MUDr. nás uvrtala do očkování hexa+prevenar, máme reakce

hanule05
23. zář 2010

ahoj,

je mi jasný, že těhle témat je tu asi milion, přesto by mě zajímalo, jak to bylo s očkováním a následnou reakcí u vás.

Naše doktorka nás přesvědčila ať necháme malou naočkovat společně Prevenarem 13 (myslím, že je to 13) s Hexou, že na to nejsou žádné reakce a že to děti zvládají bez problémů. Moc se nám do toho nechtělo, starší dcerku jsme neočkovali a je v pohodě. Ale mudra nám tvrdila, že ať mladší naočkujeme, že starší bude nosit ze školky samý bacily (což chápu, to jí neberu) a že bude mladší od ní chytne a že to u ní bude horší, atd. atd.
No a tak jsme ji naočkovali, první očkování bylo před měsícem - a reakce byla. V noci ukrutný řev, horečky poté asi dva dny, neklidná, plačtivá byla asi týden. Včera jsme naočkovali znovu, opět horečky (kolem 39 st.), tak volám mudře, že máme horečky a ona na to, no vy jste nějaký atypičtí, že se ještě se žádnýma reakcema co tohle očkuje nesetkala. Zítra máme přijet, pokud budou stále horečky.

Tak jak je to u vás, jste taky atypičtí 😕 ?

veronikav31
10. bře 2016

@lajla ale mluvila, protože druhé dítě budu rodit ve stejné porodnici jako první a možná i třetí, to vím jistě

veronikav31
10. bře 2016

@lajla oni se tak hozhodli, já ne.každý má právo se rozhodnout a případně nést následky

bonulinka
10. bře 2016

@kajalka Uf, no to jsou tedy hrozné příběhy ☹ . Za měsíc máme jít na první očkování a tak hledám informace. Kluk bude mít v té době 6. měsíců. Pořád se to ve mně pere, zda nechat očkovat hexavakcínou, anebo zažádat o individuální očkovací plán ( obě dcery měly ekzém a starší má autoimunitní onemocnění ).

Bylo nám doporučeno po očkování homeopatikum Thuya. Máte s ní někdo zkušenosti ?

kika_21
10. bře 2016

@lajla No a co Vy, Vy to máte s černým kašlem jak?

kika_21
10. bře 2016

Mám asi zatím štěstí, nebo tu máme dobré dr., možná už jsem někde psala-sice všechno kontroluju, ale děti si neodoperuju. 5 krát jsem měla štěstí i v porodnici na odborníky a dobré sestry. 😉

lajla
10. bře 2016

@kika_21 já se černého kašle nebojím, a neohanim se očkováním, takže tato otázka je irelevantní
Ale pokud chcete vidět první dvě mám naockovane, třetí po šílené reakci na třetí dávku... Dal jsem nenechala... Čtvrté je neockovane, je vegan, makrobiotik , má slabé játra

lajla
10. bře 2016

@kika_21 ono vše je o štěstí, řešit začnete až se něco po.... Do té doby zijete na oblacku, jak.je všechno super...ale jakmile se něco pokazí, všichni ruce pryč, a neeeee to není.z toho...

lajla
10. bře 2016

Neberu vůbec odborníkům jejich pozici na trhu, je nezastupitelná... Ale je jich opravdu málo☹ musím pochválil ano jednoho za skvělou práci při ope ocicka když prckovi bylo 10 měsíců... Ale zase při přípravě na ope, sestry rozkapavaly špatné oko, a když jsem je na to upozornila...tak jeje, špatně jsem to přečetla...hm, takže tak

lajla
10. bře 2016

A to nemluvim o tom, že když jsem řekla že malý není nic mléčného a nic s lepkem... Nebyl problém, samozřejmě bude dietka... Druhy den dostal klasický jogurt s rohlíky...něco tu špatně bude no

veronikav31
10. bře 2016

@lajla tak to jste opravdu při operaci narazila na blbce sestry.nevím kde jste byli, ale opravdu to vypadá, že si vybíráte špatně.já taky byla na operaci očí-už v dospělosti, je pravda, že na soukr.klinice a super přístup, super sestry i doktoři, dokonce jsem dostala do rukou medvídka na uklidněnou.Na operaci, u nás v kraji jsem nebyla-klinika tady není ani jedna, jezdila jsem do jiného kraje

kajalka
10. bře 2016

@bonulinka A co počkat na o něco šetrnější pediacel? Co se vyhlášky týče, je pro její splnění čas na očkování do 10 měsíců dítěte. Očkovat se samozřejmě kdykoliv i potom.

kika_21
10. bře 2016

@lajla No konkrétně č. kašle se zatím tady taky nebojím, ale jiné věci nechci u dětí vidět-tetanus třeba-brr. Nechci prostě. a sama jsem napsala, že s Hexou moc nesouhlasím-je to zbytečně moc najednou. jenže takhle jsem šílela ze všeho-z vůbec prvního očkování, z operace ucha, z druhé-a on mi vysvětlil, že tam opravdu jinak nevidí a to ucho může ten cholesteatom mít a že musí operovat, tak jsem mu věřila a šílet přestala. Když jsme v práci operovali zvířata, tak ti majitelé taky šíleli a my ne. Teda nedopadlo to většinou špatně. Fakt je , že ne každý veterinář byl borec, ale prostě je-li dobrý, dopadne to dobře. srážka s blbcem může dopadnout špatně, je jich ale menšina-výrazná. Jsem možná naivní.

kajalka
10. bře 2016

@lajla Ty si prostě furt vybíráš špatně, ať jdeš kamkoliv s čímkoliv 😀 Mám ale podobné zkušenosti, kdybych si nehlídala kde co, tak taky přijdu na buben. Před dětma jsem ve zdravotnictví pracovala na několika pozicích a místech (plus samozřejmě každoroční praxe na VŠ) a velmi rychle jsem přešla o iluze.

lajla
10. bře 2016

@veronikav31 on má velice vzácnou vadu, a potřeboval to urgentne... A zase chyba už v porodnici, nepoznali že nemá červený reflex... Máme asi smůlu..
Do Phy jsem psala, bylo mi odpovezeno, ať důvěřují svému dr, konec...
Jinak jsem na ocnim spokojena , jezdime přímo na specializované pracoviště kvůli vybavení.. Jen by mohli být víc empaticti...

lajla
10. bře 2016

@kajalka JoJo, pevné věřím že už to máme za námi...od té doby co ale jezdime za jednou dr do zlína, vše je na dobré cestě...

bonulinka
10. bře 2016

@kajalka Pediacel nám MUDr. nedoporučila, co kdyby zase nastala stejná situace s výpadkem ( má teď rozočkované 2 děti a vakcínu na přeočkování nemá ). Ještě nám nabídla očkování Hexacimou, prý je šetrnější než Infarix hexa.

lajla
10. bře 2016

@kika_21 ano z tetanu mám docela respekt, nebo spíš měla... A pořádně si nastudovala co a jak...a strach nemám...
Už když si vezmeme v jakých podmínkách se žilo za války. V čem se zranění vojáci valeli, jak dlouho, jakou měli péči... A kolik z nich onemocnělo tetanem...

veronikav31
10. bře 2016

@lajla kouám, že u vás jsou "super"porodnice...důležité je, aby malému pomohli

kajalka
10. bře 2016

@bonulinka Podle mě se dá objednat celé schéma, ne? Do hexacimy bych nešla, myslím, že je na dětech v ČR teprve testovaná. Než byla zde povolená, testovali ji na pouhých 5000 dětech.

lajla
10. bře 2016

@veronikav31 jj my si to Vy.... Za všechny ostatní a už bude dobře..

somalicats
10. bře 2016

@lajla Vidíš, já teď budu třeťátko rodit v porodnici 160 km od místa bydliště, mám mamku 15 km od ní, takže mi pohlídá mladší dcerku. Vybírat se celkem dá, v ČR je ta síť porodnic hustá dost, a pokud má rodina auto, není v tom až takový problém. Pokud auto nemá, tak leda spoléhat na sanitu, ale to už je o něčem jiném.

hojda
10. bře 2016

@kika_21 Já vidím všude mikroby? Vždyť to ty píšeš:

U mne je třeba problém, že se nechci dívat ani na cizí děti s obrnou, tetanem nebo nechci tady zvířata se vzteklinou, nechci. Prostě by mě popadl vztek, že je to škoda umřít na hloupost.

Tak předpokládám, že s tímto přístupem musíš mít vše do podorobná ošéfované, ne? 😕 Když nechceš vystavovat děti riziku.

kajalka
10. bře 2016

@somalicats A když bys tam neměla mámu?

hojda
10. bře 2016

@lajla Já měla mít dítě taky na kortikoidech a to hned obě dvě a nakonec se to dalo vyřešit bez nic. Jak slyším kortikoidy, tak mi to v hlavě začne blikat, protože s těma se člověk většinou dostane akorát do začarovaného kruhu. To prvně dostala malá léky po který se celá opupínkovala (nikdy vyrážky neměla) a tak mi řekli, že už jedině kortikoidy, tak jsem nasadili léčbu přírodní cestou a klepu vše dobré.

somalicats
10. bře 2016

@kajalka Tak bych rodila jinde. Tohle je zrovna ta stejná porodnice, kde jsem rodila před skoro 13 lety svou nejstarší, na kojení nic moc, ale už tenkrát jsem se s nima domluvila, že mi holku dokrmovat bez mého vědomí nebudou. Mám pusu, umím se slušně ozvat a nikdy jsem tam neměla problém s komunikací a vždycky mi vyšli vstříc, i když jsem měla mírně řečeno nestandardní požadavky (ostatně na gyndu tam chodím stále, teď i do poradny, když tam chci rodit).

kika_21
10. bře 2016

@hojda Všechny děti jsou naše.

hojda
10. bře 2016

@kika_21 No, ale nechat očkovat můžeš jen ty svoje. Jde mi o to, že plno lidí se myslí, že je očkováním chráněno a ono to taky není pravda.

lajla
10. bře 2016

@somalicats ano důležité je mít 15 km rodiče a kde být...a přestěhovat se tam min měsíc před porodem, protože ten může přijít kdykoliv a rychle... To by těch 160 km mohl být problém...a nakonec to všechno může dopadnout jinak...nikde jsem nenapsala že jsem neměla plán, ale ne vždy dojde ke splnění..

lajla
10. bře 2016

S téma porodnicema je to těžké kolikrát můžete mít vybranou tu svou, ale žádná nemá povinnost Vás vzít když je top stav a nemáte miminko mezi nohama.. Taky ZK, naštěstí ne moje a ne jen jedna...když není místo pošlou Vás jinam..

veronikav31
10. bře 2016

@hojda tak to máte štěstí, že vám pomáhá přírodní cesta,já měla kortikoidy skoro 15 let, teď je to někdy lepší, někdy horší, vyzkoušela jsem kdeco a našla jsem co mi pomáhá, ale i tak kortikoidy mám v lednici-pro jistotu.