Kde sehnat Pediacel?

xtina123
9. únor 2019

Ahoj,

rada bych malému nechala píchnout spíše Pediacel, než Hexacimu. Vím, ze zastavili dodávky do ČR :( Ale, jestli někdo nemáte zkušenost, jak vakcíny získat? Přes lékárnu, Dr., ze zahraničí....

stef9328
9. únor 2019

@xtina123 taky zhanim,ale pry uz nejsou nikde a ani nebudou. A kdyby nekde byli tak expiracni doba konci tento mesic. Takze si myslim,ze my co zhanime jsme to prosvihly. ...ale treba se mylim a nekdo s tim ma vetsi zkusenost a bude vedet vice

xtina123
autor
9. únor 2019

@stef9328 Psala jsem kamarádce do lékárny, uvidím, co mi odepíše...jestli by nebyla možnost, nechat si ji dovést z Anglie přes nemocniční lékárnu...já prostě moc nechci svýmu malýmu očkovat Hexacimu, jenom proto, že potřebujou mít co největší vzorek očkovaných....když Pediacel je daleko šetrnější..nejsem blázen :(

stef9328
9. únor 2019

@xtina123 urcite Vas chapu. Tak dejte vedet co Vam odpovedela kamoska. 😊

sarkasarkasarka
10. únor 2019

Zdravim, jsem take tajemkyne o Pediacel. Moc prosim o pripadne info ohledne moznosti objednani. Moc dekuji Sarka

urtica
10. únor 2019

@xtina123 Také budu moc ráda za info. Nemocniční lékárna je schopna dovézt vakcinu ze zahraničí?

xtina123
autor
10. únor 2019

Psala jsem do nemocniční lékárny v Motole, uvidím, co mi napíšou a dam Vám vědět, dámy! 🙂

xtina123
autor
10. únor 2019

Co vím, tak jsou většinou schopní objednat velká balení, napr. 13 dávek, mohly bychom se případně složit a rozdělit...

urtica
10. únor 2019

@xtina123 dobře, díky (!), jsem pro - dej prosím vědět, až se ozvou..

xtina123
autor
10. únor 2019

@urtica ano! Předpokládám, ze snad zítra...psala jsem tam včera.

no_title
10. únor 2019

Taky jsme chtěli Pediacel. Měla jsem obavu z rodinné anamnézy, ale prý už nebyl pro nově narozené. Vzdali jsme to, nakonec dostal Infarix Hexa. Ještě taková třešínka na dortu, teď ruší z finančních důvodů i Infarix Hexa a nahradí ji pouze Hexacima. Která má dle slov naší pedi více vedlejších účinků než ten Infarix. Dle Rozalio.cz ani nebyla prokázána bezpečnost u předčasně narozených dětí atd... Samé super zprávy prostě 😀
http://rozalio.cz/index.php/aktuality/1069-ukon...

nevesta2013
10. únor 2019

já bych taky vzala ... dle expirace, protože miminko se teprve narodí...

dita_tydi
10. únor 2019

@xtina123 Dobrý den, mám pediacel na prodej - komplet 3 dávky, expirace do 12/19, uložen je u naší doktorky v ČB.

urtica
10. únor 2019

@no_title Ano, poslední dobou samé super zprávy...my dali ještě v roce 2015 Infanrix Hib - taky už není k dispozici a do toho teď ta chystaná novela...

dita_tydi
10. únor 2019

Dobrý den, mám pediacel na prodej - komplet 3 dávky, expirace do 12/19, uložen je u naší doktorky v ČB.

sudylichozrout
10. únor 2019

@no_title ne, ze bych vam do toho chtela nejak extra kecat, ale rozalio je obskurni web plny naprostych nesmyslu. Informace na nem maji asi tak stejnou vahu jako informace na sputniku. Cili nulovou.

sarkasarkasarka
10. únor 2019

My jeste u starsiho synka zvladli Pediacel a u mladsiho bychom ho take radi. Nase detska Dr. je milovnice Hexy, proto mi stale tvrdi, ze je to jedina moznost, jak ockovat. Nevim, proc je rodicum v oblasti ockovani brana moznost volby a striktne narizovana Hexa.

sarkasarkasarka
10. únor 2019

@xtina123 Moc diky👍🏼

no_title
11. únor 2019

@sudylichozrout to je možné, ale tutéž informaci mám i od dr. Že Infarix se od r. 2018 nově očkovaným nedává, když jsem se ptala proč, tak taky zmínila tu finanční stránku a hudrovala nad NÚ Hexacimy

xtina123
autor
11. únor 2019

@dita_tydi moc o nej stojím, dojedu si pro nej

aibli
28. bře 2019

Na nás už se chystá trestní oznámení s pokutou za neočkování, takže sháním hodně rychle Pediacel? Můžu prosit, má někdo kontakt kde seženu?

saminomimino
29. bře 2019

@aibli trestní oznámení za to že neockujete?ale to není možné ,hlasí se to hygieně a ta může nařídit jen pokutu

saminomimino
29. bře 2019

@no_title skvěle, stádo sehnat ještě víc,nemít možnost volby jaké svinstvo vybrat a nechat monopol nejvetsi sracce,rychlokvasce hexacime která ani nepřošla všemi klinickými testy

no_title
29. bře 2019

@saminomimino ano, za vším jsou peníze ☹ bohužel. A štve mě, že se to týká i těch nejmenších.

urtica
29. bře 2019

@no_title Hlavně těch nejmenších...protože kdyby byla povinnost i u dospělých, začne si až příliš mnoho lidí dávat dohromady dva plus dva...

saminomimino
29. bře 2019

@no_title tam se dají ututlat NU,kdyby to pichali dospelim ti by brzo křičeli jak jim to nevratne nici zdravi

aibli
29. bře 2019

tak pokutou to začíná, pokud se teď neleknem a rychle nedáme hexu, tak nás čeká 20.000, nevím kdo z mamin si tohleto může dovolit, opravdu nátlak největšího kalibru

cikitkapb
29. bře 2019

@aibli A není to nahlášení náhodou porušení lékařského tajemství? 🤔

sarkasarkasarka
30. bře 2019

@aibli bohuzel Pediacel je v nasich koncinach nedostupna zalezitost

mishulka9
14. dub 2019

@aibli to je nesmysl ted jsem o tom cetla. do roka je to promlcene... je to jen prestupek a max mirna pokuta ale zadna nebyla nikdy udělena.

misha3
4. srp 2019

@dita_tydi dobrý den, mate ještě Pediacel? Dekuji