• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nechaly jste očkovat miminka proti pneumokokům?

15. dubna 2016 
Milé maminky, které z Vás nechaly svá miminka očkovat proti pneumokokům? Měla Vaše miminka nějaké jiné příznaky po očkování ( teploty, zvracení....)....a jsou zde i maminky proti tomuto očkování???
5. kvě 2009 v 01:12  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj,tak ja jsem maleho nechala ockovat prevenarem a ockovali nas zaroven s hexou,takze byly 2 pichance do kazde nozky.Mel jen lehce zvysenou teplotu 37,5 jeden den,nic vic.
5. kvě 2009 v 07:30  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj, my nechali očkovat proti pneumokoko ve 3měsících, první dávku měl jen prevenar - teplota 38-39, pořád spal a nechtěl jíst, další dvě dávky měl spolu s hexou a reakce - teplota 38-39, pořád plakal, nespinkal. Jo a ted byl samostatně hexu a reakce žádná
5. kvě 2009 v 07:35  • Odpověz  • To se mi líbí
jaj a zapomnela jsem napsat,ze nas poprve pichala doktorka ve 4 mesicich,takze 3x a byla vzdy teplota lehce zvysena.:wink:
5. kvě 2009 v 07:38  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj, my očkovali pneumokoka v 7. a 8. měsíci a bez reakce, taktéž všechny tři hexy co zatím máme byly bez reakce,
5. kvě 2009 v 07:41  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
díky za odpovědi...pořád váhám...Prckovi jsou necelé 2měsíce...MUDr říká, že ho naočkuje už v těch 2měsících....bojím se, aby to to tělíčko mrňavý zvládlo....
5. kvě 2009 v 08:52  • Odpověz  • To se mi líbí
no u nás je to první a poslední nepovinný očkování, protože si myslím, že s tím mají ta miminka co dělat, aby to zvládla
5. kvě 2009 v 08:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak my byli na prevenaru poprvé s první hexou, ve 3. měsících. žádnou reakci neměl, byl úplně v pohodě, ani zvýšenou teplotu. Tak to bylo zatím po všech očkování. Díkybohu :grinning: .
5. kvě 2009 v 08:58  • Odpověz  • To se mi líbí
já jsem četla,že toto očkování není nutné pro všechny děti,tak jsem se doktorky ptala,ona mi řekla,že nám by to ale doporučila,kvůli mým častým zánětům středního ucha v dětství.Pokud ale nebude často nemocná,že by očkovala až po roce.
5. kvě 2009 ve 13:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak já se přidám z druhého tábora - my nejspíš očkovat nedáme. Ony ty vakcíny mají i svá negativa, četla jsem i o případech vážnějších vedlejších účinků než je jen zvýšená teplota, atd. Kromě toho těch vážných infekcí není zase tolik, jak se nám snaží namluvit reklama, pneumokoků je cca 90 typů a velká většina z nich probíhá jako banální nachlazení. Nechci to samozřejmě zlehčovat, ale obecně bych řekla, že očkování není nezbytné u dětí, které nespadají do rizikové skupiny nebo nejsou často nemocné...
Vladka, no nevím, ve dvou měsících mi to připadá ještě brzo...
5. kvě 2009 v 15:04  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
shaulo....proto jsem se rozhodla založit tuto diskusi...mám právě stejný názor a nerada bych něco zanedbala...jsem přesvědčena, že ho teď určitě, ve 2měsících očkovat nenechám...možná později, ale vážně nevím...
5. kvě 2009 v 16:44  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj,
já jsem pro čkování ale až po roce.Přece jen do roka je to hodně vakcín
A podle mojí mudr.je toho na mimi hodně a hlavně si v roce nejlépe tvoří imunitu a těma všema vakcínama si ohrožuje tu přirozenou tvorbu imunity!
takže mi jdeme v roce
5. kvě 2009 v 17:20  • Odpověz  • To se mi líbí
taky jsem to řešila s dr. a říkala mi,že je spoustu typů meningokoků. dokonce má pacienta,
kterého maminka nechala naočkovat a stejně dostal jiný typ :unamused:

jestli půjdu očkovat, tak až po roce :wink:
5. kvě 2009 ve 20:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Soanpe, asi myslíš pneumokoky :wink: Jo, taky mi naše dr. říkala o případu, kdy naočkovaná holčička dostala typ, který očkování nezahrnuje, a bohužel zemřela... My na 90 % očkovat nedáme, ale kdyby ano, tak taky až po roce.
5. kvě 2009 ve 20:59  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
sorry
pneumokoky :sweat_smile:

s kámoškou jesm po telefonu žešila mening. :wink:
5. kvě 2009 ve 21:07  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jste fajn, díky za názory :wink:
6. kvě 2009 v 08:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, mám dvojčata, extrémní ndonošence, na Prevenar měli nárok od pojišťovny. Mají za sebou už 3 dávky, píchali jim to i s Hexou dle korigovaného věku. Takže pokud máte donošené děti, tak se rozhodně nemusíte strachovat, že by to tělo nezvládlo.
Jo a chodíme plavat s maminou, která má 2 děti (11 měs. a 5 let), obě očkované a stejně pneumokoka chytily a musely být oba v nemocnici. Naštěstí to zvládli bez trvalých následků. Vzhledm k tomu, že pneumokoků je asi 96 druhů, tak očkování v žádném případě nezajistí 100% ochranu.
6. kvě 2009 v 08:44  • Odpověz  • To se mi líbí
No já jsem o tom očkování taky mluvila s dr., ona říkala, že určitě ta vakcína pro to tělíčko zátěž je a že ona být mnou, tak by nechala malého očkovat nejdříve až po 7.měsíci života, protože malej je plně kojený, pěkně prospívá, nemocný není- tuk tuk tuk :slight_smile: kamarádka zase nechala svého syna očkovat ve 2,5 letech, než nastoupil do školky.takže já očkovat nechám, ale asi taky dřív, než bude mít malej rok, ne..
6. kvě 2009 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
:slight_smile:
7. kvě 2009 v 08:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Souhlasím se Shaulou, taky očkovat nedám. Očkování má opravdu vedlejší účinky a může mít nepříjemné následky i v dospělosti. Nezavrhuju očkování úplně, ale u těch nepovinných bych se hodně rozmýšlela. A rozhodně bych neočkovala do roka-pokud dítě pochopitelně nespadá do některé z rizikových skupin.
9. kvě 2009 v 08:49  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahojte,
Já malého nechala poprvé Prevenarem naočkovat ve 3 .měsících spolu s hexou ,vedlrjší účinky žádné :wink:
Td jsem někde četla,že Prevenar chrání i před zánětem středního ucha a Synflorix ,že ne :confused: :wink:
9. kvě 2009 v 09:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Jakoubka, právě naopak. Prevenar nelze používat jako ochranu před záněty středního ucha, někde jsem ale četla, že Synflorix údajně ano (bohužel už nevím kde:slight_smile: Prevenar sice zvyšuje ochranu před záněty středního ucha způsobenými očkovanými sérotypy, ale zase zvyšuje citlivost na ostatní sérotypy, takže se to vyrovná. Viz http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2008_17.htm
9. kvě 2009 v 10:51  • Odpověz  • To se mi líbí
my taky máme prevenar - očkovali jsme ho zároveň s hexou - u obou mladších dětí - a reakce jen ten den co byli očkovaný tak teplota kolem 38,5 - 39 jinak nic...a to Vojta je nedonošený a naočkovala nám ho taky, sice dýl, Eli očkovali už ve třech měsících
9. kvě 2009 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, a co je to ten Synflorix? Nějaký nový "vylepšený" Prevenar? Díky.
10. kvě 2009 v 15:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Je to nová vakcína proti pneumokokům, která zahrnuje více sérotypů než Prevenar (10).
10. kvě 2009 v 16:39  • Odpověz  • To se mi líbí
aha, díky :wink:
10. kvě 2009 v 16:41  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Holky, my máme jít na prevenar. Ale uvažuji, zda ho mám vůbec dávat už teď, nebo spíš počkat do 8. měsíců? Dr. ho doporučila v těch 7., ale furt nevím.
Taky je škoda, že jsem nevěděla, že existuje ten Synflorix, už máme koupený pervenar.

Vladko, ve dvou měsících ještě nedávej očkovat, t o je fakt brzo.

Holky, co ymslíte, mám čekat? Na hexu měl reakci, horečku, zvracení, nechutenství a týden byl plačtivý (a to jiank vůbec nepláče)...
10. kvě 2009 v 16:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem malou nechala očkovat Prevenarem v 9. měsících. MUDr. říkal, že čím dřív, tím líp, protože později již může dítě s nějakým virem přijít do kontaktu a pak se mu může nějaká nemoc spojená s pneumokokem objevit, i když je očkované. Malá neměla žádnou reakci po očkování a to už jsme byly i na přeočkování. Vždy bez problémů.
11. kvě 2009 v 10:48  • Odpověz  • To se mi líbí
mikulko, to je těžký říct, protože když měl takový reakce, tak by bylo lepší počkat, ale zase to co píše Markéta má taky svojí váhu, no my byli v 7mi měsících, ale malá neměla žádný reakce na hexy
11. kvě 2009 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
teda měla
11. kvě 2009 v 11:13  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
nevíte některá, jaká vakcína by měla přijít na trh na podzim?...Prý by měla být ještě rozsáhlejší než Synflorix
13. kvě 2009 v 06:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 7
Tvůj příspěvek