Podepsaly byste petici pro důsledné dodržování zákona o očkování?

lajochova84
15. bře 2018

Podepsaly byste petici PRO důsledné dodržování zákona o očkování, resp PROTI neočkujícím rodičům?

vendelinka08
8. čer 2018

Svagrova zije v Italii...samy vite kolik je tam ted pristehovalcu. A ted k tomu ockovani...pristehovalci ockovani nejsou a bohuzel uz tam probehly pripady umrti deti..ktere byly neockovane. Jednalo se i o italske mistni...takze tam se radikalne resi..aby byly deti ockovane...kdo neockuje..opravdu ohrozuje sve dite. Mozna kdybychom tady meli take tolik pristehovalcu..divali bychom se na to jinak. A kdo vi..jak to tady vbudoucnu bude vypadat? Tohle si kazdy rodic musi zvazit sam. Ja mam deti naockovane...pokud nekdo sve deti ockovat nechce..tak asi vi proc a ma k tomu sve duvody..ale at bere vsechnu zodpovednost na sebe. Jinak souhlasim s tim..ze svet je postaveny nahlavu a rodice jsou cim dal silenejsi...viz. vsechno vim a vsechno znam..hlavne z internetu.

sarkoc
8. čer 2018

@vendelinka08 A nevíte na jaké nemoci (z těch, co se očkuje), to bylo? Zajímalo by mě to 🙂

lajochova84
autor
8. čer 2018

@sarkoc takže očkovat nebudete i kdybyste dostala pokutu a zadlužila se na dosmrti. Ale když teď stát řeší, že deti, které měly závazné nu odškodní 300 tisíci, tak byste do toho šla? To je fakt na hlavu postavené uvažování. Zdraví dítěte nade vše, aneb do 300 000,-

sarkoc
8. čer 2018

@lajochova84 Já bych do toho nešla za žádných okolností, to jsem nikde nenapsala, my jsme řešili kvůli tomu i stěhování do nějaké svobodnější země...jen mi vadí, jak je to nevyrovnané, to je vše 🙂

sarkoc
8. čer 2018

@lajochova84 Bojovala bych za odškodnění pro poškozené očkováním, i když se to netýká mých dětí, protože mi to prostě přijde správné a to téma se mě nějak dotýká 🙂

sarkoc
8. čer 2018

@lajochova84 O tom, že by měli někoho odškodnit jsem upřímně ještě neslyšela (nemáme televizi a zprávy na netu čtu velmi sporadicky), to je příjemná novinka, pokud k tomu skutečně dojde a ta poměrně nízká částka odpovídá míře poškození...zdraví sice nevrátí ani miliony, ale pokud je to takové poškození, že třeba vyřadí jednoho rodiče z pracovní činnosti, tak to je náhrada mzdy za rok cca...když vezmu, že dostanou nějaké příspěvky atd, tak možná za dva...ale i tak je ten dopad na rodinu tak obrovský, že 300 000 není mnoho u trvalých následků...nicméně pokud to dopadne, tak posun k lepšímu, což je paráda 🙂

brokovich
8. čer 2018

@lajochova84
@sarkoc
Těch 300 tis. má být paušál. Plus podle vážnosti následků. Dokážu si představit odškodnění v milionech, kdyby se kvůli očkování stal ze zdravého dítěte ležák. Jinak myslím, že teď je problém v tom, na kom by v soudním sporu dnes leželo důkazní břemeno, ale to už bych posunula debatu úplně jinam. Odpovědnost státu za (prokázané) nu ano, ale též tvrdý postih pro neočkovače "googlaře" (to jsou ty s těmi názory "je tam mocky olova").

hlasimse
8. čer 2018

Přesně jak je nastíněno výše - jaký postih by tedy měli mít rodiče za negativní následky neočkování (nejen u svých dětí, ale i případný efekt na ostatní), když stát by měl kompenzovat opak?

jarcca
8. čer 2018

já bych bojovala za hlídání protilátek u dospělích! všichni haní matky co očkování byť jen o pár měsíců odkládají, ale kolik z vás si v dospělosti zašlo k doktorovi a zjistilo si zda ještě protilátky máte nebo ne?

sarkoc
8. čer 2018

@hlasimse platit léčbu a nemít nárok na dávky např? s tím u ostatních je to těžké, nikdy neprokazete, kdo koho nakazil...

barchen
8. čer 2018

@jarcca Hlídání protilátek je tak finančně nákladné, že tohle by náš systém solidárního zdravotnictví neunesl (ne jenom systém v ČR). Každý kdo chce, si může nechat udělat protilátky na vlastní náklady a s tím pak pracovat dál. V případě nemocí zahrnutých do povinného očkování se bavíme o částce pěkně přes 20.000 na jedno testování. Tolik peněz stojí např. přirozený porod bez komplikací. Nevím kolik je Vám let ale možná lidi 35+ si pamatují, že za socializmu a krátce poté ještě chodili pozvánky na povinné očkování (přeočkování) i dospělým, včetně důchodců. Ti, co pracovali ve školství, zdravotnictví, MV nebo i státních podnicích to měli přísně kontrolováno a v případě nedodržení termínů sankcionováno. V dnešní době antivax oponuje, že 95% proočkovanost je blbost. Dnes ano, jelikož doba je jaká je ale cca 25 let nazpátek je velice pravděpodobné, že to bylo i vyšší číslo. Je mi 36, mám svůj očkovák od narození a veškerou zdravotní dokumentaci. Např. proti spalničkám jsem dostala tři monovakcíny a jednu kombinovanou (Trimovax). Protilátky na spalničky mám. Umíte si představit, že by dětem do 13 let v dnešní době aplikoval někdo tolik vakcín proti spalničkám? Dívám se na některé příspěvky, které občas stihnu přečíst a mluví se tady o odškodňování. I když je návrh zákona na odškodnění pouze v posl. sněmovně, tak k odškodňování dochází. Ale pomalu. Posudky, soudní řízení, další posudky, kontroly zdravotního stavu, posudky...trvá to léta. A moc se toho nezmění s přijetím zákona, jelikož tohle je vždy a v každé zemi na dlouhou dobu. Pak se tady mluví o peticích. Pořád někde na internetu kolují petice proti očkování. Za celá ty léta není ani jedna, která by se mohla dostat do parlamentu, něco změnit, upravit vyhlášku nebo někoho oslovit. Je to proto, že na internetu je "hrdinů" mraky. Ale když je potřeba pod vlastním jménem někde něco podepsat, tak ty lidi okamžitě zmizí. Když se občas točí reportáž o tématu očkování, tak rodiče provax nemají problém vystoupit na kameru, říct názor, proč jsou pro očkování. Rodiče antivax nikdy nechtějí vystupovat veřejně, když už, tak bez záběru na tvář, nebo záběr na nohy, změněný hlas a podmínka nezveřejnění jejich jmen. Už jsem to tady psala, že já respektuji obě skupiny, pouze mi vadí dezinformace, nesmysly, hoaxy a silácké a lživé řeči - pouze na internetu a pod anonymním jménem. Lidi nemají nebo spíš nechtějí věnovat energii/čas/peníze už jenom např. nějakým spotřebitelských problémům (občasné diskuze, že prodávající, eshop nebo firma) něco rozbitého prodali nebo oklamali zákazníka a co dělat. Většinou to všichni vzdají. Takže chtít, aby se laická veřejnost angažovala bez emocí, bludů a afektivního chování do problému jakým je vyhláška k očkování, je nemožné a odborníci ani politici do toho nepůjdou do doby, než se nezmění přístup lidí.

sarkoc
8. čer 2018

@barchen Kéž by me někdo oslovil, at někam jdu mluvit...nestydim se za to, ze neockuji, naopak...ví, to tady "cele" městečko (a zatím upřímně žádná negativní reakce) a v konverzaci s cizími lidmi, když se to jen trochu hodí, zminuji to taky...právě z důvodu, ze se nad tím třeba někdo pozastavi, budeme to moc probrat atd...o žádné petici nevim, nic se ke mě nedostalo...nemyslím si ale, ze petice by něco změnila...přijde mi, ze vždy petice ještě zhoršují boj těch dvou stran...já třeba tu propast mezi ocko/neocko nechápu a mrzí me, ze to tak je ...

barchen
8. čer 2018

@sarkoc Žijete v ČR? Ono třeba v té FB skupině bylo dost neočkujících maminek ale ze zahraničí. A pokud někdo alespoň trochu nezávislý chce dělat reportáž nebo rozhovor, tak s rodiči žijícími v cizině to nemá vypovídající hodnotu, my jsme v českých poměrech. Nevím jak Vy ale občas mi v minulosti vyskočil banner s peticí. Teď mažu často cookies, historii prohlížení, takže už mne to obchází. A jednou za ty léta v Praze jsem natrefila na petici. Ale jelikož jim bylo jedno, kdo jim to podepíše (cizinci co jdou kolem..) tak nemělo smysl zjišťovat, co je přesně cílem, kam to jde nebo kdo za tím stojí. Mám osobní zkušenost pouze s jednou peticí ale mimo medicínskou tematiku a ta fungovala, resp. donutila úřady změnit stanovisko. Ale platné podpisy včetně osobních údajů, porada s právníkem, dodržet čas odevzdání atd...

jarcca
8. čer 2018

@barchen souhlasím s vámi, také neodsuzuji ani jednu skupinu, ale vadí mi, že jakmile se někde objeví epidemie hned se jde po matkách co neočkují děti. Ale to, že zdravotnický personál nebyl přeočkován jen tak lehce zmíní. Třeba zrovna u zdravotního personálu mi to přijde dosti důležité. Naše pediatrička 35let jakmile se tu začali řešit spalničky, si hned nechala udělat protilátky a poté se i se setrou nechali přeočkovat. Spousta lidí haní jiné, ale kdyby každý začal u sebe a sám se zajímal jestli náhodou pro společnost není stejnou hrozbou jako to neočkované dítě od sousedů hned by proočkovanost dosti stoupla.

barchen
8. čer 2018

@jarcca Ano jde se po nich ale víte proč? Jelikož dítě je z čistě ekonomického pohledu pro stát investice do budoucnosti a vždy to tak bylo, tak je pro něj důležité, aby mu nějaká případná epidemie neudělala z části budoucí ekonomicky produktivní generace invalidy nebo nemohoucí. Ano, řekneme si v dnešní době spolu s moderním zdravotnictvím je to málo pravděpodobné. Třeba ty spalničky v ČR jsou z větší části tento rok zavlečené z UE a UK ale prostě je jich víc a rychleji se rozšířily než poslední léta, proto ty mediální zprávy. Nevím kolik lidí si to uvědomuje ale zdravotně jsou dnešní děti (a vlastně i dospělí) na tom hůř než generace třeba 50 let dozadu. Zdravotnictví máme perfektní (i když tolik lidí pořád nadává, ano třeba v oblasti komunikace a jednání s pacientem je pořád co dohánět) ale je pro všechny, co nám obyvatelé mnohých zemí závidí a nevěří. Neřeším to, že třeba zaplatit si nadstandard u běžného lékaře je vlastně mimo zákon ale to vždy záleží, která strana je momentálně v čele státu). Ale děti jsou celkově víc nemocné, jelikož vyrůstají v pohodlnějších životních podmínkách (vytápěné bydlení celý rok, dezinfekčně čisté prostředí, ruce, hračky, oblečení...) ale na druhou stranu rodiče nemají jaksi střízlivý pohled na jiné věci - cestování do exotiky s dětmi, extrémní stravovací návyky... A co se týče zdravotnického personálu, tak pokud vím, na zdravotky musí mít studenti i očkování navíc, jak j dnes u mediků, to nevím, někdy také mít museli. A je pravda, jakmile je nějaká i potencionální epidemie, vakcíny jsou prioritně pro zdravotníky a lidi zajišťující fungování státu. Jenomže pak zase veřejností cloumají emoce, proč je lékař nebo hasič víc než úředník nebo učitel a stát zakoupí vakcínu pro něj a ne pro všechny. (10-12 nazpátek, hysterie kolem ptačí chřipky a léku Tamiflu ne jenom v ČR).

lajochova84
autor
8. čer 2018

@barchen
@jarcca a hlavně spalničky (mmr) jsou hlavně dětské nemoci, šíří se hlavně mezi dětmi. Ano, může je dostat i dospělý, pokud nemá protilátky, ale důležité je, aby to nedostali děti, které to pak přenesou dal. Toliko k argumentů, že dospělí, kteří nemají protilátky, jsou zodpovědní za šíření nemoci.

letadylkokane
8. čer 2018

@lajochova84 jsem poctivě očkující a nemám s tím sebemenší problém. Podivuju se někdy nad logikou antivax matek, ale tu petici bych nikdy nepodepsala. Myslím, že je to zkrátka jejich dítě a jejich boj. Odmítám se prozákonovat až k totalitě a ke stavu, že by měl stát absolutní patent na to, jak mají lidé žít.