MUDr. nás uvrtala do očkování hexa+prevenar, máme reakce

hanule05
23. zář 2010

ahoj,

je mi jasný, že těhle témat je tu asi milion, přesto by mě zajímalo, jak to bylo s očkováním a následnou reakcí u vás.

Naše doktorka nás přesvědčila ať necháme malou naočkovat společně Prevenarem 13 (myslím, že je to 13) s Hexou, že na to nejsou žádné reakce a že to děti zvládají bez problémů. Moc se nám do toho nechtělo, starší dcerku jsme neočkovali a je v pohodě. Ale mudra nám tvrdila, že ať mladší naočkujeme, že starší bude nosit ze školky samý bacily (což chápu, to jí neberu) a že bude mladší od ní chytne a že to u ní bude horší, atd. atd.
No a tak jsme ji naočkovali, první očkování bylo před měsícem - a reakce byla. V noci ukrutný řev, horečky poté asi dva dny, neklidná, plačtivá byla asi týden. Včera jsme naočkovali znovu, opět horečky (kolem 39 st.), tak volám mudře, že máme horečky a ona na to, no vy jste nějaký atypičtí, že se ještě se žádnýma reakcema co tohle očkuje nesetkala. Zítra máme přijet, pokud budou stále horečky.

Tak jak je to u vás, jste taky atypičtí 😕 ?

kika_21
10. bře 2016

@hojda Tak slibuju, že jak ho chytnu, hned se izoluju. Já si snad nechám ty protilátky prozkoumat. 🙂Kupodivu je nemám ani po té virové klíšťovce, tu prý přenášejí komáři, to mi řekla jedna kolegyně z virologie. Že ji klidně můžu znova dostat. Ale na tu virovou stejně nikdo zatím očkov. nevymyslel-aspoň o ničem nevím.

hojda
10. bře 2016

@kika_21 A jak poznáš, že máš černý kašel ne obyčejný kašel a budou ti lékaři věřit, že ho máš?

http://www.protisedi.cz/article/svetle-chvilky-...

kika_21
10. bře 2016

@hojda No tak naše dr. je poměrně chytrá, stará ze Slovenska, můžu si myslet, že ho ještě zažila.Moje babička byla taky dr., narodila se 1909 a setkávala se s nemocemi před zavedením očkování. Tahle bude tak ročník 1935, třeba ho i viděla. Věříme si.

hojda
10. bře 2016

@kika_21 Nedovedu si představit, že od prvního zakašlání budeš vědět, že je to černý kašel. A co třeba zarděnky?

http://www.vitalia.cz/clanky/k-ockovani-proti-z...

kika_21
10. bře 2016

@hojda Tak to mám protilátky, to vím-už kvůli těhotenstvím-s tím mě nestraš, to jsem dost řešila.Teda s mojí mamkou byste si rozumněly, ta taky viděla mikroby i tam, kde nejsou. 😕

lajla
10. bře 2016

@hojda budme rady, že ockujou... Nám to neublíží... Je to jak do dubu

lajla
10. bře 2016

@veronikav31 on asi těžko člověk co vse očkuje vyhledává petice které jsou proti očkování, nebo...?

lajla
10. bře 2016

@veronikav31 já do svých žádné martanky ani cukr nervu... To je zase jiné téma.
My jsme pro veganství a makrobiotiku

lajla
10. bře 2016

@kika_21 žádná doktorka nepozná zda se jedna o černý kašel, ani.ta stará že Slovenska... Dokud se neudělá rozbor... A pokud víte jak černý kašel probíhá, tak vite že to není hned a veselé ho roznasite dal...takže své děti ockujete ale pro jiné jste hrozbou

astyna
10. bře 2016

Mě by zajímalo, jak laická společnost pozná, že lékař jedná špatně. ... Za pár let se budeme léčit pomocí wikipedie a kdejakých článků, které může psát kdokoliv.

TBC se nepřenáší kapénkovou infekcí?

PS: dnes jsem zavolala mé pediatričce a nechala malého naočkovat hexou a prevenarem zvlášť 🙂

lajla
10. bře 2016

@astyna když kašel léčí atb a kortikoidy, neustále pořad dokola, 9 m v kuse,dítě v nemocnici vždy chytí něco navíc, léčba vždy stejná atb do žil, kortikoidy do žil, dite na tom stále hůř, dr nevědí, neumí jinak léčit..pomohla čínská medicína a homeo a strava, dítě už je rok v pořádku, doktory už neznám
Další propichli ucho, mírný zánět, propichli špatně... Od té doby se to vezlo..ryma, kasel, uši..nedoslychala, vpacene bubínky, tekutina v uších, tlacili nam kortikoidy,rýmy způsobily dále velkou mandlí..takže maminko mandle ven..nenechala jsem...zase homeo, otovent, audiron, za dva měsíce OK, nevěřili, vyzvidali... Za 4 m další KO, to přece není možné že by byla v pořádku...byla a je dosud...takže tak

lajla
10. bře 2016

@astyna ano šíři, ale ne tak že na Vás někdo psikne...a aby byl nakažlivý musí to být otevřena TBC
No očko zrušili takže to žádná hrůza není, bude se rušit i obrna
Zajímavé je že jak neocko začali lobovat tak se hexa změnila i její název s upoutavkami jak je bezpečnější, o kolik méně adjuvans atd...
To ani nevíte že se některá šarže stahovala z trhu kvůli kontaminaci, a přitom už byly i mimi tou sarsi neockovane... JoJo tak se hlídá bezpečnost

lajla
10. bře 2016

Záškrt pardon

lajla
10. bře 2016

Jinak všem je naprosto fuk zda do svých děti dáte dvě či 10 injekcí naráz, je to každého volba... Ale ať nese i následky. Toto není protiocko diskuze jestli jste si všimly..jen.jsou věci které se dají s trochou vůle udělat jinak a citlivější

veronikav31
10. bře 2016

@hojda upřímně? stát říká kojit kojit kojit a když to nejde, tak UM je předražená apd...

kajalka
10. bře 2016

@veronikav31 To myslíš vážně? Stát nějak podporuje kojení? Kojení, ze kterého prakticky nic nemá? 😅

veronikav31
10. bře 2016

@lajla já na netu co se týká petic nevyhledávám, ale v době sociáních sítí, kde se protestuje proti islámu v čr jsem ještě podobnou petici, sdílenou mými přáteli(kde jedni proti povinnému očkování jsou) neviděla...což si myslím o něčem svědčí...

veronikav31
10. bře 2016

@lajla já si za svoje jednání následky ponesu

veronikav31
10. bře 2016

@kajalka to myslím vážně. všude čtu a vidím osvětu-kojit,kojit, kojit...od čeho jsou laktační poradkyně, laktační poradny-linky,kojící čaje, kloboučky... a když se nekojí, tak je hned matka špatná...

kajalka
10. bře 2016

@veronikav31 A jak se v tom angažuje stát jako instituce?

veronikav31
10. bře 2016

@kajalka dává na to peníze nemocnicím....a lékaři toto taky běřně říkají a doporučují...a kde myslíš,že se bere reklama? to asi soukr.společnost platí

lajla
10. bře 2016

@veronikav31 naivní představa že pro stát jako institucí je kojící matka výhodnější než ta co dá týdne 500 za UM...

kajalka
10. bře 2016

@veronikav31 Počkej, žiješ v ČR? Zrovna nemocnice/porodnice, to je ten nejhorší kazič kojení, neznám nikoho, komu by poradili dobře.

veronikav31
10. bře 2016

@lajla naivní představa?realita

veronikav31
10. bře 2016

@kajalka žiju. a kdo myslíš že má radit? laktační poradkyně jsou tam taky.stejné co chodí radit domů

kajalka
10. bře 2016

@veronikav31 Máš o tom nějaké odkazy? Ráda bych si tedy rozšířila obzor. Ať sama hledám, jak hledám, nenacházím..

veronikav31
10. bře 2016

@kajalka o čem myslíš? laktační poradna?

lajla
10. bře 2016

@veronikav31
Ono když se o něco zajimam... Tak si to výhledam a necekam, že mi.to někdo strčí pod nos...
Kuk do vyhledávače kolik petic vyjede, jen mít trochu zajem

lajla
10. bře 2016

@kajalka taky bych chtěla být více informována o našem státě🙂

veronikav31
10. bře 2016

@lajla kuk, já teda spíš čtu fc a zkušenosti než vyhledávač...