Rotarix - nežádoucí reakce. Zporozovali jste?

veru_32
9. črc 2022

Hezký den,
ráda bych zjistila, zda jste, pokud jste očkovali proti rotavirům, pozorovali nějaké nežádoucí reakce?
Dcera měla po 1. dávce snad všechny, které se uvádějí v příbalovém letáku: podrážděnost, lehký průjem, bolest břicha a nadýmání, nakonec se přidala i vyrážka v obličeji a na krku.
Doktorka to nechce uznat jako relevantní, prý se s tím nikdy nesetkala.
Ještě chci dodat, že všechny reakce se objevily ještě ten den. Z naprosto pohodového miminka, které klidně spalo a téměř neplakalo, nemělo žádné bolení břicha, se jako lusknutím prstu stal pravý opak a po 3 dnech se ještě přidala šílená vyrážka.
Jsem z toho nešťastná a zvažuji, zda vůbec očkování dokončit. Už je to víc jak týden a problémy přetrvávají.

handulkak
9. črc 2022

@veru_32 jednu z holek bolelo bříško, ale to je všechno.
Jinak já jsem rada, ze ho mají všechny. Rotaviry už jsme měli - ze skolky. Holky dobrý, já v nemocnici.

anettkah
9. črc 2022

Nas doktorka upozornovala pouze na nepruchodnost strev. Meli jsme do druheho dne sledovat, jestli kadi nebo aspon prdi. Pokud by se tak vubec nestalo, jet na pohotovost. Zadne jine reakce nezminovala a vzdy to bylo bez problemu. Z rotaviru mam velky respekt a ockovat jsem nechala obe deti 😉

antoinet
9. črc 2022

Moje děti žádné reakce neměly a když vidím, kolik dětí letos končí s rotaviry v nemocnici na kapačkách a rodiče na zhroucení, jsem hodně ráda, že jsem je všechny dala očkovat, je to opravdu časté a nepříjemné onemocnění.

jana_zofie
9. črc 2022

Jen bolest briska. Ale ona to nahlasit musi a ne ze s tebou bude diskutovat. Pripadne to muzes nahlasit sama.
Jinak ja uz bych to dokoncila. Ale zalezi jak to citis.

srnii
9. črc 2022

Dcera byla akorát protivnější ale kdoví jestli z toho, měla zrovna takové období.

rozinha
16. bře 2024

@veru_32 Ahoj, můžu se, prosím, zeptat, jak dlouho jste měli tyto příznaky? Malej má teď to samé. Začalo to v den ockovani, je to 10 dní a pořád se to spíš stupňuje. Dr.rekla, že to po ockovani být nemůže. Ale začalo to v ten den, tak přeci nejsem pitomá. Už vážně nevím, jsem z toho nešťastná 😔