• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nepovinné očkování. Jaké nechat?

20. července 2013 
Ahoj.. prosím potřebovala bych poradit nebo se podělit o Vaše zkušenosti. Máme měsíčního chlapečka a já začínám zvažovat jaké očkování mu nechat. Samozřejmě to co je povinné vůbec neřeším, ale co ty ostatní. Proti meningokokům.. prevenar.. a pod???
Předem děkuji za příspěvky.
1. zář 2008 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, my jsme dali hepatitidu A, ta mi přijde důležitá, kor pro dítě, které všude všechno olejzá a oblizuje, o ničem jiným zatím neuvažujeme :wink: :slight_smile:
1. zář 2008 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
my sme prave pri ockovani prevenarom a este dame hepatitidu A.
1. zář 2008 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som malu dala zaockovat proti pneumokokom.ale nadtym ockovanim hepatitidi A pouvazujem,lebo mala tiez vsetko olizuje a dava do pusi.len,tak skoro to nepojde lebo kvoli soplikom jej az na buduci tyzden daju druhu davku proti pneumokokovi a to este nema to zakladne ockovanie co je myslim v polroku.
sirinka: to ste dobre stihli,ten prevenar je len jedna davka a ta hepatitida tiez?
1. zář 2008 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne sa tiez zdali tie dve co spominate vsetky dolezite. Hepatitidu A uz mame prve serum za sebou, druhe o pol roka a prevenar teraz niekedy. Dr. nam tieto nepovinne ockovania odporucila az ked syn absolvuje tie povinne, cize po 15mesiaci.
1. zář 2008 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
my sme dali prevenar,mame vela skolko a skolopovinnych deti v rodine,byvame v uzasnej stvrti,kde sa valaju bezdomovci,fetaci a ihly po sidlisku,takze hepatitidu A a kedze chodime vela do lesov a to do miest kde su ohniska encefalitidy,tak aj kliestovu encefalitidu
2. zář 2008 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj my také uvažujeme o prevenaru příjde nám jako nejlepší. Hezký den všem
2. zář 2008 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
My malu nedame ockovat aspon do roka proti nicomu...napr. taky tetanos mi pride zbytocny ved mala babo sa nema kde zranit a ked sa zrani prve co v nemocnici urobia tak ho aj tak zaockuju, o dalsich chorobach viem tiez svoje. Moj manzel mal problemy prave kvoli vakcine. :angry:
2. zář 2008 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
my sme dali rotavírus aj ked je to dosť drahé, dáme prevenar a hepatitídu a neskôr aj kiahne
2. zář 2008 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
moje doktorka mi řekla NE když jsem se jí zeptala na Prevenar..prý až jak moc bude malej nemocnej...přijde vám tento postoj správný?
2. zář 2008 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
mak, já myslím, že hepatitida, už patří do povinného očkování, a dává se současně se čtyřkombinací, u těch ostatních nevím, já mám syna-6 let a když jsem se ptala pediatra na očkování na pneumokoka, tak řekl že už je velký.
2. zář 2008 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslím, že o nepoviném očkování je tu už spoustu diskuzí. Osobně si raději udělám obrázek sama po přečtení všeho možného na toto téma bez srdcervoucích reklam na Prevenar a dalších reklam na nepovinné očkování v časopisech. Samozřejmě, že by pro a proti měli vysvětlovat pediatři, ale bohužel je jich spousta též ovlivněna a mnozí v tom ani nemají jasno co ano a co ne a kdy očkovat. Mám téměř 15.měsíčního syna a z nepovinných očkování nemáme nic.
Na Prevenar má názor takový, že je zbytečné zatěžovat organizmus malého kojence, když pneumokokové onemocnění ve velmi vážném stavu se stává spíše ojediněle a navíc vakcina u nás dostupná ochrání dítě pouze před několika viry, ale ne před všemi, co způsobuje pneumokokovou infekci. Navíc vakcina je z USA a je dělaná na tamní podmínky. Očkování Prevenarem má dle mého názoru smysl v případě často nemocných dětí náchylnějších k zánětům středního ucha, s plicními onemocněními, u nedonošensů a pod.
Rotavirus-podobně jako u Prevenaru je spousta virů a očkování proti rotavirusům nezabrání proti tomuto onemocnění, protože se dítě může nakazit i jiným virem než proti kterému je očkovací látka.
Menigokok-vzhledem k tomu, že smrtelné je B a očkovací vakciny jsou jen proti A a C, navíc spousta lidí si nosí "menigokoka" v sobě považuji momentálně toto očkování u nás také za bezpředmětné.
Žloutenka: proti B je očkovací látka v hexe, proti C očkování není

Určitě bych dítě naočkovala proti klíšťatům a co se týká prevenaru-budu o tom přemýšlet možná po ukončení základního očkování nebo před vstupem do MŠ.

Nějaké odkazy k očkování:
http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
http://www.ockovanideti.cz/
http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/DOPORUCENE.html
http://www.rodina.cz/clanek5369.htm

a diskuze na toto téma na MK:
Rotavirus:
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=46989&vGroupOffset=0
Prevenar (těch je tu mraky, tak alespoň jeden odkaz):
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=37064&vGroupOffset=0&vOffset=60
Menigokok:
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=55472&vGroupOffset=720
2. zář 2008 v 08:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,opravujem sa malu som dala zaockovat proti pneumokokovi-prevenar.a hepatitida pozeram,ze su teda dve davky ako napisala vieruna.to by sme zvladli ked druha je az o pol roka :slight_smile:
2. zář 2008 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Misakulicka nas Andrej mal doteraz len raz sopel, ktory sme do troch dni zvladli, cize chory nebyva absolutne a jeho pediatricka nam odporucila ten prevenar ze je vhodny, ked dieta zacne chodit vela do kolektivu.
2. zář 2008 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,naše malá má navíc Prevenar a dr. říkala,že nám to jedině schvaluje. :slight_smile:
2. zář 2008 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
misakulicka - me taky řekla mudra, že to nedoporučuje, že je to akorát zbytečná zátěž. že je to akorát tahák na peníze a že se to dává jen dětem s nějak oslabenou imunitou :wink: . Ono totiž naočkovat prcka na kdeco taky není buhvíjak super :confounded:

Hepatitida B je v hexavakcíně, C očkování není a A je nepovinná. Hepatitida A je 'nemoc špinavých rukou' a to mi vážně u dítěte přijde důležitější než B, protože B se zase tak snadno nechytne. Divím se, že A není v povinném očkování. My třeba máme očkování A, B celá rodina a encefalitidu taky a tu dáme malé později :slight_smile:
2. zář 2008 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ja sa pridam, tak co sa tyka prevnaru , kde ja zijem je uz 2 roky povinne ockovanie od3 mesiaca, takze to neriesim.
rotavirus, to ti odporucam tak do 6 mesiaca, do tohto mesiaca, je to riziko, potom , aj dieta ockovane , dostane, gastro, len uz nema taky silny priebeh, u takychto deti je to smrtelne, ver tu je toho vela, deti dostavaju gastro pocas celeho roku, tu su doslova epidemie.
hepatitida, nie je povinna , ale je to podla mna dolezite, hlavne ed je dieta , v kolektive a hlavne ked sa cestuje , do teplejsich krajin ako severna afrika, tam je to doslova riziko , ju nemat;
niekto tu spomenul tetanus , ze nema vyznam, ma a velky, aj male dieta sa moze poranit, byt poskrabene zvieratom, ako macka, alebo av zahrade, viete ake to ma dosledky?
sme ockovany , tak si to ani neuvedomujeme, pokial viem zatial je povinna aj na tetanus. :wink:
2. zář 2008 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
misakulicka,kazda vakcina ma aj svoje pre aj proti,vzdy je to cudzoroda latka ktora sa dostava do tela a nikdy nevies ako telo zareaguje,treba to vzdy zvazit.napriek tomuto vsetkemu mame 3 nepovinne vakciny.na druhej strane su ludia,ktori maju nazor opacny ako ja,moja kamaratka ma manzela,ktory vplyvom kliestovej encefalitidy sa zblaznil a vyskocil z okna,prezil,ale je ochrnuty a ona dieta na tu encefalitidu nezaockuje a tvrdi ze keby neboli povinne ockovania,nedala ba ane tie.a to je veterinar.
2. zář 2008 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.. my sme dali aj prevenar.. rotavirusy som neriesila..
2. zář 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme tiez dali Prevenar. Na dvakrat.
2. zář 2008 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, my máme Prevenar a časem tak do 3 let chci ještě hepatitidu A a na kl. encefalitidu :slight_smile:
2. zář 2008 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme sa hned zhodli ze okrem povinnych ockovani dame zaockovat aj Prevenarom a Zltackou :wink:
2. zář 2008 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak mi dali taky prevenar,reakce sme žádný neměli a většinou ho doporučují :slight_smile: spokojenost
2. zář 2008 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
2. zář 2008 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj
my sme do piateho mesiaca neockovali vobec, zijeme v zahranici a je tu povinne ockovanie od 2mesiaca. kedze zijeme mimo mesta tak sme s tym pockali a v piatom mesiaci sme nabehli na ockovanie s posunom 3 mesiacov ale myslim ze sme sa rozhodli dobre jeto taka stredna cesta...okrem povinneho ockovania sme teraz davali aj prevenar prvu davku :wink:
3. zář 2008 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes sme boli na druhej davke prevenaru.a dokina mi povedala,ze hepatitidu A je teraz este zbytocne davat az ked pojde mala do skolky.myslela som,ze to bude lepsie dat co najskor ked mala dava vsetko do pusy :unamused:
8. zář 2008 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulik :confused: to nechápu. Já jsem jí žloutenku dala co nejdřív, protože např. když jdeme na nákup a ona sedí ve vozíčku a všechno ohmatává (nejvíc tu rukojeť) a vylezu ven a tam bezdomovci, co tam byli před chvílí pro krabicový víno, tak na mně jdou mrákoty :confounded: :grinning:
8. zář 2008 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jabber: ja neviem preco ju nechce zaockovat skor.ked knej pojdeme zase v oktobri,tak sa jej nato zase opitam :angry:
8. zář 2008 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulik - když to budeš chtít, tak jí naočkuje, ne? :confused: Já jsem se naší mudry na hepatitidu A ptala už když bylo malé asi půl roku, že bych to v tom 1 roce chtěla a ona mi to jedině schválila. Myslím, že to má význam právě pro ty nejmenší prďoly, tříleté dítě už nikde neleze :sweat_smile:
8. zář 2008 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
respektive leze, ale už to není takovej ten truhlík, co všechno strká do pusy....
8. zář 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
vidis a mna doktorka hned zvozila,ze to je v tomto veku zbytocne az ked pojde do skolky.ale snad ked jej zas poviem,ze to ockovanie chcem,tak ju zaockuje :confused:
8. zář 2008 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek