Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
eficenka
3. čer 2016
http://lightacandle.eu/main

https://www.youtube.com/watch?v=p9wRbCy5A2A&...

prosím bez komentáře... k úctě těch, kteří si vytáhli toho černého petra.. i tady na koníkovi malá Milenka...
Zobraz celou zprávu
eficenka
28. kvě 2016 vybrali jsme
Blíží se doma koupání a vodních hrátek... z přibližně 750 dětí, které se utopí příští rok, cca 375 z nich utone ve vzdálenosti do 23 metrů od rodiče, nebo jiného dospělého. jak poznat topící ? většinou to nejsou děti /lidé/ křičí a mávající o pomoc, ale klidní.... http://www.pina.cz/2010/07/11/tonouci-vubec-nev... (mohu potvrdit, topila jsem se 2 krát, jednou v 5ti letech a jednou ve 12 letech , ani jednou jsem nemohla křičet a byla jsem jen 2 metry od dospělého..)
Zobraz celou zprávu
eficenka
19. kvě 2016
Zkušenosti začínají vylézat na povrch- Rozmyslete si dobře očkování vás či vaší dcery vakcínou proti viru HPV !CELKEM nahlášeno 61 úmrtí po očkování vakcínou Gardasil=Silgard, z toho 53 úmrtí nahlášených profesionálními zdravotníky. , zdravotníky.
CELKEM nahlášeno 17 případů rakoviny děložního čípku po očkování vakcínou Gardasil=Silgard, z toho 16 případů nahlášeno profesionálními zdravotníky. CELKEM nahlášeno 240 případů ochrnutí po očkování vakcínou Gardasil=Silgard, z toho 226 případů bylo nahlášeno profesionálními zdravotníky. více se dá dohledat
Zobraz celou zprávu
eficenka
17. kvě 2015 vybrali jsme

Porod lékařsky vedený = alternativní / porod přirozený

Úvodem zmíním alternativní = lékařsky vedený. Tak ho nazval můj manžel po druhém porodu, kdy volal své mamince, že je naše druhorozená dcerka na světě a při porodu v kleče si ji chytal do náručí on. Ona se ho hned zeptala – a to jste rodili nějak alternativně? Jeho odpověď? – NE! Přirozeně! Alternativně znamená zasahování a upravování do  něčeho přirozeného :slight_smile:

  1. Porod

První těhotenství jsem celé strávila na pracovní neschopnosti ( jen z důvodu těž.ké fyzické práce a možností nakažení se nějakou infekční nemocí). Celé těhotenství mi bylo dobře, tak jsem často vysedávala hodiny na MK ( jo to byly časy :stuck_out_tongue_closed_eyes: ! ) a četla a četla, občas jsem přečetla i nějakou studii na internetu, pořídila si knížku Přirozený porod od doktora Michela Odenta a začetla se.. ANO, chci rodit přorozeně, na porod se těším, sepíši si porodní plán. Týdny ubíhaly, občas jsem dala přečíst něco manželovi. V Den D jsme dojeli v 1:30 ráno do porodnice, porodní plán jsem předala nějaké PA a pak se najednou ztratil.. Doktor mě vyšetřil, nebyla jsem ještě nachystaná, ale kontrakce už byly, tak mi udělal Hamiltonův hmat – bez ptaní se, jinak bych zakázala, tím to vše začalo.

Pak následoval klystýr ( měla jsem sebou yal gel, tak mi to ani moc nevadilo). Kontrakce pořád co 5 minut, nic se nedělo, ulevovala jsem si ve sprše, dobře mi dělal leh na boku. Pak přišla nějaká PA, která mě sprdla za leh na boku, že mám ležet na zádech, nebo chodit… Chodila jsem, hodiny ubíhaly, kontrakce co 2 minuty, občas přišla PA, hezky se ve mně bolestivě pohrabala.  Přišla doktorka, bez zeptání mi píchla vodu – cože? To jsem nechtěla, ale co už… kontrakce zesílily, najednou přišla PA a bez ptaní, během kontrakce, mi píchla injekci oxytocinu do žíly, kontrakce co 1 minutu – nevěděla jsem, kolik bylo hodin, jen mlhavě si vzpomínám, jak se mě manžel snažil povzbudit, hnusné křížové kontrakce v mlze.. přišla zase PA, která mi řekla, že mi dá nějakou kapačku, aby se malá už narodila, v té době jsem vůbec nemohla myslet, umělý oxytocin udělal své – začal dráždit dělohu a nutit ji do vytlačování, přitom sem ještě tlačit nesměla.. nakonec jsem se dozvěděla ( po porodu) že mi ještě PA dala kapačku dalšího oxytocinu!

( jo, porodní plán byl někde ztracen, v nedohlednu, já nebyla schopna uvažovat a manžel také nakonec podlehl tlaku, když viděl, že nevnímám a chtěl, aby to skončilo) tělo tlačilo samo, manžel volal PA, která mě za pomoci manžela dovedla vedle na sál, jen sem řekla, že chci tlačit v dřepu, to nepřipadá v úvahu, přece se pan doktor nebude ohýbat a neumaže se! Skončila sem s její silou na zádech, manžel se bohužel neozval, už chtěl konec. Při křížových kontrakcích tlačit vleže na zádech byla fakt pecka, stejně si tělo tlačilo samo ( díky umělému oxytocinu), předtím jsem cvičila s epinem ( uvedeno v porodním plánu, který se záhadou ztratil) , zatlačila jsem, cítím jak mě doktor střihnul, malá vyletěla ven, řve, křičí,  přiložili ji na břicho a než jsem ji stihla pohladit, už ji odnášejí –  křičí, proč ji nemůžu mít!!!!??? Narozena 9:36....

Doktor se omlouval, že nástřih mohl být menší, že na prvorodičku jsem byla dole docela povolená, ale je zvyklý stříhat – no super, fakt díky doktore… konečne za 3 minuty přinášejí dcerku – zabalená jak housenka – jak ji mám přiložit k prsu, zvlášt když prý musím celé 2 hodiny ležet na sále na zádech a nesmím se zvedat? Manžel zkoušel, nešlo to, volal telefonem sestru, přišla až napotřetí. Přiložení se nezdařilo…. Pak mi malou vzali, odvezli na vozíku na pokoj, odpočněte si, doneseme vám ji za 2 hodiny… proč jsem se nezmohla na slovo? Proč? Koukám na hodiny, tak pomalu se táhnou, uběhla 1 hodina 40 minut, jdu na sesternu.. přece ji ještě nezkontroloval pediatr, běžte pryč, pokorně jako poslušná ovečka odcházím.. 2 hodiny 10 minut, a dost, je to přece moje dítě, jdu na sesternu. Dobře paní V. tak my ji okoupeme a dáme vám ji, v tu dobu přichází pediatrička, vše ok….. nesmysly tipu – nenechávejte si ji v posteli, kojte max. 5 minut z jednoho prsa, kojte minimálně po 3 hodinách, kdyžtak nám ji doneste na dokrm… prostě všechno špatně. Jsem ráda, že jsme konečně doma, sedím na kruhu, modřina na pipce jak kráva, bolest, rozkousané krvavé bradavky…. Rozhodně druhé dítě nikdy nebude…..

příště bude vše jinak! JINAK!
pořád jsem nad prvním porodem přemýšlela

 – píchání vody, nikdo nikdy neprokázal, že by píchnutí vody uspíšilo porod, ba naopak. Dítě má kolem sebe plodovou vodu a obaly, aby mohlo udělat více jak 30 pidi otočení, aby se dobře nasměřovalo do svého tunelu při výjezdu J Pokud obaly a vodu odstraní, často se pak dítě zasekne a je třeba použití kleští, vakuumextraktoru, mačkání na břicho a jiné hrůzy.

- použití oxytocinu – tělo dobře ví, že má mít kontrace jednou za 5 minut, pak třeba za 2 minuty, pak za 10 minut. Děloha si sama určuje, podle otáčení se plodu, jak ho má pomalu vypuzovat ven. Pokud se podá umělý oxytocin, děloha pracuje podle umělého hormonu a často nestačí dítě správně dorotovat a je problém zase na světě ( kleště, mačkání na břicho…)

- k přisátí dítěte by mělo dojít ihned po vytlačení – položit na břicho matky, nechat dotepat pupečník ( tím se docela dobře dá předejít i těžké novorozenecké žloutence) , a dítě si samo najde prs a začne sát. Ach to bych tak chtěla prožít…..¨

- skákání po břichu PA nebo lékařem - Exprese plodu dle Kristellera byla již v roce 1952 prohlášena za non lege artis, tedy nedoporučenou a škodlivou. Jako možné negativní důsledky se uvádějí poranění matky (ruptura dělohy, poranění pochvy a hráze) a poškození novorozence (zvyšuje se například riziko poranění brachiálního plexu, tedy jemných nervů mezi krkem a končetinami). Přesto se v různých formách tlak na fundus při porodu v českých porodnicích dosud hojně užívá. FUJ! pokud chcete dostat dítě ven, je vhodnější změnit polohu z leže na zádech třeba do stoje, dřepu, nebo alespon lehu na boku....

2. POROD

Víme přesně co chceme, do porodnice přicházíme při kontrakci co 5 minut, je 12:15, otevírá PA a říká – pán zůstane tady, doktor vás prohlídne, s úsměvem odpovídám, že ne, že manžel bude pořád se mnou a u všeho. Doktor prohlíží, předávám PA porodní plán, že takhle ( pokud nenastanou nepředvídané komplikace) chceme porodit. Říká, že není problém.

Jdeme na porodní box, PA občas přijde zkusit, že píchneme vodu… já se soustředím jen na kontrakce, povzbuzuji miminko, mluvím k němu a manžel PA odhání. Když přišla poněkolikáté s tím, že když nepíchne vodu, tak hrozí ruptura dělohy ( asi rada od doktora), dostáváme s manželem záchvat smíchu, PA se také usmívá a odchází… kontrakce zesilují, co 2 minuty. PA chce připojení na monitor, souhlasím, ale vydržím jen 3 minuty, pak se odpojuji a zase chodím po místnosti. PA přichází – než stačí vynadat, manžel ji posílá pryč, tak alespon poslouchá přes přenosný přístroj. Cítím, že za chvíli budu mít potřebu tlačit.. manžel je plně se mnou, občas masíruje, je mi plně k dispozici, nikoho nevolá. Na porodní stoličce si lehce přitláčím – přichází PA, ptá se, jestli už budu chtít tlačit.. Nevím, prostě poslouchám svoje tělo.. přichází velmi bolestivá kontrakce – skáču do polohy kleku na 4 na porodnickou postel, tělo tlačí – sahám si mezi nohy – je cítit hlavička, tělo zatlačí podruhé a manžel chytá druhorozenou dcerku… PA ji pak podrží, manžel mě pomáhá přetočit na záda, dostávám svoji úžasnou dcerku – nahatou na svoji nahatou hruď..  NArozena 16:15

Malá ani nepláče, kouká se na nás, PA nechává dotepat pupečník, manžel sahá, zda skutečne netepe a přestřihává šnůru, přichází lékař, udělá 2 ministehy a odchází, odchází i PA. Zůstáváme sami, jen MY. Voláme mamince, zda je starší dcerka ok J po chvíli se malá sama přicucává k prsu, cumlá si 20 minut a pak usíná. Přebírá si ji manžel a já si lehám na břicho ( pro lepší zavinutí dělohy) , dávám si sama rychlou sprchu, je mi krásně… Ptám se manžela, kdyže si uděláme to třetí miminko.

Po2 hodinách přichází dětská sestra, chce ji odnést.. NE, nedávám ji z ruky, trochu zlostně mě osočí, že bych si měla odpočnout, že jsou zvyklé si nechávat děti na sesterně.. NE, jdu s ní  na pokoj, manžel odchází a zase poslouchám kupu „ žbleptů“ o nebraní si dítěte do postele, max 5 minut u jednoho prsa.. s úsměvem odpovídám, že jejich rady nechci, děkuji. Druhý den mě manžel vyzvedává z porodnice. Odjíždíme. Doma se ihned starší přitulí k mladší, já taju…. Je mi dobře. Druhý den jde manžel do práce, vše doma zvládáme. Je mi krásně...

A tak vás chci povzbudit, věřte svému tělo, nejen lékaři. V čr se říká, že rodí lékař, v zahraničí rodí žena a doktor napomáhá.

a také si k porodu vemte někoho, kdo vás podpoří, kdo věří vašemu tělu - manžel, přítel nebou soukromá PA či dula, jen tak můžete v české porodnici zažít něco krásného jako je přirozený porod!

Čti celý článek
eficenka
9. led 2015 vybrali jsme

Kde začít? Snažím se šířit osvětu – pro vaše děti, pro jejich zdraví, pro „bezstarostný a bezbolestný“ život.

I když jsme již třetí rok na mateřské (rodičovské) dovolené, občas vzpomínám na „své“ slečny. Během 1-2 měsíčního pobytu se během denní 30ti minutové terapie rozpovídaly, rozplakaly... Nikdy bych nechtěla zažít brečet svoji dceru, která musí nosit korzet 23 hodin denně, protože se stydí jít na maturitní ples. Pokud jen něco můžu udělat – udělám to.

Samozřejmě genetika nejde „napravit“, ale pokud už má dítě v sobě zakódovanou třeba laxicitu vaziva (těmto dětem hrozí skolioza a jiné vady), tak alespoň správnou manipulaci během novorozeneckého – kojeneckého věku, neposazováním, nepoužíváním „mučících“ pomůcek, nepřetěžováním, nedáváním na jednostranný sport (př. Tenis) můžete tuto špatnou genetickou informaci velmi ovlivnit.

  1. Kdyby to bylo tak škodlivé, určitě by se to neprodávalo.“

  • Omyl – již několikrát podávala UNIFY (asociace fyzioterapeutů) návrh na zákaz prodeje, ale peníze hýbou světem. Pokud by se vše škodlivé nemohlo prodávat, tak nenajdete určitě v obchodě bonbony – tyčinky – čokolády s kupou éček způsobujících hyperaktivitu, alergie..

2. „Já jsem také byla posazována (v chodítku, v hopsadle...) a NIC mi není."

  • Gratuluji, pokud vás v nynějším věku nebolí záda (hlavně bederní a krční páteř), nemáte ploché nohy, nemíváte migrény nebo závratě.
  • Je pravdou, že na všech „vadách“ těla se podepisují hříchy z mládí, „moderní styl života“ - sedavá zaměstnání, boty na podpatku, tvrdé povrchy ve městě i doma, zábava u počítače – ale všechny vlivy se sčítají – takže když můžete jeden prohřešek vynechat, proč to neudělat?

    Ale neříkej HOP, dokud nepřeskočíš, kdo ví – nepříjde u vás třeba v 50ti letech (60ti...) TEP (= totální endoprotéza) kyčle a kolene? Operací kloubů přibývá více a více a zejména u mladších ročníků, dnes už není ani třicátník vyjímkou.

    3.  „Doktorka také naše dítě během kontroly posazuje."

  • ANO, dokonce to dělat musí! I Já během vyšetření dítě posazuji, držím hlavou dolů atd. Ale to se jedná pouze o vyšetření, zda je dítě v pořádku – zda má správné reflexy, správný úchop, tonus svalů atd – jde pouze o vyšetřovací metodu, kterou by měl provádět odborník (pediatr, neurolog, ortoped, fyzioterapeut).

    4. „Dávám na svoji mateřskou intuici.“

I já věřím na svoji intuici. Avšak matka není vševědoucí. Pokud odborník poukáže na nesprávnou cestu, buďto poděkuji a s úsměvem se budu těšit, že mi někdo bez urážek poradí a tím „ochrání“ moje dítě. Anebo začnu kopat okolo sebe a bránit se a vykřikovat do světa, že všechno vím a všechno znám...

Tímto přiznávám, že v otázkách bankovnictví a běhání po úřadech jsem naprosto nepolíbená. Často kladu dotazy, kam mám jít, co si vzít za formuláře, kde je vyplnit, jak je vyplnit a tímto děkuji všem holkám z MK, které mě vždycky nasměrují tam, kam potřebuji (mateřšká, proplacení dovolené, vyřízení rodičovského příšpěvku).

Motorický vývoj a jak mu škodí urychlování?

Motorický vývoj má každé dítě v sobě naprogramováno, proto nikdy děti neporovnávejme. Je naprosto normální, pokud se sousedovic Mařenka začala otáčet na bříško ve 3 měsících, ale náš Pepíček až v 6ti měsících. Je v pořádku, když náš Pepíček začal lézt počtyřech v 7mi měsících a sousedovic Mařenka až v roce...

Když se dítě narodí má tvz. Holokinetické pohyby – takové trhané pohyby, nedokáže ovlivňovat, zda pohne pravou či levou rukou, zda ji dá od těla, k tělu. Postupně se vše učí a poznává a začíná ovládat své tělo.

Novorozenec leží jak placka na zádech (na bříšku) a první co se musí naučit je držení hlavičky. Postupně zvládá pást koníčky, jeho těžiště v poloze na bříšku se postupně posunuje od hrudníku směrem ke sponě stydké až najednou je schopno i odlepit zadek od podložky a jít na 4 (mezi 6-12 měsícem).

Dále v lehu na zádech se vyvíjí trupové i končetinové svalstvo. Dítě je schopno se cíleně otočit na bok, posléze se přetočit na bříško (4-6 měsíc) později i z bříška na záda.

Jakmile má takto SAMO od SEBE posílené svaly, začíná zkoušet pérovat na kolínkách a z toho jde do šikmého sedu, případně z lehu na boku se zvedne na pokrčené ruce a jde také do tzv. šikmého sedu. Z pérování se najednou rozleze po čtyřech, začne si sedat, poté stoupat a obcházet nábytek, později vykročí i do prostoru a začíná chodit, začíná umět postavit se v prostoru, zastavit se během chůze, chodit po schodech, stát na jedné noze.

Tolik nového se naučí během třech let života, jeho tělo se zpevňuje postupně a vždy dělá nové pokroky, pokud je na to připraveno. 

  1.  Proč je špatné posazování a přitahování za ruce do sedu?

Jak je popsáno výše, dítěti se naprogramováním vyvíjí svaly, jak mají – na břišní stěně máme přímé-šikmé a příčné břišní svaly. Pokud se dítě vyvíjí bez naší pomoci, jsou nejdůležitějšími svaly šikmé a příčné – ty se „posilují“ díky přetáčení na bok, na bříško a zpátky, vždy by měly být o 2/3 silněji „vyvinuté“ než přímé břišní svaly. Pokud dítě posazujete a přitahujete do sedu – naopak mu nahráváte špatný motorický vývoj a posilujete přímé břišní svaly, které by měly být ku šikmým o 1/3. Navíc dítě tak ztrácí motivaci k přetáčení, pérování na čtyři, sedání a lezení. Proč by to dělalo, když to rodič udělá za něj?

2. Proč je špatné používání chodítka?

Jak je popsáno výše, dítě se začíná stavět u nábytku a teprve si zkouší postavovat nožičku na zem – často u toho kroutí prsty, opírá se jenom bokem nožičky, ale do pár dní od postavení se, začne na zem klást celou plosku nohy. Pokud dítě dáváte do chodítka – ve většině případů se tam dítě opírá jen o špičky, nebo část chodidla, nikdy nepoloží na zem celé chodidlo, jak je to v přirozeném vývoji.

Dále jde o to, aby se pěkně zpevnil trup a páteř neměla v pozdějším věku tendenci vybočit. Prvně dítě obchází nábytek do STRANY, tak se zprvu zpěvňuje páteř. Nikdy nechodí dítě rovně, ale vždy chodí alespoň 1-4 měsíce do boku. Pokud dítě dáte do chodítka - to umožňuje pouze směr rovně – to je další špatný vývoj svalů – neposílí se tak, aby v pozdějším věku udržely páteř.

Ruku v ruce jde v chodítku o velký tlak na dosud nedovyvinuté kyčle – kyčel je kulovitý kloub – vyvíjí se během toho, kdy si dítě začíná sahat na kolínka, později si chytá nožičky a sundává ponožky a potom si cucá prstíky. A pak jde do kleku na čtyři a kyčel dostává první „zátěž“, pak si začíná stoupat a tak se kyčel postupně formuje. Pokud dítě dáte do chodítka, aniž by předtím obcházelo nábytek – zformuje se špatně kostní hmota u kyčle (dítě se rodí s „chrupavčitým“ skeletem, který posléze začíná osifikovat) a tak hrozí operace kyčlí – nejčastěji mezi 4-7 rokem života a kolem 40ti let TEP kyčle.

3. Proč jsou špatná hopsadla?

Jedná se skoro o to samé, jako u chodítka, ale v hopsadle ještě navíc není „pevná“ plocha jako u chodítka a o to je více nebezpečnější!

4. Proč je špatné vodění za ruce? 

Dítě nejprve chodí do strany, posléze až samo získává jistotu, začne dělat krůčky do prostoru. Voděním za ruce přebíráte jeho stabilitu a tak se zase nevyvinou správné svaly, které bude v pozdějším věku potřebovat během pubertálního rychlého růstů. Navíc vytažené ruce nad hlavičku = špatné zapojení břišních svalů, špatné postavení plosek nohou... zase jsme v tom začarovaném kruhu.

A tak mám na vás – milé maminky, jednu prosbu – nechme vyvíjet děti podle jejich tempa – ve 3 letech na tom bude vaše dítě určitě stejně, jako ostatní tříleťáci a když mu nebudete urychlovat motorický vývoj – bude na tom lépe.

Hříchy z mládí a života se sčítají, tak jim nepřidávejme ke genetice a „modernímu“ stylu života další.

Za chyby se platí – bohužel ta tyto chyby platí naše – vaše děti. Vše je psáno s naprostým klidem, touhou pomoci vašemu dítěti, touhou po tom, abych nikdy nemusela utěšovat při terapii dospívající slečnu...

„Naše“ děti na terapii jsou skutečné... Každý měsíc bych mohla přidávat fotky desítek dětí... Moje závěrečná práce na vš se neopírá o domněky, jsou desítky studií, kazuistik, které potvrzují „špatnosti“ urychlování motorického vývoje. V případě zájmu se podělím.

u holek si všimněte rozdílné výšky lopatek, vykrojení boků, rozdílnost výšky pánve, kolen... obě mají korzetotrapii přes 20 hod denně

Čti celý článek