Má váha dítěte souvislost s očkováním vakcínou Hexa?

elu
24. lis 2015

Zajímalo by mě jaké názory mají vaši lékaři na souvislost váhy a očkovaní vakcínou hexa. Na diskuzích čtu, že má mít dítě minimálně pět kilo, doktorka tvrdí, že to nemá souvislost...jde mi o to, jestli čekat až do třetího měsíce, nebo kývnout na ten devátý týden...byla jsem rozhodnuta, co nejdéle, ale shodou okolností byl dnes v ordinaci diagnostikován černý kašel a mám ted větší strach z nemoci, než z případných nežádoucích účinků...zajímaly by mě především názory lékařů, jestli tady nějací jsou

majisska
25. lis 2015

Je to na tobe, ty jsi rodic...cim pozdeji, tim lepe, neni to pro dite tak velka zatez jako v 9 tydnech..a vetsina deti, co onemocnela, tak byla ockovanych:(

eficenka
25. lis 2015

@elu
černý kašel? a u koho? u očkovaného? víš, že je ve fázi výzkumu nová vakcína na černý kašel, protože tato stará již tak dobře nechrání? přes 80% nakažených je plně očkovaných?
klidně odsuň až na 6 měsíců věku a min. 5 kilo určitě...

elu
autor
25. lis 2015

@eficenka jo očkovana ta holčina byla, právě proto prý neumře 🙂, ale představte si, že má malého sourozence a ten nebude mít očko žádné...no nevím, nechám to na 3 měsíční prohlídku, i když s malým vymetám všechny možný kouty

eficenka
25. lis 2015

@elu
klidně to odlož ještě trochu více, ideál je kolem 6 měsíců - snižuje se pak výskyt astmatu, alergií atd u dětí...
pokud uvidíš někoho kašlajícícho, tak určitě nebudeš prcka brát přímo k němu, že...
vemlmi nebezpečný je černý kašel u dětí do 3, potažmo do 6ti měsíců.
očkování by mělo zabránit níkaze po 2-3 dávce, takže stejně by nebyla hned o 9ti týdnů chráněná, teda pokud ještě to očkování alespon trochu funguje,
lepší obranu proti černému kašli má vakcína Pediacel...

lucykal
25. lis 2015

malá byla očkovaná v 5. měsích a měla něco malá přes 5 kg, ale kdyby neurolog a rizik porodna dovolila byla by očkována dřív. Zvládla vše skvělě