Průjem, horečky a vyrážka po Priorixu

tereza293
31. črc 2018

Byli jsme s malým na první dávce priorixu. O dva dny později přišly horečky a další den ráno průjem. Bohužel průjem trvá přes týden a nějak ničím nejde vrátit do normálu. Dávám hylak a enterol, před enterolem jsem dávala tasectan. U doktorky jsme byli na vyteru a ve čtvrtek teprve budou výsledky. Co myslíte, že to může být? Před dvěma dny měl znovu teploty a naskakala vyrážka. Průjem už vyloženě nemá, ale pevná stolice to taky není. Máte někdo zkušenost? Díky za odpovědi

zmrzlinka
31. črc 2018

A nelezou mu ještě k tomu zuby? Moje děti meli ridkou stolici u všech zubu 😂

ladyhacek
31. črc 2018

Nám se také zuby kryli s očkováním takže jsem to vše přičítala jemu až pak koukám a už byli vidět bílé čárky 😀. A jinak je také teplo i z tepla může být průjem 😉

tereza293
autor
31. črc 2018

Zuby mu lezou, ale už jich má plno a nikdy průjem neměl :/ tak právě nevím, zda to pricitat zubum... Nó každopádně jsem zvědavá na výsledky a doufám, že to nebude nic horšího ☹

pribylovapetra
31. črc 2018

@tereza293 ten prujem by mohl byt k tomu ockovani. Ocko je dost zásah do organismu a muze rozhodit zazivani (strevni mikrofloru). Pokud mate citlivější dítě, muze se z toho vzpamatovávat déle. K tomu hylaku davejte jeste probiotika.

zoniga
6. zář 2018

@tereza293 ahojky, my máme ted po priorixu 2 den horecku a rymu, co jste s tim delala? To neni ok, kdyz je to tak brzy, ne??

tereza293
autor
6. zář 2018

@zoniga každé dítě dle mého reaguje jinak.. Malý jak jsem již psala měl průjem a teploty. Rýmu ani kašel neměl, který je zcela běžný po očkování a naopak průjem ne.. Jinak jsme se z očkování dostávali 2 týdny. Výsledky byly má vše negativní, takže klasika.. Dieta a tasectan na zastavení průjmu, do pár dnů byl klid. Horečku srazet a odsavat rýmu, nic jiného se ani dělat nedá a teď byla dost velká změna teplot a samozřejmě očkování je na imunitu pěkný hnus, tudíž bych to klidně svedla na nachlazení. Počkejte ještě pár dnů a pokud se nezlepší zavolejte dr nebo rovnou jdete na prohlídku 😉

urtica
6. zář 2018

Všechno z toho spadá do kategorie "nežádoucí účinky" - a všechny jsou uvedeny v příbalovém letáku. U Priorixu bývají obecně nežádoucí účinky velmi časté a často i poměrně intenzivní...