Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Přeočkování - Adacel, Boostrix, máte zkušenost?

myskin
21. čer 2016

Zdravím, dcera má 4 dávky Infanrix hexa a máme jít na přeočkování v pěti letech. Chtěla bych pro ni co nejšetrnější přeočkování, vzhledem ke zdravotním problémům co má. Dohledala jsem že je možné přeočkovat vakcínou Adacel nebo Boostrix, tak se chci zeptat, jestli s nimi máte některá zkušenost. Mají nějaké nevýhody oproti Infanrixu? A kterou z výše zmíněných vakcín jste zvolili a proč? Než s tím vyrukuji na doktorku, tak už musím být rozhodnutá. Díky

kay
21. čer 2016

My byli teď na Boostrixu v 5ti letech, malá z toho neměla žádné následky. Sestřička u jiného doktora nám vysvětlila, že to je nová žarže, že to ještě nemají všichni doktoři, někteří ještě dobírají starou várku.. Ale to je vše co vím..

myskin
autor
21. čer 2016

@kay tak to máte dobré, můžu se zkusit zeptat sestry od naší doktorky na tu šarži, ale jelikož ji znám, tak vím přesně jak se bude tvářit 😝 .

simonce
21. čer 2016

@myskin Adacel i Boostrix jsou o hodně šetrnější vakcíny, je na ně méně nežádoucích reakcí. Adacel prý ale není na trhu (výpadek) a u náší doktorky v Hradci Králové je situace taková, že se všichny děti (a bez příplatku, který jinak za tyto dvě vakcíny je - cca 1500 Kč) očkují už asi měsíc Boostrixem, protože Infanrix má taktéž výpadek. Ještě před tím měsícem měli zbytky Infanrixu, takže tím ještě doočkovávali. Myslím, že to v celé republice musí být podobné, tak se zkuste u Vás zeptat a pokud mají ještě zbytky Infanrixu, tak chvíli počkejte a za pár dní můžete zdarma oočkovat šetrnější vakcínou.

myskin
autor
21. čer 2016

@simonce díky, to se hodí. Stejně jsem to chtěla odložit.

Sem začni psát odpověď...

Odešli