Očkování - pneumokok - menigokok - rodinné centrum

monny88
27. led 2017

Ahojky holky, pořád se nemohu rozhodnout, jestli nechat očkovat. Většina říká, že nechat očkovat v případě, že je ještě starší sourozenec, anebo když dítko nastupuje do školky. Ale jak je to v případě, když budu chtít s malou (10 měsíců) začít chodit do rodinného centra, tam přeci taky budeme mezi dětma?

popelka1984
27. led 2017

Našemu synkovi jsou 2 roky a osm měsíců, hodněkrat jsem tu už zmiňovala k různymi tématům ze když mu byl jeden měsíc tak dostal černý kašel, partner to přinesl z prace a nakazil i nás. Za mě očkování rozhodne ano, tim spis po teto zkušenosti. Máme na pneumokoky, dobře si pamatuji co to bylo za útrapy když jsem jako mala měla zanet středního ucha a pichali mi ho a to je z tohoto ta nejlehčí "nemoc". Dale máme ještě meningokok, toho se bojim, rozhodující u mě nezkušené matky bylo zjištění jak vážné je to onemocneni a to ze v poměrně blizke vesnici od nás na to male dítě před pár lety umřelo. Rotaviry jsem vynechala a před pár měsíci jsme dali ještě zardenky,příušnice přesne nevím co v te davce ještě bylo.