky za info. Ono je možné, že jsem to u té DR.špatně pochopila...Nebo to neřekla, že se očkuje víckrát....Tak jsem ráda, že to vím..