• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dítě očkované Priorixem a já jsem těhotná. Co teď?

20. ledna 2013 
Prosím poraďte - určitě se tady najde někdo,kdo má prcka okolo 1,5 roku a nechali jste ho očkovat Priorix (proti spalničkám,zarděnkám,příušnicím).
Určitě nastala i reakce na očkování - teplotka,pár pupínků. A u toho jste byly těhotné!!!Určitě nejsem jediná kdo by chtěl dítě po 2letech.
Byli jsme na očkování z kraje ledna.Nyní jsem objevila // . Co teď???
20. led 2013 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem na tom úplně stejně, také jsem sem včera dala tu samou otázku. // jsem našla v pátek, dítě jsem nechala očkovat v pondělí. Podle lékaře na www.naseporodnice.cz to nevadí, na internetu jsem našla, že může vadit více Priorix - Tetra u žen, které neprodělaly neštovice. Nebezpečné jsou zarděnky, ale proti těm jsme očkované z dětství. Snažím se být v klidu, zítra se budu objednávat na gyn., kvůli pozitivnímu testu, rovnou se jich na to zeptám, případně zavolám dětské dr. a dám vědět :wink: Mě spíš trápí rýma a nachlazení, taky mám strach, aby to neublížilo miminku.
20. led 2013 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
viz http://www.vakciny.net/PORADNA/poradna.html , zhruba v půlce stránky:

Protože byl Váš syn očkován výhradně vakcínou proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám, nemusíte se obávat, že by to ovlivnilo průběh Vašeho těhotenství nebo vývoj plodu. Bylo provedeno mnoho studií, které prokázaly, že riziko přenosu vakcinačních virů na osoby v blízkém okolí je velmi nízké nebo žádné, a pokud k přenosu dojde, neovlivňuje to těhotenství nebo vývoj plodu. Nemusíte se tedy obávat, že byste byla tímto očkováním Vašeho syna ovlivněna.
20. led 2013 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si myslím,že to ničemu nevadí.My jsme byly očkovat asi před 14dny a dr. se mě třeba vůbec neptala,jestli jsem nebo nejsem těhotná.
Pak akorát říkala,že mohou být teplotky,že se může malá osypat.Že se to má sledovat asi 3týdny.No a třeba ven můžeme,mezi děti taky a mezi těhotný taky určitě.Minulý týden u nás byla moje těhotná sestra a v pátek jsem byla u kamarádky se podívat na miminko a byly tam ještě 2 těhulky.Tak to by asi odprdlo hodně miminek :frowning2: Určitě by na to někdo upozornil.
Já jsem někde četla,myslím na www.porodnice.cz že by to ničemu vadit nemělo.Tam jse spousta dotazů a odpovědí.
Že by musela být očkovaná matka nyní,aby se to dostalo na plod...
20. led 2013 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek