Tetanus a obrna podaná jako monovakcína?

fxsid
21. říj 2016

Ahoj všem! Rád bych se informoval, zda má někdo zkušenost s očkováním např. pouze proti tetanu a dětské obrně, pokud rodič nechce do dítěte nalít v kojeneckém věku celou vakcínu Hexa nebo Pediacel. Nikde jsem se o tom nedočetl. Díky za informace!

dankakotrbova
21. říj 2016

Co vím, tak neexistuje dětská vakcína proti tetanu. Jen pro dospělé a to je dobrá garda. Ještě je možnost Infanrix hib. Je bez žloutenky a obrny. Obrna existuje monovakcína

fxsid
autor
22. říj 2016

Dekuju za info. V podstatě člověk nemá na výběr pokud chce očkovat jen tetanus u dítěte. Pak se mi jako nejlepší ze všeho jevi kombinace trivalentni vakcíny Infanrix a obrnu doplnit později. Dočetl jsem se, ze toto schema se používalo do roku 2000 a pak přišla změna s vícenásobnými vakcinami. Hexa určitě ne! Nedává mi to smysl. Jako deti jsme byli ockovani taky mene kombinovanymi vakcinami a fungovalo to.

verena
22. říj 2016

@fxsid jo co ja pamatuju, tak byla zpočátku hexa jen za příplatek jako něco extra. Pak to vyrobce vybojoval a je na pojišťovnu a povinná. A pro děti je to super, protože jim přeci ušetřis několik vpichu! Lidská chamtivost nezná mezí...

dankakotrbova
23. říj 2016

ještě jsem četla, že jdou snad v zahraničí sehnat jen záškrt a tetanus, ale nevím jestli v Německu nebo Rakousku... a otázka je, jestli by to taky někdo píchl, když není chváleno ministerstvem. Jsou to snad nějaké biovakcíny.

fxsid
autor
30. říj 2016

Mozaika se skládá dohromady. Na webu vakcíny.cz pisi toto. . "V letech 1958-2000 se malé děti očkovaly kombinovanou vakcínou proti záškrtu, tetanu a dávivému kašli (vakcína Alditepera). Od roku 2001 se původní kombinace nahradila nejdříve čtyřvalentní a posléze šestivalentní". Výrobcem Alditepera byla česká firma, která zrejme byla koupena nadnárodní firmou,aby mohla byt na trh uvedena jina vakcína vyrabena v zahraničí. Proc asi? Myslím, ze výrobcem hexa je GSK nebo podobna firma. My všichni jsme byli ockovani postupne maximálně trivalentni vakcínou a nahle do našich deti zahraniční korporace perou hexavalentni a ještě si to lobisticky nechají posvetit vyhláškou! Jak smutny příběh o ztrátě svobody volby i v teto oblasti,když jde o zdravi na cely život. Lékař samozrejme nemůže jít proti proudu. Šlo by i o ztrátu licence. Zkusím nekde v zahraničí sehnat aspoň Infanrix,který pry u nas jiz take nebude mit dlouheho trvání. Proc asi? Hexa je vice nez tri nebo quatro :( za vsím hledejme peníze...

magdavi
17. únor 2020

@fxsid Je to uz davno od Vaseho prispevku, ale zkusim se zeptat...jak jste to nakonec vyresili? Jsem ve stejne situaci a sdilim Vas nazor...Ovsem moznosti volby jsou cim dal horsi. Kazda zkusenost je mi tim padem moc uzitecna. Moc dekuji. Magda Videnska

tamkatamia
31. srp 2020

@magdavi asi žádná odpověď koukám. Též to řeším a hledám monovalentni vakcíny na tetanus a obranu např.

zelenaesmolda
31. srp 2020

@dankakotrbova
vakciny jsou dve-jedna samotny tetanus a druha je kombinace tetanus-cerny kasel-zaskrt