Ovulace nebo zánět? Mám lepidlový, gumový výtok

janinka_v
18. led 2011

Prosim o radu, zkousela jsem hledat na netu, ale tak podrobny popis nikde nemaji.

Dobrala jsem posledni platicko antikoncepce (po 7 letech), teoreticky vcera ci dnes by se mela dostavit ovulace. Vim, ze jednim z priznaku je pobolivani podbrisku a hlen. Doufam, ze to neni moc nechutne, ale dopoledne me pobolival podbrisek a ted ze me vyslo neco, co bylo neco mezi lepidlem a vytokem (pruhledne, jakoby gumove...). Nevim, jestli by to mohla byt ovulace nebo mi zacina nejaky zanet (jelikoz jsem v zahranici, tak by to nebyla uplne prijemna varianta).

Jak tedy vypada takova ovulace a jeji priznaky?

oli.k
18. led 2011

Ahoj Janinko,
já bych se přiklonila určitě k té ovulaci. Při zánětu není výtok čirý (průhledný, podobný bílku), ale obvykle žlutavý, s nepříjemným zápachem. Měla bys asi i jiné příznaky jako svědění, bolest při močení, zarudnutí apod. Pobolívání podbřišku během ovulace je hodně individuální, spousta holek ani nepozná, kdy ovulace proběhne a jiné mají zase chvíli bolesti intenzity zánětu slepého střeva. Uvidíš, jak to bude vypadat příští dny, ale myslím, že se nemusíš bát.

janinka_v
autor
18. led 2011

Díky Oli, ja mám právě se záněty bohaté zkušenosti, ale tohle se nepodobá ničemu, co jsem zažila. 😀 Žádný zápach, žádné svědění... Tak budu doufat, že se to nerozjede do zánětu.

petulka33
18. led 2011

@janinka_v podle tvého popisu to vypadá opravdu jako hlen z čípku v době ovulace. Hodně se toho můžeš dozvědět ohledně cyklu a ovulace (a způsobů jak ji poznat) tady: http://www.fertilityfriend.com
píšeš, že jsi v zahraničí, tak snad angličtina nebude problém 😉
Každopádně v době ovulky je ten hlen opravdu jako syrový vaječný bílek - mezi prsty se dá i natáhnout jak lepí.

janinka_v
autor
18. led 2011

Jj, petulko, presne tak to vypada... bleee, to je ale popis. 😀

A kdyz uz se teda tak bavime, sex byl v sobotu i nedeli, je mozny, ze se spermie udrzi tak dlouho? Nebo lepsi jeste pojistit? 😉

janinka_v
autor
18. led 2011

@petulka33 Koukla jsem na ten odkaz, super videa a dobre popsane. Podle toho to vypada na ovulaci, tak se nechame prekvapit. 😎

oli.k
18. led 2011

Já bych to ještě pojistila 😉

janinka_v
autor
18. led 2011

@oli.k Pritel bude mit radost, az se na nej vrhnu po prichodu z prace, kde byl dvanact hodin... 😀 Ale myslim, ze to snad zmaknu.

petulka33
18. led 2011

@janinka_v Životnost spermií je 24-48h, jak u koho, takže jestli máš dnes ovulku, tak bych rozhodně jistila 😉 dyť je to příjemná věc, i kdyby to už klaplo 😀
Každopádně, ten "bílokový hlen" může přetrvávat několik dní, tak to sleduj. Nejlepší na určení ovu je měření BT + sledování čípku a toho hlenu. Ale stejně je fajn se tím nestresovat a nechat tomu volný průběh 😉 Pokud se snažíte první měsíc, tak určitě není čas na řešení takovýchto metod 🙂

janinka_v
autor
18. led 2011

@petulka33 Presne tak, nechci z toho ani jednomu z nas udelat povinnost. Je to prvni mesic, spis me to vydesilo, nikdy predtim jsem takovy hlen (vytok) nemela... Takze se snazim neplanovat, i kdyz bych samozrejme byla rada, kdyby to vyslo v blizke dobe... Ale to uz je na prirode. 😉

petulka33
18. led 2011

@janinka_v tak přeji hodně štěstí, ať to brzo klapne a můžeš se těšit s přítelem na mimíska 😉

janinka_v
autor
18. led 2011

@petulka33 Děkuju moc. Tobě přeju klidný a bezproblémový porod a zdravé mimčo. 🙂

petulka33
18. led 2011

@janinka_v taky děkuji 🙂