Je to ovulace?

tercasv
21. srp 2018

Ahoj, mám takový zvláštní dotaz, potřebovala bych poradit 🙂

6.8 jsem dobrala antikoncepci, poslední platíčko, další už neberu. Od 9.8. do 13.8. jsem měla menstruaci. Dnes jsem měla na WC na toaletním papíru trochu lehce hnědého "hlenu". Blbý dotaz, ale nemáte nápad, co to je? 🙂 Projevy ovulace? Nikdy se mi to nestalo.

Miminko bychom si přáli , necháváme tomu volný průběh, bazální teplotu neměřím, ovulační testy nedělám.

Teď je to první měsíc bez prášků. Brala jsem je od 16 let, cyklus díky nim vždy 28 dní, menstruace vždy 5-6 dní.

Bolest prsů nemám, jen mě přes den jednou lehce píchno na pravé straně podbříšku, ale nevím, zda to nebyly střeva, prdy 🙂

Podle kalkulačky na netu bych teď měla mít plodné dny, ale je to pouze orientační. Můžu mít rozhozen cyklus atd. Nikdy jsem to nepotřebovala vědět, prášky fungovali na 100%.

Sex byl včera v odpoledních hodinách 🙂

Děkuji za odpovědi a omlouvám se za detailní popis.

tercasv
autor
21. srp 2018

Od vysazení beru Femibion 🙂

leymea
21. srp 2018

@tercasv klidne ted ovulaci mit muzes, ale taky nemusis. 🙂 to nezjistime. Zatim to nijak neres a uzivejte si sex 🙂 Femibion je super 😉 kyselina listova je dulezita 😉

tercasv
autor
21. srp 2018

Nejde mi ani o to, zda ovulaci mám nebo ne 🙂 spíš o to, jestli to může být příznak ovulace nebo něco jiného, třeba výtok a tak 🙂nebo jestli se to při ovulaci stává 🙂

tercasv
autor
21. srp 2018

Trochu mě to vyděsilo, nevěděla jsem, co to je, proto se ptám 🙂

leymea
21. srp 2018

@tercasv ja to nikdy nemela, ale co jsem cetla tak to muze byt ovulace 😉 nekdo pri ovulaci spini 🙂

leniczka23
22. srp 2018

@tercasv ja to obcas mivam. Je tam vse dost prokrvene, mohla pri sexu prasknout zilka nebo neco. Ono je taky mozny ze jeste zadnou ovulaci ani nemas. Nekdy to trva nez pi vysazeni naskoci.

tercasv
autor
22. srp 2018

@leniczka23 takže to může být z toho, uff 🙂 minulý rok v lednu jsem byla na operaci, tak mě na chvíli napadlo, zda nejsou nějaké problémy, ale zahojené to mám dobře 🙂 s antikoncepcí jsem měla menstruaci jak hodinky, a nikdy jsem neměla problémy, tak nevím co a jak 😀

tercasv
autor
22. srp 2018

@leymea neni to ani na vložku není, tak to je asi mini špinění 😀 budí to sledovat a uvidím, zda to bude pokračovat nebo to skončí s "plodnými dny"

leniczka23
22. srp 2018

@tercasv jednorazove tmavsi spineni neres..stane se ti to obcas a je to uplne bezne, pokud to.neni xkrat v cyklu.

mischeylaa
22. srp 2018

@tercasv Ahojky, pravidelnost menstrulace při braní antikoncepce nemůžeš brát v potaz - jde totiž o "pseudomenstrulaci" - krvácení z poklesu hormonů. Mentrulace to není. Jaké budeš mít cykly teď, to teprve uvidíš. Špinění během cyklu i neprevidelnost menstrulace by se ti mohla srovnat do pár měsíců... Jen z mé zkušenosti: Brala jsem antiko 11 let (od svých 16 let) Předtím jsem měla cyklus pravidelný 28 dní. Dnes jsem přes rok po vysazení antikoncepce a mentrulace stále nechodí úplně pravidelně. Během roku jsem zažila i cyklus 94 dní, nebo pak i měsíc kdy jsem špinila každý den až do další mentrulace... Takže se vůbec nelekej nějakého špinění mimo cyklus, většinou to trvá něž se tělo po vysazení srovná. Někomu to trvá dýl, někdo funguje hned🙂
Co se týká ovulace, tu na sobě pozoruji ... "plodný hlen" asi 4 - 5 dní před ovulací, lehké bolesti v podbřišku, nebo spíš takové pálení. Dělám ovu testy a mám potvrzeno od doktorky🙂 Ale mimi se nám ještě nezadařilo....
Pokud můžu doporučit, tak čaj kontryhel od 1DC do ovulace a kapky gynex🙂 Tyhle dva "zázraky" mě zachránili před hormonální léčbou🙂

tercasv
autor
22. srp 2018

@mischeylaa mockrát děkuji 🙂 zatím beru ten Femibion a uvidím 🙂a abych pravdu řekla, vůbec jsem se nezajímala, jak to funguje, když jsem brala prášky 😀😀zatím to moc hrozit nebudu a budeme.si užívat sex 😀😀

mischeylaa
22. srp 2018

@tercasv Naprosto chápu!🙂 Když jsem brala antiko, vůbec jsem neměla tušení jak ženské tělo funguje:D Pak jsme začali přemýšlet o mimi a když mě po vysazení začaly problémy, začala jsem obíhat doktory a vše číst a studovat a sama sebe zkoumat:D Tak držím pěsti, ať se Vám podaří bez potíží a hlavně se snaž co nejmíň pozorovat a zkoumat, protože z toho se hrozně rychle zblbne:D

tercasv
autor
22. srp 2018

@mischeylaa Děkuji 🙂 S manželem máme směny naopak, takže se přes týden nevidíme a není na nic čas :D Tak uvidíme, snad do roka se zadaří 🙂

kiwiameloun
22. srp 2018

Ten dotaz, to je úplně já před dvěma měsíci. Držim palce, ať to rychle naskočí. Taky jsem tohle po sexu měla asi před měsícem. Ale bylo to opravdu nějaké ,,škrábnutí". Já měla po vysazení tu pseudo MS jako obvykle, potom cyklus 25 dní, ale další ms jenom slabou a čistou bez sliznice. Potom další cyklus 22 dní, potom MS asi 8 dní a slabou zase, spíš jen špinění, tak to jsem si taky myslela buhví co (zahnizďování....atd) Tak jsem se naštvala koupila ten kontryhel. Ani jsem ho nepila od prvního dne cyklu a do 15 dne myslim a teď jsem si měřila i BT a konečně prvně jsem měla ovulaci. A to jsem teda i poznala, bolest podbřišku dva dny po bílkovém výtoku - no ukázkové. Teď se ještě uvidí, jestli to zafungovalo konečně i na růst té sliznice. Možná by to přišlo samo i bez toho čaje, ale věřim, že udělal svoje.

tercasv
autor
23. srp 2018

@kiwiameloun já zatím měřit nebudu, počkám a uvidím, co to se mnou udělá 😀 možná koupim ten kortyhel, uvidím. jen celý včerejšek mě bolelo/pichalo napravo v podbřišku a dnes ataky trochu. Sex včera proběhl, ale žádný rodeo to nebylo 😀😀

kiwiameloun
23. srp 2018

@tercasv ono je fakt vsechno mozny. Ja si tu teplotu merim spis pro svuj klid, ze byla ovulace, lip to cele chapu. S ha jsem taky nic nevedela. Nekoho to naopak znervoznuje

tercasv
autor
23. srp 2018

@kiwiameloun a měříš digitálním teploměrem? Nejen jsem četla, že se to má měřit ve stejný čas. Jelikož dělám na směny, tak to u mě není možný, max. vždy, když vstanu 🙂

kiwiameloun
23. srp 2018

@tercasv jo, ve stejnou hodinu digitalem, jen na 1 deset.cislo. Nejak se to da delat i pri smenach. Ale presne nevim. Zkus to vygooglit.