Očkování Synflorixem. Je několik druhů?

bettyx
24. únor 2011

Zdravím všechny a prosím o radu...
Mám dvouletého syna a rozhodli jsme se ho nechat naočkovat proti pnemokukům a pediatr nám doporučil synflorix, který aplikoval a šestém a v sedmém měsíci... to ještě nebylo hrazené pojišťovnou.. teď má dostat poslední, třetí dávku, ale již má být vakcína hrazená... za každou jsme platili 1790,- a tu poslední jsme doufali že platit nebudeme, ale spletli jsme se!!!! Lékárnice nám řekla že je synflorix hrazený pojišťovnou, pak je zase takový na který je sleva 500 a je ještě jeden který se doplácí plně a je zrovna nejdražší.. a právě ten nám ten náš doktor napsal, takže jsme dnes v lékárně nechali 1995,-!!!!!
Zajímalo by mě, jestli jsou různé druhy toho synflorixu a my měli tu "smůlu" že nám Dr. psal zrovna ten nejdražší a musíme dobrat zrovna ten, nebo jestli je rozdíl jen ve výrobci a tím pádem náš Dr dostal třeba notebook jako pozornost za to že bude předepisovat tu nejdražší formu a podporovat jejich prodej!!!
Dosti nás to tedy vytočilo a fakt nevíme co si o tom myslet -když je to hrazené pojišťovnou proč mám dávat 2000 za mateřský o výši 3800????!!!! .. našeho Dr jsme pochopitelně nezastihli, ale chceme vědět jestli nejsou různé druhy abychom pak nebyli za blbce až se ho zeptáme na důvod proč nám napsal vakcínu která se plně platí, když moh napsat jinou zcela zdarma, nebo levnější...
Pochopitelně bychom ji koupili -taky ji máme hezky v ledničce, ale chceme být chytřejší až na nás zkusí nějaký rozumy a bude si řikat že když nejsme doktoři tak tomu nerozumíme...
Moc děkujeme

bettyx
autor
1. bře 2011

@fiallinka
Ahoj, jen jsem chtěla ještě napsat, že teda jsme po očkování a náš Dr se k otázce, proč jsme platili tolik a na to co je pravdy o tom co řekla lékárnice, absolutně nevyjádřil... jen z něj vypadlo, že teda snad ví co předepisuje... takže jsme nepochodili.. dál se o tom bavit nechtěl.... nechápem..
Navíc jsem nemocná a malej mi nepozorovaně vyžah čaj a pak mě vzudilo pusinkování od něj, takže jsme nahlásili jestli je to vůbec vhodný když s tím přišel takhle do styku a řek že co by to mělo mít vlil a normálně mu to naočkoval... příbalový leták jsme četli než jsme tam šli a psali že pokud dítě nemá teplotu tak by to na škodu být nemělo, ale stejně se mi to nelíbilo...

petula_t
1. bře 2011

@bettyx a u jaký jste pojišťovny????některé pojišťovny na toto očkování,když si ho kupujete sami něco málo přispívaj

bettyx
autor
1. bře 2011

@petula_t VZP... tahle pojišťovna nic moc nedává.. ale jsme u ní všichni a víme kde hledat pobočky, takže to byla jasná volba..

petula_t
1. bře 2011

@bettyx přesto se zkus na pojišťovně zeptathttp://www.vzp.cz/klienti/vyhody/financni-prisp...

bettyx
autor
1. bře 2011

@petula_t jo, asi to udělám.. děkuju za typ 😉

petula_t
1. bře 2011

@bettyx není zač 😉 pokuď snad pojišťovny chtějí něco dát 😝 je potřeba toho využít 😀

bettyx
autor
1. bře 2011

@petula_t no právě.. to nebudu trubka a hned si všechno vyzjistím

petula_t
1. bře 2011

@bettyx no za pokus to určitě stojí 😝pětistovku jen tak na chodníku nenajdeš 😀