Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

monika6e
3. kvě 2012

@slundo tohle je nesmysl... jsme jednou z posledních zemí, kde se povinně očkuje. Navíc tak moc. Je to farmaceutická lobby jako blázen a jak jsem zrovna včera četla, bohudík už tu proti tomu začíná bojovat i liga lidských práv. Dělaj se s tím strašné podvody a některé vakcíny jsou na našich dětech "zkoušeny". V Německu, Rakousku atd... očkování povinné NENÍ a žádné nemoci se tam nevrací. A není tam víc nemocí, než tady... Mimochodem - na hexavakcínu v Německu za poslední dva roky umřelo 80 dětí. To je fakt! Dostaly se mi do rukou zajímavé studie a je mi z toho hodně smutno...
Mimochodem - ibáč neberu, ani kdyby mi hlava měla prasknout 😀

nae
3. kvě 2012

Ja len poznamku k castemu argumentu, ze pokial by sa povinnost ockovat zmenila na dobrovolnost, vela deti (ludi) by nebolo ockovanych a vratili by sa rozne choroby - aj keby, tak predsa ti, co budu zaockovani, sa nemozu obavat, nie? 😎

slundo
3. kvě 2012

Myslím, že se shodnem všichni na tom, že chcem pro naše děti jen to nejlepší 🙂 Samozřejmě bysme byly všechny nejradši, kdyby bylo očkování zcela bezpečné a zabíralo nejlépe 100% a bez vedlejších účinků.... Ale tak to bohužel není. Ani mně není úplně jedno, co děťátko dostává a proto očkuji jen to základní. Ale před vším ho uchránit nemůžu....žijeme v centru velkýho města,všude fabriky, tak co nadělám. Nemůžu přece pořád myslet na to, že denně dýchá takových splodin....A co třeba ATB? Na ně přece taky může být dost špatná reakce, ale to nikdo předem neví.... Nechci vypadat jako bezcita, protože sama se o svoje dítko moc bojím . A upřimně ze západních zemí nemám tak velký strach, že se k nám nemoci dostanou. Ale je tu spousta cizinců z východu ....viz. např. výskyt TBC, která se u nás už taky povinně neočkuje. A najednou se všichni nechali očkovat kvůli tomu jednomu případu.... Jinak tady tento článek i přijde rozumný ( těm, kteří jsou proti očkování se asi líbit nebude). http://zena.centrum.cz/deti/clanek.phtml?old_ur... .... Na všem je trošku pravdy 🙂

slundo
3. kvě 2012

A ještě jeden článek....http://www.praktikdobrichovice.cz/clanky.php?cl=4 . po přečtení této diskuze mi totiž přišlo, že se WHO a jiné instituce snaží vydělat peníze a ničit zdraví našich dětí ... tak chci jen tím článkem vnést trošku objektivnosti do této diskuze. Když si představím, že si ty příspěvky přečte nějaká novopečená maminka, která se právě chystá na očkování, tak ji lituju, protože z toho bude mít pravděpodobně několik bezesných nocí . Tak chci přihodit i něco pro uklidnění 🙂 Jde mi fakt jen o tu objektivitu, která mi tu trošku chyběla. Nic není jen černé nebo bílé ;)

monika6e
4. kvě 2012

zajímavost - http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150880...
Což mi připomíná, že lékaři sami říkají, že je třikrát větší riziko, že dítě bude mít nežádoucí reakci na očkování, než šance, že danou nemoc vůbec chytne...
Ale jak píše @slundo - pro laika, který se v tom vůbec nevyzná a má informace na všechny strany je strašně těžký se rozhodnout... Jak mám vědět, co je pro moje dítě lepší??? Fakt je mi z toho smutno...

schnek
4. kvě 2012

hmm, očkování, řeším to pořád dokola. Co mi u nás nejvíc vadí? že se vakcíny prezentujou jako supermoderní, bezpečný, skvělý, úžasný, báječný, reklamy na ně ve smyslu "Milujete svoje dítě? tak do něj nechte napíchat, co se dá, abyste ho ochránili/vytvořila se mu imunita/neskončilo v nemocnici" atp. Proč lékaři rodičům neřeknou o negativech a nežádoucích účincích? kdo vám zaručí, že zrovna vaše dítě nebude z těch, co očkování odnese? jak může lékař dát dítěti najednou dvě různé vakcíny? vždyť vůbec nikdo neví, co to udělá? a proč lékař rodičům neřekne o možnostech očkovat různými schématy? já si u dcery řekla o schéma 2+1(šlo především o to, jak elegantně odložit očkování na později) a dr. mi sama řekla, že fajn, to se začíná až po roce věku - jak je teda možný, že najednou to odložit jde a je to v pohodě, nikdo mi nehrozí, že mi dítě na kdovíco umře? Malá do teď nemá jediný očkování. Za celej ten rok a půl měla párkrát rýmu a nemoc ruka-noha-ústa. A to oba kluci chodí do školky. Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli vůbec očkovat. Nejstarší syn má všechno, prostřední má 3 dávky hexy odložené na 7m. S dr. momentálně vedu spor, jestli dát čtvrtou nebo ne a co MMR, který zuřivě odmítám a dávat mu ho nechci. Má AE a problémy s průduškama, co když se mu to rozjede - budu si pak vyčítat, že jsem z něj udělala těžkýho atopika nebo astmatika, protože jsem se nechtěla hádat o injekci?

katyxq
4. kvě 2012

@schnek Já nechala malé po úvahách nakonec dát jen hexu, v klasickém schématu 3+1, no ... měla jsem odkládat. Navíc Infanrix hexa obsahuje nedeklarovanou bílkovinu kravského mléka!!!! 😠, což jsem před zahájením očkování nevěděla, až jsem začla pátrat poté, jak na ni zareagovala. Malá je alergická na sóju a BKM (plně kojím a tak musím držet dietu), po hexe bych řekla, že začla reagovat o dost intenzivněji 😒 (zkusila jsem, jestli neprojde v mojí stravě hovězí maso) a to se k ní přes mateřský mlíko dostanou jen nanogramy.

zdeniii
4. kvě 2012

Ahjky, máte někdo zkušenost s očkováním místo hexy lépe snášenou infarix hib?

monika6e
5. kvě 2012

teď jsem objevila zajímavé počteníčko - http://www.jajsem.com/lekari-sestry-vedci-dopor...
@zdeniii Mudr. Eleková mi říkala, že možná o něco šetrnější je. Ani ne tak složením, ale už tím, že je z toho vypuštěná naprosto nesmyslná žloutenka a obrna. Lepší očkovat proti míň nemocem a víc to rozložit. Nejmíň reakcí prý mají děti kolem 2 let.

ilonne
5. kvě 2012

Tak já musím říct, že taky chápu rodiče, jejichž děti mají už od narození nějaký zdravotní problém, nebo se nějaká bouřlivá reakce vyskytla po očkování. Ale pokud vím, tak tam se pak očkování více řeší i ze strany doktorů. Ovšem také nechápu, jak někdo může apriori odmítat povinné očkování. Podle mě je to docela nezodpovědné i vůči ostatním. Když už si jen vezmu, že je zrušené očkování proti tuberkuloze a teď to k nám tahají z asijských zemí - sama už jsem byla 3x na rentgenu plic a vážně to není příjemný pocit čekat na to, jestli tuberu máte nebo ne. Možná by bylo dobré si uvědomit, že kdyby se najednou přestalo plošně očkovat, spousta nemocí by se taky mohla vrátit zpátky, neb ještě vymýcené nejsou. Jak už napsala @slundo, chce to taky trochu objektivity. A taky rozumného přístupu ze strany lékařů - třeba naše dr. Anežku neočkuje, pokud není na 100% zdravá a má třeba i jen rýmu, takže v 7m ještě nemáme 3. dávku hexy a vůbec nás to netrápí.
Z nepovinný jsem zatím dala synflorix, neb jsem sama jako dítě trpěla na zápaly plic a manžel měl taky neustále ATB. Ostatní mi přijdou zbytečná, snad jen než půjde Anežka do školky tuberkoloza a pak ještě klíšťovka. Jinak jak už je na začátku zmíněno, výborná je publikace Doba jedová. Nejsem člověk, který by do dítěte a potažmo i do sebe pral veškerou chemii dostupnou na trhu, ale povinná očkování podle mě smysl mají a opravdu mi přijde, že v některých případech je odmítat, je pouze modní trend.

makcza
5. kvě 2012

Zdravim maminky, v patek nas ceka prvni ockovani...nebudu zastirat, bojim se. Bojim se reakce, ikdyz s moznym nezadoucim nasledkem se to neda porovnat. Stale casteji zvazuji presunuti alespon do doby, nez mala bude mit pul roku. Zaroven vsak mam take strach, abych neco nezanedbala... Prici se mi nazory jinych, ci nekterych doktoru...jestli mate sve dite rada, nechate ockovat. Hloupost, ja sve dite miluji, proto zvazuji, premyslim, radim se, jestli ockovani je v prvni rade bezpecne...zaver? Tim, si bohuzel nejsem jista. Zajimalo by me, kdy bylo vase ditko ockovano, jaka byla snasenlivost ci pripadne nasledky, je nekdy tezke je dat do spojitosti s ockovanim, ale zajimave, ze se objevi az po o. Dekuji za reakce

mates22
5. kvě 2012

@makcza těžko radit, tohle je boj individuální, ale z vlastní zkušenosti, jako kojenci neměly moje děti bouřlivé reakce na očkování, nyní jako starší je mají. Jestliže Vás čeká první očkování, tak bych ho nechala dát (ono u některých je totiž důležitá i ta časová osa, aby to bylo co nejdříve, např. černý kašel je nejnebezpečnější právě pro miminka). A uvidíš, jaká bude reakce a dle toho lze postupovat dále, poradit se s pediatrem, taková ta teplotkla a mrzutost je dosti obvyklá, horečka už něco značí. Jediné, co já sem si prosazovala, bylo neočkovat hexu a prevenar (pokud se rozhodneš ho dát, pro mě je pneumokoková meningitida velikej strašák, takže jsem dala i dceři tenkrát ještě placené) dohromady. Myslím, že nemusí dostat do tělíčka hned dvojnásobek a navíc se pak neví, na co tělo reaguje. Takže u nás do jednoho roku bylo vše téměř bez reakcí, až MMR nadělalo trochu škody a u dcery teď veškerá přeočkování - což je prý ale normální, že na přeočkování je reakce horší.

mates22
5. kvě 2012

@ilonne naprosto souhlasím, mamka je laborantka na oddělení TBC a ten výskyt tu pořád je ☹ . I s tím očkováním se ztotožňuju, je třeba na to jít s rozumem, jen doplním, že před nástupem do školky je dobré dát taky žloutenku (u nás jí teda nevyžadují, ale důsledně doporučují a stejně bych jí zvažovala, dětičky jsou přece jen taková "prasátka").

Anežce všechno nejlepší k sedmi měsícům 🙂

nikes
5. kvě 2012

dávala jsem to už do vedl. tématu, ale dám to i tady, třeba se to bude někomu hodit :

Přemýšleli jste někdy hlouběji o
OČKOVÁNÍ
Vás a Vašich dětí?
O tom, že/proč/jestli:

jsme opravdu pány tvorstva a přírody a umělou látkou můžeme zcela vymýtit nemoce bez než. účinků na naše zdraví?
jaký vliv na ústup nemocí, kromě očkování, mohly mít v průběhu času např. jevy jako zlepšení životní úrovně obyvatel, zlepšení hygieny či výživy?
je očkování opravdu bezpečné?
je v ČR očkování povinné na rozdíl od našich zahraničních sousedů?
jste lékařem ve většině případů seznámeni jen s mizivým zlomkem než. účinků, které můžete po vakcinaci očekávat? A to většinou jen těch nejmírnějších?
nedostanete v ordinaci k přečtení příbalový leták vakcíny?
je hlášeno lékaři na dozorčí orgány minimum nežádoucích reakcí, pokud se vyskytnou a často je popírána souvislost s očkováním, třebaže se problém evidentně projevil v časové návaznosti na vakcinaci u dosud zdravého dítěte?
když se začnete ptát, klást všetečné otázky, odkládat či rovnou zkoušet odmítat očkování, jste ve většině případů strašeni, tlačeni a je vám často i vyhrožováno? (Kromě nepovinných vakcín, tam je rozhodnutí na vás)
se argumentuje strachem, že neočkované dítě nakazí očkované, když očkované dítě by mělo být logicky chráněno vakcínou?
Hexavakcína:

v přírodě není nikdy živočich napaden 6 nemocemi najednou?
obsahuje hliník, zbytky formaldehydu a antibiotik?
obsahuje víc jak dvojnásobek hliníku než je stanoven např. jeho limit pro kojeneckou stravu, přičemž se ovšem z trávicího traktu vstřebává jen cca 0,3% Al, avšak z vakcíny jde Al rovnou do krve „plnou parou“?
výrobce uvádí, že 50% hliníku se vyloučí do 24 hodin – což ovšem podněcuje otázku, že stále koluje v krvi dítěte minimálně 410 mcg Al po dobu dvou dnů? To se nemůže dostat za tu dobu krevním oběhem do mozku?
proč odborníci argumentují právě hliníkem v potravě či jiných zdrojích, přitom to nelze srovnávat právě kvůli různé vstřebatelnosti?
se testování této vakcíny provádělo pouze po velmi krátký časový úsek po očkování a z dlouhodobého hlediska nikdo, neví, co se může stát ?
se v ČR očkují 4 dávky této vakcíny, přitom výrobce připouští jako stejně účinné i 3-dávkové schéma?
je ve vyhlášce pouze limit 18 měsíců, kdy má být toto očkování dokončeno a tak s ním nemusíte začínat hned v 9. týdnu ani ve 3 měsících , stačí později?
je normální reakcí po tomto očkování např. dlouhodobý srdceryvný pláč , který značí encefalitický křik/ je normální, když dítě vykazuje regres ve vývoji typu např. zásavy řeči či pohybu/je malátné/většímu dítěti se začnou podlamovat nohy a motá se? Atd…
jste upozorněni, že máte očekávat než. reakce jen po dobu cca 3 dnů po tomto očkování a dál je většinou lékaři s vakcinací nespojují?
pokud necháte dítěti dát současně i vakcínu proti pneumokokům, zaplavíte dětské tělíčko neuvěřitelnými 1350 mcg hliníku?
Běžně užívaná vakcína na zarděnky-příušnice-spalničky:

nemá udán limit, kdy se s ní musí začít očkovat ? Ve vyhlášce je pouze uveden MINIMÁLNÍ věk a to je 15 měsíců..
viry v této vakcíně jsou kultivovány mj. na diploidních lidských buňkách, které pocházejí z potracených lidských plodů? U čehož, kromě etického hlediska, existuje vážné podezření z velmi negativního vlivu na zdraví, dokonce rozvoje autismu?
Není radno nechat dítě očkovat nemocné byť obyčejnou rýmou – i ta značí zánět. Ani růst zoubků či stres není radno podceňovat – obojí oslabuje imunitu. Pak se tělo nemůže tak dobře s vakcinací vypořádat.
Je na každém z nás, zda bude bdít, informovat se, ptát se, odhodí strach z vlastní zodpovědnosti za své dítě či se dále bude nechávat pohodlně unášet davem stáda a slepě důvěřovat…
Ptejme se na názor i jiných lékařů a odborníků – např. neurologů, toxikologů…

Je jen a jen na nás, co se v naší zemi a na celé naší planetě bude dále dít…a to nejen v otázce očkování…

Jinak, ještě i toto je velmi zajímavé počtení :

http://www.cez-okno.net/clanok/rozhovor-o-vakci...

monika6e
5. kvě 2012

@makcza Asi takhle Vám to řeknu... ptala jsem se Mudr. Elekové (spolupracovala na knížce Doba jedová a stará se o děti, které špatně dopadly po vakcinaci. Bojuje zde za svobodné rozhodování v očkování) proč je ve vakcíně hliník. Odpověděla mi takto: "Kdyby tam nebyl, tělo by ten zbytek "požralo" bez jakéhokoliv účinku. Hliník má za úkol nabudit imunitní systém. Je to ale bohužel tak, že děťátko, když se narodí, má od přírody potlačenou imunitu. Tu mu maminka dodává kojením. Je to z toho důvodu, že mozek a imunitní systém se nemohou vyvíjet zároveň. Pokud tedy malému dítěti vpíchnete nějakou vakcínu, okamžitě se staví vývoj mozku a začne naplno pracovat imunita dítěte. Je to naprosto brutální zásah do přirozeného procesu, který může dopadnout často i tragicky. Hliník se z těla sice vyloučí, ale než se tak stane, může napáchat docela dost škod. Některé jsou viditelné hned, jiné za měsíc, další třeba za roky. Pokud už se maminka rozhodne naočkovat povinné vakcíny, pak by měla začít ve věku okolo dvou let, kdy už je imunitní systém děťátka lépe vybaven. Také právě okolo druhého roku je hlášeno nejméně nežádoucích reakcí po očkování." Tož tak...

slundo
5. kvě 2012

@ilonne opravdu záleží na Dr. My máme skvělou, se kterou jsme se otevřeně o očkování bavily. Dali jsme hexu a Synflorix ( v rodině trpíme na záněty středního ucha ) , ale ostatní sama říkala, že je zbytečný. Když vidím, že mi doktor necpe vše co je na trhu, tak k němu mám důvěru. Navíc malýho by taky neočkovala, pokud by nebyl 100% zdravý. Do budoucna uvažuju ještě o TBC ( právě kvůli tomu, že se sem vrací) a klíšťatům. To jsou věci, proti kterým si imunitu nevytvoříme. Ale rotaviry apod. se zvládnout dají.

makcza
5. kvě 2012

@monika6e dekuju za reakci. Psala jste, ze mozek a imunita se nemohou vyvijet spolecne, ale kdyz prece kojim, vyvijim u ditete take imunitu a mozek neprestava pracovat behem tech mesicu, protoze to by pak dite jen lezelo a lezelo a vubec se nevyvijelo, ale asi tusim, co jste tim chtela rict. Hlinik je jedna z veci, ktera me desi, spise to mnozstvi, ktere je ve vakcinach. Clovek se opravdu pak nemuze divit, ze telicko ditete, ktere nebylo nemocne, nezna zadne viry, mluvime-li o novorozenci ci kojenci, reaguje tak jak reaguje. Byla bych rada, kdybych mohla ockovani presunout na pozdejsi dobu, ale i zde je par laickych otazek. Muze byt pro dite, neockovane dite, nebezpecne cestovani do jinych zemi? Co kdyz dite onemocni napr. cernym kaslem, pneumokokem atd? Ziji v Dansku a tady je v hexa vakcine zahrnut pneumokok misto hepatitidy...proto ta otazka? Bratr meho manzela mel po ockovani silnou reakci, nasledkem je to, ze ve svych 45ti letech je na urovni 15ti leteho ditete...proto tohle tema resim, zjistuji....a take se bojim,nebudu zastirat. Snazim se vsak myslet pozitivne a bojovat proto o posunuti prvni hexy. Ikdyz tady se na me divaji jak na matku, ktera snad nema sve dite rada, kdyz si muzu dovolit premyslet o tom, odlozit ockovani...

monika6e
5. kvě 2012

@makcza Nevím, jestli se zde můžou uvádět nějaké kontakty. Já Vám neodpovím. Ale určitě zkontaktujte Mudr. Ludmilu Elekovou (ordinuje na Praze 4). Je velice ochotná, určitě Vám poradí a zodpoví na Vaše otázky i po mailu. Já se s ní setkala osobně... Ten tok informací byl hukot. Přede mnou tam byla maminka s dítětem, kterému se vyvinul autismus po Prevenaru. Dokonce jim to potvrdili, že se to stalo z vakcíny, a že se to holt stát může... Určitě se jí zeptejte a poraďte se s ní. Ona Vám řekne co a jak, případně doporučí nějaký očkovací kalendář... Dejte kdyžtak vědět, jak jste pochodila...

makcza
5. kvě 2012

@monika6e diky za kontakt. Cetla jsem, ze jste rozhodnuta sve deti neockovat. Posunujete nebo total stop?

romcovaklarka
5. kvě 2012

@makcza Jenom bych chtěla říct, že tyhle nemoci se dají dostat i tady a není to tak raritní, jak jsem si myslela. Nedávno došla ze školy manželova dcera z 1. manželství (8 let), že jim vzkázali domů, ať rodiče sledují u dětí podezřelé známky kašle, jelikož se prý ve škole vyskytl černý kašel 🤐 a to je prosím normální pražská základka, žádná "divná čtvrť" nebo tak něco.

To píšu jen proto, že mě to překvapilo a šokovalo. Jinak nejsem žádný echt zastánce očkování, hexu jsem teda dala podle kalendáře, ale nic nepovinného zatím ne a mmr budu chtít odložit... Ale na druhou stranu jsem teďka byla asi radši, že tu hexu už má.

makcza
5. kvě 2012

@romcovaklarka nejsem proti ockovani, ale proti dobe, kdy se ockuje a hlavne proti tem sv...tum pridanych navic. Prvni hexu se pokusim odlozit, kazdy mesic navic dobry...a mmr rozhodne ne drive nez ve 2 letech. O tom kasli jsem bohuzel cetla...

romcovaklarka
5. kvě 2012

@makcza Jj, s tím MMR to mám podobně. Hexu jsem první a druhou nechala dát v době, kdy jsem se ještě o problematiku očkování tolik nezajímala 😕 a pak jsem si zas říkala, že když už má tu první, tak bych mu asi už měla nechat dát zbytek podle schématu. Vím, možná blbej důvod 😝 ale toho MMR se fakt docela bojím, snad mudra nebude mít s odkladem problém...

monika6e
5. kvě 2012

@romcovaklarka A víte o tom, že černý kašel chytne 90% naočkovaných? To není výmysl, ale statistika...

monika6e
5. kvě 2012

@makcza my s očkováním končíme. Zajímám se o tohle už hodně dlouho, není to žádné ukvapené rozhodnutí. Dřív jsem podobné matky odsuzovala, dnes se jim tiše omlouvám. To já byla ta blbka, která svému prvnímu dítěti dala vše povinné, co se nám cpalo. Navíc mám kolem sebe děti, které očkování ošklivě odnesly. To byl vlastně i impuls, proč jsem se o to začala zajímat. Pak jsem jako novinářka dělala rozhovor s dr. Stuneckou a měla jen pusu dokořán... Nechám své děti očkovat - až mě lékaři nabídnou vakcínu, při které mi zaručí. že 100% nezpůsobí autismus a 100% po ní neochrnou... Mimochodem, máte u lékaře ze zákona právo takovou vakcínu chtít... Nikdo vám ji ale nedá. Protože neexistuje...

monika6e
5. kvě 2012

mimochodem, doporučuji Rozalio.cz 🙂

monika6e
5. kvě 2012

@romcovaklarka u MMR není zákonem stanovená hranice, do kdy máte dítě naočkovat. Tedy si sesumírujte vlastní důvody a dr. by to měla respektovat. Alternativní očkovací kalendář uvádí, že (pokud se rozhodněte děťátku tyhle dřív běžné nemoci, píchnout), pak je dobré začít ve 3 letech... A co vím i z okolí, tak s tím lékaři problém nemají...

makcza
5. kvě 2012

@monika6e myslite tim - driv bezne nemoci MMR, pichnout kolem toho 3 roku ditete nebo se to vztahuje take na povinne hexy? MMR se budu snazit posunout co nejvic to pujde... opravdu nevidim duvod, pichat tuhle vakcinu tak brzo. Na Rozalio jsem se uz mrkla a pribeh Maximka je opravdu smutny...:( co napsat... :( nemam slov. Nasla jsem dalsiho strasaka a to, ze kdyz dite nebude ockovano a nejakou nemoc chytne - muze to mit za nasledek az poskozeni mozku... velice diskutabilni... ale zajima me vas nazor. Rozhodla jste se neockovat vubec nebo PO mate?

monika6e
5. kvě 2012

@makcza Anička má všechno povinné + žloutenku áčko.. jsem se o to ještě tehdy nezajímala. Další přeočkování už mít nebude. Resp. nechci ji nechat dál očkovat. Už jsem slyšela víc názorů, že při 6ti vakcíně si ani tělo nemůže udělat imunitu vůči všem nemocem. A Mudr. Eleková mě dorazila tím, když mi řekla, že udělala svýmu 15ti letýmu synovi protilátky (byl očkován proti všem nemocem jako mimčo) a není imunní vůči ničemu... Mareček má dvě hexavakcíny. A další už mít nebude. Jen půl roku mi trvalo rozhodnutí, jestli je větší blbost poslední dvě doočkovat nebo ne. Ale čím víc se o to zajímám, mluvím se známými z farm. firem, lékaři... tím větší mám strach. Takže my jsme se už rozhodli. Respektive - jak jsem už psala - pokud nám lékařka nabídne vakcínu, u které bude napsáno, že 100% nepoškodí dítě, pak ráda naočkovat nechám. Ale hrát ruskou ruletu se zdravím svého dítěte odmítám...
Tu MMR v tom alternativním kalendáři (resp. je to návrh lékaře na změnu tohoto šíleného kalendáře, co je teď) uvádějí dát až ve 3 letech první dávku. Hexavakcína "musí" být doočkována do ukončeného 18. měsíce věku dítěte. Jestli chcete očkovat, tak alespoň odkládejte, odkládejte... minimálně do těch dvou let... 🙂

zdeniii
14. kvě 2012

@monika6e ahoj a jak argumentovat u lékaře proč nechci očkovat? dcera má všechny hexavakcíny a ted ve dvou letech jsem jí nechala MMR aby ji vzali do školky... ale u synka bych chtěla být obezřetnější a nechci nic riskovat protože těch šatnách náhod je kolem mne poslední dobou nějak moc a mám strach a nechhci pokoušet osud... 😒 ale zase chcee s dětma cestovat a tak se na druhou stánku neočkovat bojím... a váhám spíš bych to chtěla nějak rozložit... ?

monika6e
14. kvě 2012

@zdeniii Nesmíš říct, že nechceš nechat očkovat, to bys mohla mít problémy... Musíš to zformulovat tak, že samozřejmě chceš, aby Tvé dítě bylo proočkované, že znáš rizika atd. Pokud nechceš očkovat vůbec, tak řekni, že chceš mít dítě naočkované, ale se 100% jistotou, že vakcína tvému dítěti nezpůsobí trvalé následky (autismus, ochrnutí). Ať Ti takovou vakcínu sežene. Ty máš nárok tohle požadovat, páč je to v zájmu zdraví Tvého dítěte. Že Ti dr. není schopna takovou vakcínu sehnat - protože neexistuje - je věc druhá. Očkování jako takový neodmítáš... Pokud chceš alternativní očkovací kalendář a očkování rozložit, pak si myslím, že s rozumnou doktorkou v tom nebude problém. Podle návrhu novýho očk. kalendáře by se MMR dávalo až ve třech letech... Čím pozdějc, tím líp. Navíc MMR byly běžný nemoci, já Teda nevidím důvod je dávat... Jinak Tě chápu. Ten strach mám taky. Očkovat i neočkovat.... Jen si říkám, že my nikam cestovat nebudeme. Max. Chorvatsko, ale ani to nás už neláká. Já pracuju někdy i 20 hodin denně, střídáme se s manželem u dětí. Do toho dva malí prcci... takže jsem ráda, když mám nepřerušovanou dovču 14 dní v létě a 14 dní v zimě. A ještě balit kufry a někam cestovat...brrr. Na léto mi stačí velkej bazén na zahradě, případně chata. Na zimu hory, naše. Vypnutej mobil, notebook a klid. Tím končím. Takže se pohybujeme jen v ČR a tady není moc šance, že by něco chytili. Aspoň doufám....