Jak jste rozhodli očkování čtyřkombinací na 15.měsících?

andy.andy
13. črc 2008

Ahoj holky,minulý týden jsme byli s malým na roční preventivní prohlídce u doktorky,která nás seznámila s vakcínou Priorix-Tetra proti příušnicím+spalničkám+zarděnkám /evtl.i proti planým neštovicím- to by prý nepovažovala za tak důležité,co myslíte vy????? Sousedka zase říkala,že její dvojčata si plané neštovice prodělaly a doktorka zas,že to není zas tak často vyskytující se nemoc...nějak to nechápu. Navíc ta vakcína /jsou 2/ od hygieny je živá a placená pojišťovnou,lze si v lékárně ale objednat neživou vakcínu, která je pro ty děti daleko šetrnější a neměli by mít ani horečku,nebo průjem....ta se platí 2x500 Kč. Nejde mi o peníze,ale jen o to,jakou s tím máte zkušenost vy????? Doktorka jen podotkla,že si snad maminky ani moc nestěžovaly na nějaké problémy u té živé vakcíny,ale máme se rozhodnout sami. Prosím poraďte kdo jste tím už prošel,moc díky 🙂

zuzik.3
12. čer 2009

Ahoj, dcerunka je dneska 15 den po druhé dávce Priorixu, teploty žádné, ani vyrážka, jen podrážděnost. Jinak mě dr. doporučila z nepovinných očko jen meningokoka. Ale už rok a půl přemýšlím i o tom prevenaru......
😒

daluri
12. čer 2009

Tak vás pořád pročítám, musíme se už pomaličku rozhodovat a teď jsem zase na vážkách.. Už jsem se přikláněla k tomu tetra pri. a Radka to zas napsala tak, jak to napsala a už jsem zase na pochybách..
Nám dr tu vakcínu doporučila..takže teoreticky bych ani nemusela nad tím rozmýšlet...tak pište pište,, ať mi pomůžete rozhodnout 😉

petka80
12. čer 2009

daluri - už jsem to sem psala, ale mně dr. ten tetra nedoporučila, obzvláště ne pro holku, je prý lepší neštovice prodělat a pokud by se tak nestalo, tak naočkovat později. Nikdo prý nezaručí, že ta vakcína bude účinná i za 20-30 let, kdy naše dcery budou třebas v jiném stavu a to pak mají neštovice tragické následky.... 😒

jandalinka
12. čer 2009

daluri:já když jsem řekla mudr.,že jsem četla na internetu,že Priorix Tetra nedoporučují holčičkám,které by měli prodělat neštovice, a spíš dát jen Priorix,tak na mě mudr.hleděla s vykulenýma očima,co to je za blábol 😒
Tak si vyber,no.
Zeptej se svého mudr.a uvidíš,co ti poradí.Přece jen zná anamnézu tvojich dětí a určitě ti poradí dobře. 😉

luckaz.
12. čer 2009

ahoj, tak já už se rozhoduju skoro půl roku a pořád jsem na vážkách ☹ Očkování máme odložené, domluvila jsem se s naší doktorkou, že necháme prcka naočkovat až po poslední dávce Synflorixu (opakovaně prodělal zánět stř.ucha). Spíše se přikláním k Priorixu Tetra - jestli jsem to pochopila správně z různých diskuzí tak jak Priorix, tak Priorix Tetra jsou živé vakcíny -takže tomu se stejně nevyhneme ☹ a údajně největší neplechu v celé vakcíně dělá spalničková složka. Priorix Tetra mě zaujal hlavně kvůli tomu, že by měl ochránit před pásovým oparem -já jsem ho v dětství prodělala a syna bych toho opravdu chtěla ušetřit...

jandalinka
12. čer 2009

luckaz.:jo ten pásový opar jsem zapomněla zmínit,také mi o tom řekla mudr.a rozhodování jsem měla snadnější... 😉

daluri
12. čer 2009

No mi právě dr řekla, že by nechala naočkovat tou hrazenou šetr.vakcínou a i ty neštovice vzhledem k tomu, že má (měla) atop.ekzem.. Že se mám ale sama rozhodnout. Že třeba kdyby ty neštovice měla a měly by hrozný průběh, tak si pak budu nadávat, že jsem ji naočkovat nedala a že kdyby měly mírný průběh tak zas můžu říct, ušetřila jsem nějakou korunu..
Ti starší měli normal očkování a později si i ty neštovice prodělali, nejstarší jako 4letý a ti dva je měli vloni, kdy jsem říkala, že je už nechám naočkovat, ale chytli je..což mě trochu mrzí, protože Lucce zůstaly dost jizvy na hrudníku a zádech ... 😒

radka.m.
13. čer 2009

jo,jo,přesně ty odkazy jsem sem chtěla napsat,ale vanish mě předeběhla,možná by stálo za to si to pročíst a pak si udělat svůj názor,jestli očkovat,nebo ne,každopádně aby alespon maminy znali rizika také z druhé strany,pak už to záleží na každé z nás. 🙂

petja
13. čer 2009

Radka.m. jenže povinnému očko se vyhneš jen těžko...

radka.m.
13. čer 2009

jasně,že se povinnému očkování nevyhnu,ale ve většině zemí není očkování povinné,nýbrž po poradě s lékařem se rodiče mají právo rozhodnout a očkovací kalendář sestavuje lékař společně s rodiči,a na každého jedince je očkování dělané na míru.

nadik
13. čer 2009

No myslím si, že rozumná doktorka nic z nepoviného nevnucuje, je to na každém jak si vybere. U holčiček určině ne kombinace Tetra nic není na věky ani vakcína ne a neštovice v dospělosti to je hodně vážná nemoc.... Nevím co natom furt všichni tak zvažují, za nás nebylo skoro nic a taky žijem ne?????

petja
14. čer 2009

Jo Radka to je super pristup,uz to hodne zamezi pripadnym nezadoucim projevum, za ktery casto muze lekar,pac se deti ockuji jako na bezicim pasu a s rodici si nikdo nesedne a nezepta se mate alergii na srst nebo vajecny bilek?Viz.Priorix a Trivivac

katka.m
15. čer 2009

luckaz: Mne doktorka práve že povedala, že po očkovaní je vyššie riziko pásového oparu. Ja som ho prekonala tiež a určite to rozhodlo, že očkovať nedám 😉

vanish1
15. čer 2009

najprv bolo stanovené, že stačí jedna dávka, že má dostatočnú účinnosť, potom som niekde na zahraničných stránkach len tak náhodou natrafila na rôzne štúdie, ktoré sa robili, kde táto vakcína vyšla veľmi biedne, plne zaočkované deti sa skoro všetky nakazili do troch rokov, potom stanovili, že sú povinné dve dávky...atď, budete dávať očkovať svoje deti každé tri roky?

vanish1
15. čer 2009

"Neustále dostávame hlásenia od rodičov, že ich deti utrpeli vysoké horúčky, lézie ovčích kiahní, pásový opar, poškodenie mozgu a dokonca smrť po zaočkovaní proti ovčím kiahňam, najmä v prípadoch, keď bola táto vakcína podaná v tom istom čase ako MMR a iné vakcíny. Spomínané hlásenie FDA potvrdzuje naše obavy, že vakcína ovčích kiahní môže byť reaktívnejšia, než sa predpokladá, u jednotlivcov tak so známymi, ako aj neznámymi biologickými vysokorizikovými faktormi." Barbara Loe Fisher, prezidentka NVIC.

Údaje z VAERS viedli k tomu, že od pridelenia licencie v roku 1995 bolo do príbalového letáku pridaných 17 nových nežiadúcich účinkov, vrátane druhotných bakteriálnych infekcií (celulitídy), druhotného prenosu (nakazenia osôb s blízkym kontaktom), transverznej myelitídy, Guillain-Barré syndrómu a herpes zoster (pásového oparu).
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/Ovcie_ki...

radka.m.
15. čer 2009

jo,jo,já jsem se taky dočetla,že podle nejnovějších informací je jenom jedna vakcína neúčinná,nebo spíše účinná jenom na tři roky

hapet
15. čer 2009

Dobrý den,dnes jsme byli naočkování,ojednala jsem si tu kvalitnější injekci PRIORIX TETRA a nás teda stála 1600kč..a po půl roce je zaplatím prý znovu..!!! Ale chci se zeptat zda opravdu neštovice mít dcera nebude?? Někdo říká,že si tím děti mají projít,tak nevím zda jsem udělala správně,že jsem jí tuto injekci nechala píchnout..???Poradte prosím!! ☹

radka.m.
15. čer 2009

hapet-to musíš sama podle svého uvážení,já osobně bych nedala.jinak i přesto,že dáš naočkovat,tak neštovice může dcera dostat,každý organismus je jiný a né každý si vytvoří protilátky i po očkování. ☹

jakoubka
15. čer 2009

ahoj,
asi to sem nepatří,ale chci se zeptat.Sice se budu ptát ,jak hotentot.

Můžou se chytnout neštovice,když byl Kubík ve styku z holčičkou,která je má.?Byli od sebe asi 2 metry.Nehráli si a nesahali na sebe.

Ta holčička je očkovaná na neštovice týden,ale přece jen je chytla,ale s minimálním průběhem.Jen pár pupínků a zvýšená teplota.

radka.m.
15. čer 2009

jakoubka-ano,můžete je dostat,v prvních 10dnech nemocný neštovicema vydechuje obrovské mnižství viru,pokud jsi zavřená s dotyčným v jedné místnosti,je šance,že je chytíš asi kolem 90%,aniž by jsi se ho přímo dotýkala.

jakoubka
15. čer 2009

raduš-my byli venku ,né v jedné mísnosti 😉

radka.m.
15. čer 2009

když jste byli venku,tak i tak ty neštovice můžete chytnout,protože se to šíří vzduchem ☹

radka.m.
15. čer 2009

jakoubka-ale kdyby jste je chytli,tak zase můžeš být ráda,že už je máte za sebou,čím déle,tím horší průběh a vyšší riziko

jakoubka
15. čer 2009

raduš-děkuji. 😉

Na jednu stranu chci,ať to má za sebou a na druhou zas ne.
Bojím se průběhu ☹

A inkubační doba než je dostane?

radka.m.
15. čer 2009

u neštovic je inkubační doba dlouhá-až tři týdny ☹

eppik.m
16. čer 2009

jakoubka: Michal byl vzdálený od kluka který je měl asi půl metru a nedostal je ale trvalo to cca 15 m., asi záleží na tom jak dlouho takhle byli vedle sebe a zda se vir dostal do ovzduší, nebo na jiné předměty, nebo zda holčička byla přenašečem nemoci a taky jakou má syn imunitu a zda ho pořád kojíš, já kojila ...

radka.m.
16. čer 2009

eppik-tohle s kojením nemá nic společnýho a jinak vir se dostane do ovzduší už jenom tím,že dotyčný dýchá.

eppik.m
16. čer 2009

radka: všude se píše že MM chrání dítě před nemoci a my jsme vůbec nestonali pokuď jsem kojila, a teď taky ne po odstavení, tak nejspíše to záleží na imunite dítěte ne?

petka80
16. čer 2009

Holky, já tady taky pořád hlásám, že bych chtěla, aby dcera ty neštovice prodělala, ale až to nastane, tak z toho budu pěkně hotová...... 😅