Neočkující rodiče - proč neočkují, imunita dětí atd.

iiivvveeettt
23. lis 2013

Chtěla bych položit otázky pro neočkující rodiče a třeba i vyvolat diskuzi, jak to máme. Vím, že hodně diskuzí na nějaká témata tu už asi jsou, ale chci co nejaktuálnější odpovědi.
1. Kdy jste se rozhodli své děti neočkovat?
2. Proč?
3. Jak to vzal Váš pediatr? Měnili jste ho?
4. Jaké nemoci prodělali vaše děti? (věk, kdy nemoc prodělalo, jak to zvládlo)
5. Jak reaguje vaše okolí? (rodina, přátelé)

Děkuji za odpovědi. Popř. odkaz jestli tu už podobná diskuze je.

1. V těhotenství jsem se očkováním zabývala, poté se nechala přesvědčit k základnímu očkování - neočkování je jen móda přeci - dala jsem 1. hexu na 12-ti týdnech, poté jsem chtěla schéma 2+1. Na konec jsem měsíc každou volnou chvilku věnovala studiu a řekla NE.
2. Dospěla jsem k názoru, že očkování je jen fraška. Nejen, že nefunguje, ale navíc škodí. Je to nechutný obchod farmaceutických firem.
3. Pediatra to moc dobře nepřijala, na další kontrolu se chystáme za pár dnů. Pokud nebude zbytí budu hledat jinou doktorku ( Liberecký kraj).
4. Teď na 6. měsících jsme měli 6. nemoc, malá ji zvládla bez problémů, vysoká horečka byla jen jeden den, druhý den zvýšená teplota, poté se osypala do dvou vyrážka zmizela.
5. Rodina to ještě neví celá - skoro všichni, ale reagovali negativně. Nikdo nás zatím, ale o opaku nepřesvědčuje. Jen jsem pro každého moc chytrá a přeci o tom nemůžu vědět víc než doktor... O mnoho přátel jsem přišla - hlavně u proočkovacích jedinců... Nelituji, vím, že pro své dítě dělám to nejlepší.

travnulee
27. říj 2017

@bayt já bych možná pátrala, kde pro tu studii vzaly ty neočkované děti? Jestli to třeba nebylo z rozvojových států, kde děti natož novorozenci nemají zrovna ideální podmínky...samozřejmě teď hádám...ale u většiny nemocí na které se očkuje se dočtete, že na ně umírají především děti z rozvojových zemí.

zuzineckah
27. říj 2017

@normalnimatka jde o to, kdo to šíří... to prostě není možné s jistotou říct. Mimochodem, žádné očkování není o tom, že tu nemoc nemůžeš jako naočkovaná dostat. Ale může ti zachránit život ve smyslu lehčího průběhu, to snad doktoři dokáží lidem vysvětlit, nebo opravdu někdo šíří nesmysl, že očkování je všemocné???

travnulee
27. říj 2017

@marki246 můžu poprosit o ten odkaz na tu statistiku kolik dětí loni zemřelo na černý kašel? zajímá mě, díky.

petrasipkova1
27. říj 2017

@marki246 prosím o uvedení zdroje vašich informací ! Nežádoucí účinky nejsou zanedbatelné, blízké kamarádce po hexe holčička na dlouho dobu ochrnula na jednu nohu, mojí dcerce to rozhodilo imunitu, začal atopický ekzém a potravinové alergie, dle alergoložky očkování jasný spouštěč, Priorix máme zatím zakázaný.

gepe
27. říj 2017

Nemotejte SIDS do očkování prosím. SIDS je úmrtí z nezjištěných důvodů a už rozhodně ne z důvodu očkování či po ockovani. Díky!

kajalka
27. říj 2017

@zuzineckah Lehčí průběh je nezjistitelná skutečnost, když jsem se před lety o očko začla zajímat, ochrana byla uváděna jako 100%, lety se to změnilo na "lehčí průběh" a nově, že dokonce ani nemusí být zjistitelné protilátky. Takže asi tak..

gepe
27. říj 2017

Než budete dál pouštět bludy o tom, že SIDS je jiný název pro smrt po očkování, a další nesmysly. Tak si nejdřív zjistěte o čem SIDS je.
Pokud dítě zemře po očkování, je zjistitelná příčina při pitvě.
Naše dcera očkovaná nebyla, narodila se jako zdravé novorozeně bez komplikací.

normalnimatka
27. říj 2017

@zuzineckah je úplně jedno, kdo to šíří. já se bavim o účinnosti toho očkování.
na jakejsi "lehčí průběh" opravdu nevěřim. s tím snad nesouvisej protilátky, ale zdatnost organismu celkově...

zuzineckah
27. říj 2017

@normalnimatka podle mě teda vůbec není jedno kdo to šíří. Když zanese nemoc do kolektivu učitel, který nebyl očkován, tak prostě nese riziko pro všechny stejně snad, ne?
@kajalka Stejně tak jsou neprůkazné některé stavy, které se očkování připisují, že? To se můžeme bavit furt dokola.
Už jsem to psala. Jediný problém vidím v "povinnosti" očkovat. Opravdu bych byla za dobrovolnost. Nejen, že by ustal hon na čarodějnice (neočkující rodiče), ale konečně by také na rodiče padla skutečná odpovědnost za svá rozhodnutí. Dnes se totiž mnozí (pro mě zcela nepochopitelně) schovávají za onu kouzelnou formulku "pan doktor řekl..." a lup tam dvě vakcíny najednou...

normalnimatka
27. říj 2017

@zuzineckah takhle to ale nelze brát. to bys to dítě ani nemohla odvýst do školky, protože co ty lidi v krámě, v mhd, na ulici? to se dá chytnout kdekoliv...a účinnost vakcín je dost krátká, pokud vůbec nějaká, takže přece každej nebude chodit celej život na očkování 20x. no ale hlavně...to, že je někdo očkovanej neznamená, že tu nemoc nedostane, a ani, že ji nemůže přenášet:D takže to je celý blbost. i kdyby všichi očkovaný byli, jsme tam, kde jsme byli.

skirt
27. říj 2017

@gepe v příbalovém letáku každé vakcíny je jasně napsáno, že mezi nežádoucí účinky patří mimojiné také spánkové apnoe či zástava dechu. Promiňte, ale musím oponovat proti vašemu argumentu, že se smrt způsobená očkováním zjistí pitvou. To v žádném případně není pravda. Pokud se totiž jako vedlejší účinek vakcíny projeví zástava dechu, (viz. leták a NÚ), tak prostě dítě zemře na zástavu dechu, později diagnostikováno jako SIDS. To je holý fakt. Hezký večer.

zuzineckah
27. říj 2017

@normalnimatka takhle, neházej nesmyslná čísla a zbytečně to nehroť, ju?😉 ...20x nikam chodit nemusíš, leda tak na očkování proti chřipce, nebo encefalitidě, a to je tvoje věc. Řeč byla o černém kašli. Tam se doporučuje přeočkovat po 10 letech. A taky byla řeč o braní neočkovaných dětí do školky. Na to jsem reagovala. A jestli si mi dobře porozuměla, tak já jen upozorňuji na to, že celý tenhle šiml je v současném znění nesmysl, protože na jedné straně se na rodiče dělá bububu kvůli neočkování, na druhou stranu předškoláka musí vzít i neočkovaného. A ten očko/neočko učitel je taková třešnička na dortu celého tohoto divadla.
A nevím proč mi píšeš to, co jsem sama zdůrazňovala - že očkování není primárně o tom, že očkovaný nemůže nemoc dostat. Ale že průběh (jestli vůbec k nějakému dojde) může být mírnější, což u neočkovaného člověka těžko. A to nemá s celkovou imunitou u některých nemocí opravdu nic společného. Zkus se mrknout i trochu dál, sestřenka žila x let v Africe, v Sierra Leone, a kdyby nebyla očkována proti malárii, tak je dávno na márách. Přežila díky očkování a tamní medicíně (ta evropská na to příliš nefunguje), takže pokaždé (celkem 4x) jí to stálo týden v místní nemocnici a dost blbé stavy. Ale žije. Bohužel, její bratr to podcenil:( Byl jediný ze skupiny, který se nenechal očkovat. A jediný, který se domů nevrátil. A žádná padavka to teda nebyla...

komive
27. říj 2017

@zuzineckah Hele, jsi si jista, ze to byla fakt vakcina proti malarii a ne nejake jine tropicke chorobe? Vakcina proti malarii je vcelku nova vec a nejsem si jista, jestli jeste neni porad ve stadiu vyzkumu..

zoana
27. říj 2017

@zuzineckah až na to, že očkovanie proti malárii neexistuje. 😝 Existujú len tabletky - antimalariká. Dosť z nich má pomerne časté a silné vedľajšie účinky. Viem, pretože som ich sama užívala a dosť som si o nich zisťovala.

zuzineckah
27. říj 2017

@komive určitě byla proti malárii. Ona tam jela v rámci práce pro British Airways, předpokládám, že ti by do svých zaměstnanců neládovali něco pokusného... Byla to myslím kombi vakcína. Já jsem před x lety byla v služebně v Etiopii a už tehdy jsme týden před odletem dostali antimalariká, nebyla to vakcína, ale tablety. Po návratu jsem je nějakou dobu brala taky... Je to cca 9 let zpátky. Sestřenka tam byla 3 roky zpět.

zuzineckah
27. říj 2017

@zoana já mám s nimi taky zkušenost. Blila jsem jak kůň.

normalnimatka
27. říj 2017

@zuzineckah ehm, no jsme se nepochopily:D úplně nečteš dobře to, co píšu. nic ve zlým. no právě, že se na přeočkování nechodí. psala jsi, že je podstatný, kdo tu nemoc šíří, tak ti píšu, že je to úplně jedno, jinak bys nemohla dítě ani vyndat z baráku , a nebo by musela celá populace chodit pořád na přeočkování (to bylo to moje přestřelený číslo, ne realita) - který ale stejně nefunguje a nemoc se může šířit dál, takže ani očkovat učitelky nebo já nevim co, by nepomohlo. "proočkovanost populace" je taková hezká znělá slovní hříčka, která nemá žádnej reálnej základ. jediná jakási imunita populace, enbo jak to nazvat, existuje, pokud ty nemoci všichni prodělaj, nebo obrovská část lidu.

a ne, psala jsem naopak, že na tzv. lehčí průběh nemoci po očkován nevěřim.

jo, jak to má stát dneska postavený, je nesmysl. na tom se určitě shodneme:D

komive
27. říj 2017

@zuzineckah Aha, tak je mozne, ze v Britanii je to jinak, nevim, prehled nemam..

@zoana no ona existuje (Mosquirix), ale nejak jsem z toho vseho pochopila, ze se furt spis testuje..je schvalena, ale porad na ni jedou studie..

zuzineckah
27. říj 2017

@normalnimatka počkej, trošku jsme se zamotaly🙂 Tu přeočkovanost uvádím na vrub špatné legislativy - protože pokud už teda stát vyžaduje, aby děti byly očkované, měl by zajistit, aby i prostředí, pro které toto očkování vyžaduje bylo primárně bez "vadných kusů" (řečeno nadneseně, myšleno tak, že by měl stát mít jako jednu z podmínek přijímání učitelů do školek/škol jejich přeočkovanost). Což se, samozřejmě, neděje, protože to by z do řad učitelů vstoupilo ještě méně dobrovolníků, než doposud... Takhle jsem to myslela.
ALE - já osobně si myslím, že očkování má své opodstatnění. Já jsem akorát zastánce docela striktního filtrování informací. Což u nás v praxi znamená, že děti sice očkování mají, ale až od roku, ve zkráceném schématu a vakcínu MMR až po 3.roce (proto jsem psala, že soukromé školky očkování neřeší, syn chodil od 2 let a nikdo se po lejstru nepídil).

gepe
27. říj 2017

@skirt Psala jsem o neockovanem diteti.
To ze, zastava ci apnoe jsou jeden z moznych nezadoucich ucinku po ockovani neznamena, ze SIDS je dusledkem ockovani. I doplnky stravy maji nezadouci ucinky v pribalovych letacich, vcetne moznosti umrti.
S vysledkem pitvy v umrtnim listu mivaji deti SIDS nezavisle na tom, zda byli ockovani nebo neockovani. Nashledanou.

marki246
28. říj 2017

@travnulee Dobrý den, děkuji za reakci. Včera jsme s manželem, který je taky zdravotník začali zabývat více a více touto problematikou, jelikož jsme se začali setkávat více s lidmi, kteří neočkují své děti. Určitě na místě je si poslechnout diskuzii na radiožurnálu s docentkou infekční kliniky..tady je odkaz http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/host/_zprava/...
Myslím si, že je na místě začít šířit pravou skutečnost jaká je hrozba narůstajícího počtu neočkovaných dětí a zbytečně vysoká daň v podobě ztraceného nevinného života...děkuji moc
https://www.novinky.cz/domaci/318263-cerny-kase...
https://www.ockovacicentrum.cz/cz/cerny-kasel-m...
budu ráda za jakoukoliv připomínku...děkuji
Manžel je záchranář, vezl holčičku s černým kašlem minulý měsíc...kamarádovi jeho známé onemocněla dcerka na černý kašel, nebyla očkovaná a málem zemřela....Nemám důvody si vymýšlet..jsem ale v šoku, že se najdou pediatři, kteří falšují doklad o přeočkovatelnosti dítěte jen proto, aby mohlo do státních školek...je nutné se začít bránit...

marki246
28. říj 2017

@petrasipkova1 Dobrý den, rozumím vaši reakci..je však nutné si uvědomit co je větší daň..manžel jako záchranář vezl holčičku s černým kašlem pro neočkované dítě se rovná smrtí...je nutné toto postupovat?? Máme úžasnou pediatričku, vždy naše děti museli být na očkování 100% zdravé, začínali jsme očkovat od 3 měsíce a vždy dodržovali co nejdéle možné rozestupy mezi očkováním. Paní doktorka po diskuze snámi uvedla, že nikdy neměla problém s Hexavakcínou a je dobře tolerována...
Prosím poslechněte si diskuzi od docentky na infekčním oddělení. Děkuji za každou reakci budu ráda...nelíbí se mi že i rodiče neočkovaných dětí vyhledávají pediatry, kteří falšují doklady, aby mohli do státních školek a škol.
http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/host/_zprava/...
https://www.novinky.cz/domaci/318263-cerny-kase...

normalnimatka
28. říj 2017

@marki246 a kde jsou ty statistiky s mrtvejma dětma?

to takhle nelze brát.... zemřít můžeš i na chřipku... jak už tu někdo psal, černej kašel je nebezpečnej extréměn hlavně pro úplný mimina, který ještě ani očkovaný nebyly, nebo měly jen jednu dávku, tudíž ještě účinek (a ne moc valnej) nenastal.

to je teda super, začít očkovat "až" ve 3 měsících a "co největšíma rozestupama" máš asi na mysli ty minimální, že?.... a teda hodně bych pochybovala o suprovosti pediatričky, která tvrdáe, že s hexou se NIKDY nesetkala se špatnejma reakcema...ehm.... ty reakce jsou tak častý, že by to teda musela bejt kurva velká náhoda...:D spíš to bude typ doktora, kterej to nevyhodnotí jako souvislost s očkováním, nebo to bagatelizuje.

kdybyste se chtěli problémem zabejvat objektivně, hledali byste i na stránkách rozalia apod... ale tak u rodičů obou zdravotníků jen těžko můžeme čekat až takovou kritičnost...:D

rajani
28. říj 2017

@marki246 černý kasel rovna se umrti? A kde prosim.
Nejhorsi prubeh i s treba s umrtim je u deti 0-6mesicu, kvůli kašlání. A i kdybyste nakrásně ockovali od 9t, rozhodne prvni davka očka nechrání, a kdovi jaka je ochrana po druhe dávce.

A propo, pokud se o necem rozhoduji tak na zaklade opravdu odbornych clanku a studii (kuprikladu pubmed apod) a casto zahranicnich. Ne po nejakych tvrzeni doktoru na rozhlas.cz ci novinky.cz .

rajani
28. říj 2017

@normalnimatka hele nehazejte zdravotníky do jednoho pytle :D ...ja jsem taky zdravotnik (a budouci PA) a jsem sakra kriticka k našemu zdravotnictví:D (predevsim porodnictvi a ockovani vzhledem k me holcicce)

normalnimatka
28. říj 2017

@rajani no tak to váš jen šlechtí!!!!! 🙂 víc takovejch!
teď OT: znáte http://www.faktaoporodu.cz/ ? docela zajímavej web..pro rodičku v čr teda ale spíš tragickej:D

bayt
28. říj 2017

Musím říct, že já i sebe nechávám očkovat docela dost, hodně cestujeme, takže i proti žluté zimnici, choleře, tyfu apod. Z blízkého okolí vím o slečně, která to podcenila a sice nemoc přežila, ale má doživotní následky. Hodláme s mimčem cestovat, a i kdyby ne, žijeme v Praze, je tady spousta cizinců, kteří můžou přenést cokoliv. Jsem ovlivněná svojí profesí, to bezpochyby. Na druhou stranu, když víte, že se dítě každý den setkává s neuvěřitelným množstvím antigenů - větší množství než se najde v jakékoliv vakcíně, tak se na očkování díváte jinak. To samé ten nesmysl s rozkládáním vakcín, kdy rozložením do sebe dítě vlastně vpraví víc různých látek než při kombinacích a ještě absolvuje víc vpichů.

Na druhou stranu má očkování rizika jako jakýkoliv jiný zákrok a úkon. Tak to prostě je a rozhodně věřím, že jsou děti, které to nějakým způsobem odnesou. Nemyslím si, že autismem, ale různé narušení vývoje, spíš zpomalení, to určitě ano. I s tím rizikem do toho holt jdeme.

rajani
28. říj 2017

@bayt bohužel tech rizik jsou si vedomi jen rodice, kteri se o to do hloubky zajimaji. Informace pro bezbeho rodice je, "neskodna vcelicka, maximalne teplotka ci bolest vpichu" a co bysme nepridali i prevenar.

Tohle rozhodne neni informovane rozhodnutí. Spousta rodicu ani nevi proti cemu se ockuje, jak se nemoce prenasi ci ona rizika. Tohle je špatně.

Jinak souhlas.

rajani
28. říj 2017

@normalnimatka ona celkově ta pece je tady tragická. Ano je tu dost testu, screeningu, vali se hromada peněz, ale ty vystupy s tim uprimne moc nekoleruji (a to nezminuji materskou morbiditu, ktera se naprosto ignoruje) i pro ty mimca.
Vnimam to, ze průběh těhotenství a porod v CR je neskutečně o štěstí na lidi a take hubate puse (vlastni zkusenost i zkusenost profesni)

bayt
28. říj 2017

@rajani To je pravda, ale to máš u všeho. Když si vezmeš, kolik lidí bere doporučenou medikaci. Kolik si zjistí, co doopravdy mají, jak se to projevuje, jaké jsou přínosy i rizika léčby... Problém je na naší straně, že to lidem nedokážeme vysvětlit a někdy je málo času a ochoty, ale řekla bych, že i na straně pacientů. Nezajímají se, nebo na to prostě ani "nemají", aby si zjistili víc informací a pochopili je.