Nechaly jste očkovat miminka proti pneumokokům?

vladka1
4. kvě 2009

Milé maminky, které z Vás nechaly svá miminka očkovat proti pneumokokům? Měla Vaše miminka nějaké jiné příznaky po očkování ( teploty, zvracení....)....a jsou zde i maminky proti tomuto očkování???

jvr
18. čer 2009

Přripojuji se k shaule, ale z vlastní zkušenosti doporučuji, očkujte jen děti nemocné. Vakcína nám pomohla pouze v tom, že má lehčí průběhy zánětu stř. ucha, ale neznamená to, že je naprosto zdravá. Co probíráme s maminkama v čekárně na ORL, tak ve finále je to jedno co má dítě za vakcínu, a že má vyndanou mandli, jakmile jde do kolektivu (třeba školka) stejně se nemocem neubráníte. Po dobu co jsem s ní byla na mateřské tak jsem si vakcínu vychvalovala, žádné zelené nudle, žádné záněty stř. ucha, ale jen do doby co nastoupila do školky. Při komplikaci rozkapáme ucho, ale nepíchájí jí ho. Takže jak jsem řekla lehčí průběh. I na ORL od lékařky jsem se setkala s názorem, že děti s toho musejí více méně vyrůst a vakcíny jim pomohou jen z části.

jvr
18. čer 2009

A ještě mimo jiné, pokud vaše děti trpí na zánětlivé rýmy a záněty středouší, zřejmě skončíte s dětma nejen na ORL, ale budete řešit alergoimunlogii.

jvr
18. čer 2009

omlouvám se za překlepy "alergoimunologii"

dvojka
18. čer 2009

tak nás míjí jedna rýma za druhou a na doporučení pediatričky jdeme so sinflorixu 🙂 😉

vladka1
autor
18. čer 2009

shaula: této poslední větě....nejsou indikací k vakcinaci proti pneumokokovým nákazám.

norma
19. čer 2009

Po dlouhém váhaní na přečtení těchto příspěvků,jsem se rozhodla Adámka naočkovat,jsme pořád na hromadě,taki uvidíme,příští týden jdeme píchnout Synflorix.

dvojka
20. čer 2009

holky nám měla doktorka píchnout první dávku synflorixu společně s třetí dávkou hexy minulou středu.Malá měla trochu rýmu,teda spíš už byla téměř bez rýmy,ale doktorka mi jí odmítla naočkovat,že prý do toho nejde...A já se ptám proč? 😕

shaula
20. čer 2009

No protože každá nemoc, i tak banální jako rýma, oslabuje organismus, a očkovat by se mělo jen 100% zdravé dítě. Buď ráda, že máš tak zodpovědnou doktorku. Naše je taky taková, jak nejsou kluci úplně zdraví, neočkuje. Ono každé očkování je docela svinstvo a dětský organismus má co dělat, aby si s ním poradil, a ne ještě současně bojovat s rýmou. 😉

dvojka
20. čer 2009

No to jo,jenže my byli na očkování první hexy v 5 měsících a to byla malá daleko víc nastydlá a doktorka mi tvrdila že neva a ted najednou že va...Tak že by šla do sebe? 😀 😨

hanicka2222
20. čer 2009

Ahoj ja jsem malou dala ockovat a zatim v poho ani horecky nemela

to.manka
21. čer 2009

Dvojka: Nedávno v nějakém pořadu v TV mluvil doktor o autismu. Mimo jiné uváděl, že autismus může vzniknout u dítěte po očkování hexavakcínou, pokud není stoprocentně zdravé.

dvojka
21. čer 2009

fakt?No tak to je teda nářez 😖

radka.m.
21. čer 2009

to.manka-to je známá věc,že některé vakcíny jsou spojovány právě s autizmem,plno případů v zahraničí dokonce vyhrálo soudní spor a rodiny poškozených dětí byly odškodněny právě proto,že jejich děti po očkování onemocněli autizmem,nejznámější ve spojení s autizmem je MMR vakcína 😠

kremca
21. čer 2009

Možná jsem hloupá, ale co je MMR?

dvojka
21. čer 2009

jenže my máme rýmu snad už od 3 měsíců...Já ani nevim jestli to je rýma...Někdy má období že jí fakt z nosu teče a pak najednou nic,jen občasná nudlinka,ale pořád slyšim jako že má ucpaný nos a přitom ani nic neodsaju,ale pořád ajkoby chrčí.
Doktorka říkala,je to ještě nedovvyvynutá přepážka a že to přestane,ale tak teda nevim.
Ale jestli by jsme měli čekat na to,až bude100% zdravá tak to se nikdy nedočkáme,páč každý den jí aspon trochu rýmy z nosánku vyteče.

shaula
21. čer 2009

Dvojka, no nevím, nejsem lékař, ale v 7 měsících snad už má přepážku vyvinutou... Mně to spíš připadá jako něco alergického původu. Naši kluci už taky mají střídavě slabou rýmu a kašel tři měsíce v kuse, minule jsme na to už dostali Zyrtec (ten je na alergické projevy). I když musím říct, že teda moc nepomohl 😀 Teď máme ATB, protože se přidaly teplotky, tak uvidíme...

dvojka
21. čer 2009

právě jsem si taky říkala,že když má 7 měsíců tak že to nebude tím,jo a u nás teda nevim jestli alergie,ale starší dcera chodí věčně ze školky nastydlá,takže vidim jako zdroj nákazy jí.....I když doktorka to popírá 😠

shaula
21. čer 2009

Kremca: nejsi hloupá, já se kdysi taky ptala🙂 MMR je vakcína proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím (tedy pokud jsem ty nemoci nezmotala, nemůžu najít ten letáček🙂 Prostě to, co se očkuje Priorixem (dříve Trivivacem)

kremca
21. čer 2009

shaula: dík. U nás se ale očkuje hexou a ne priorixem. Nebo to patří do toho?

radka.m.
21. čer 2009

MMR vakcína-jsou tři druhy-Priorix,Trivivac,MMR2

shaula
21. čer 2009

Kremca: hexa je úplně jiné očkování na jiné nemoci (to je celkem na 6 chorob, ale ty ti teda z hlavy nevyjmenuju 😀 ) Ta se očkuje obvykle ve 3, 4 a 5 měsících a pak je ještě přeočkování. Priorix (nebo jiná vakcína) se očkuje v 15 měsících a pak taky přeočkování.
Mrkni se do zdravotního průkazu, tam máš očkovací schéma, z toho uvidíš rozdíl mezi hexou a MMR.

radka.m.
21. čer 2009

HEXA-záškrt,tetan,černý kašel,hepatitida B,obrna,Haemophilus B,MMR-spalničky,přiušnice,zarděnky

soanpe
22. čer 2009

jen mě štve, že v HEXE není raději hepatitida typ A, protože B se chytí krví, pohl. stykem... takže mi to přijde zbytečný. Tu bych očkovala až tak klolem 12.-15.roku než začnou pohlavně žít a začnou se v tom nejhorším případě zajímat o drogy 😖 😝

Hep. A můžou mrňata chytit i na písku, takže tu dám v roce.
Prevenar dávat nebudu, protože nejsme rizikový.Na začátku to někdo vysvětloval.
MMR se budu snažit oddálit až k 2.roku věku

aklatan
24. črc 2009

ahoj mam zdrave 6mesicni mimi a dlouho jsem se rozhodovala zda dat nebo ne, nakonec jsem dala synflorix mala nemela zadnou reakci, tu nemela ale ani na hexa, doufam, ze nebudu litovat, ze jsem dala zdrave dite ockovat

ferinka
24. črc 2009

Já s tím pořád bojuju,kterou dát 😅

izina
25. zář 2009

Malá má za sebou všechny hexa, její reakce se postupně zlepšují a v listopadu máme jít na prevenar. Zatim vážně nemocná nebyla, ale už měla z ničeo nic teploty a teď pro změnu kašlík a rýmičku, takže do toho půjdem. I proto, že já jsem jeden čas trpěla na záněty uší a průdušek.

klematis
8. říj 2009

my máme Synflorix, ten chrání před záněty středního ucha, dáváme spolu s Hexou, začly jsme očkovat ve 4 měsících. poprvé bez reakce a po druhém očkování měl jeden den teplotku 37,5, na třetí jdem za týden a půl, tak uvidíme co bude

asanaa
14. říj 2009

My dnes byli prvně na očkování.Malej dostal hexu+prevenar+meningokok B.
Zatím jediná reakce je zvýšená teplota 38°c.Dala jsem čípek a dobrý 🙂

berenika77
28. říj 2009

Ahojky suoer,že jsem našla tuto diskuzi a chtěla bych poradit 😖
synek bude mít v listopadu 2 roky nikdy nebyl nemocný jen asi 2 vodové rýmky a 2.krát teplota žádné antibiotika nic

když se narodil hned jsme chtěla očkovat všechno 😀 pak jsme se postupně všechno dočítala a DR.že počkáme že opravdu na ty miminka je toho moc tak jsme čekali malej nebyl nemocnej tak jsme byla ráda,že si vytvořil imunitu sám,ale ted jsem zauvažovala očkovat synlofixem ve 2.letech jaký na to máte nároz?
nikdo z rodiny jsme na záněty uší netrpěli jen MM měl asi 2 krát zánět mozkových blan 😒,ale nevím jestli to souvisí s ušima 😔

a dá se očkovat i později nebo je to to jen do 2.let sice už mám doma recept,ale pořád váhám nikdy jsme reakci na očko neměli.ale spíš mě jde o všechny učinky než rekaci 😔 fkt vzbec nevím
dr.taky nedoporučuje nepovinné očkování ,ale v těch 2 letech mě řekla,že být ona tak by to dala chtěla jsme klíštata těch se bojím a tak mě uklidnila,že je dám opravdu až po 3 roce je to obrovská zátěž 😝

to je rozhodování děsnyyyyyyyyyyyy 😀

shaula
28. říj 2009

Máš pravdu, rozhodování je děsné, taky jsem dlouho váhala a pochybovala. Nakonec jsme se rozhodli neočkovat.