Očkování proti pneumokokovi je zdarma

blueapple
19. lis 2009

ahoj holky,
info viz dnešní www.novinky.cz : Očkování proti pneumokokům bude konečně od ledna zdarma.

Očkování proti pneumokokům bylo doposud plně hrazeno rodiči. Jelikož se nejednalo zrovna o malou částku, mnozí rodiče si toto očkování nemohli dovolit. Od ledna příštího roku přijde konečně tolik zmiňovaná změna. Toto očkování bude zdarma pro všechny děti narozené pravděpodobně od letošního srpna.

"Očkování se bude týkat dětí, kterým bude při zahájení očkování tři až pět měsíců. Zároveň musí stihnout dostat v souladu se zněním zákona do sedmého měsíce tři dávky," upozorňuje předsedkyně Odborné společnosti praktických dětských lékařů Hana Cabrnochová.

Z toho vyplývá, že se orientačně budou moci očkovat děti narozené od srpna. Jednotlivé dávky se aplikují přibližně po měsíci. Ve druhém roce života dostanou děti na přeočkování čtvrtou dávkou. Bohužel očkování nebude ze zdravotního pojištění hrazeno dětem, u nichž by se vakcinace zahájila ještě letos.

blíže na: http://www.novinky.cz/zena/deti/184700-ockovani...

laska.nezna.hranic
19. lis 2009

to se ale týká prevenaru, protože ho ohrožuje synflorix, ne? nás už se to sice netýká, ale i kdyby, rozhodla bych se stejně a raději si připlatila... ví, proč to dělají... a já taky 🙂 nicméně pokud na to někteří rodiče nemají, je určitě lepší něco, než nic

kutcher
19. lis 2009

Jako je to diskriminacni a na prd - mely by se ockovat zdarma vsechny deti, u kterych to ockovani melo jeste smysl, tzn. ze ze mymu ditku bude na zacatku roku 17 mesicu a tim padem by mi meli hradit bud dve a nebo na 2 letech 1 ockovani, prijde mi to fakt nefer, ale ted uz me to fakt netrapi, protoze my si pockame, malej ted prodelal zapal plic a ja si vycitala, ze jsem na ten prevenar nekde nezchrastila penizky a lekari mi rekli, ze by mi byl na prd, protoze evropa ma uplne jine pneumokoky atd nez Amerika, podle ktery se ockovaci latka udelala a ze uz se vyraby nova vakcina urcena pro evropu a jeji pneumokoky, tak si rada pockam, nez do nej narvat tohle a na prd

kutcher
19. lis 2009

Sorac za hrubky

kutcher
19. lis 2009

Jo, jen jeste dodam, ze prevenar ucinkuje jen proti 7 typum, synflorix ackoli ma napsano 11, tak ve skutecnosti je proti 10 typum a jelikoz budem ockovat na 2 letech, tak se asi rozhodnu pro vakcinu pneumo 23 ta je proti 23 typum a ji se take doporucuje preockovat deti ockovane prevenarem a synflorixem, to jen tak pro info. A je mnohem levnejsi