Jméno Daniel, sourozenec David - jsou obě jména na D problém?

nikinikoleta
13. bře 2019
Ahoj, čekám miminko, pohlaví jsme si říct nenechali. Jediné jméno pro kluka, na kterém se s manželem shodneme a hodí se k příjmení, je Daniel. Manžel má staršího syna z prvního manželství Davida, který žije s námi. Říkáme mu Davídek, Dáda, Dádulka. Mám obavu, že to bude nepraktické, aby měli sourozenci takto podobná jména, manžel v tom žádný problém nevidí. Co si o tom myslíte?
miaelle90
13. bře 2019
@nikinikoleta ahoj, já v tom žádnou velkou podobu nevidím, kromě počátečních písmen 🙂 , takže bych to jméno dala, líbí se mi. Kamarád má taky Davida a Daniela, a v pohodě.
leilinka1234
13. bře 2019
Bráchu mám Daniela, manžela Davida... Žádný problém a mně se to moc líbí 🙂
ariadna12
13. bře 2019
Obe jmena jsou hezka, ale asi bych osobne zvolila pro noveho sourozence jine. Kluci, az na ne zavolate, oba vzdy nejdriv zpozorni, obe jmena zacinaji na "Da". Jeste mne napadlo, ze (treba) az budete volat z dalky, "Daniku" a "Davidku" se lehce zameni. Pokud se vam ale jmena libi, dejte na svuj nazor a pocity.
janulejean
13. bře 2019
Jmenuji se Jana a má sestra Hana a nikdy nám to nepřišlo divné. Jako malá jsem to zneužívala, když mě rodiče volali Jano, řekla jsem ségře že volají Hano 😃.
marketa1218
13. bře 2019
Obě jsou hezká jména jsou hezká a úplně v pohodě, problém v tom nevidím 🙂
konidana
13. bře 2019
na druhou stranu to je i praktické... poslední dobou se občas přistihnu, jak v rychlosti bezprostřední reakce dceru oslovuji Honzo a synka Ájo 😅
lv
13. bře 2019
Mně se naopak líbí, jména k sobě ladí.
kaliopea
13. bře 2019
ja mam Alici a Agatu,zamerne jsme vybrali jmena zacinajici na A 🙂
nafuka
13. bře 2019
Sousedka má všechny 3 děti na V i příjmení mají na V.
leniczka23
13. bře 2019
Ja prave kvuli tomu vybirala, aby byli oba od M. Tajze jeden je Maxim druhej bude Matteo😊
Takze za me ano.
ah1234
13. bře 2019
Mne sa páči keď majú obe deti rovnaké prvé písmenko od mena a Daniel a David nie sú vôbec nejake podobne. Ale je to na tebe keď s tým nie si zmierená, nájdite iné meno. My sme meno x-krát zmenili 😃
cilkat
13. bře 2019
Ta jména mi přjdou podobná, ale což... ve škole si je budou plést tak jako tak (mám starší ségru Annu.. na Aničku prostě slyším bez ohledu na to, že Cilka fakt nezní podobně). A obě jména jsou hezká a klidně bych je dala. Jediný, v čem vidím problém je, že u mě by oba skončili jako Dáda 😃.
nugetka20
13. bře 2019
Záleží na Vás, jak to cítíte. Manželova sestřenice má Elenku a Emilku - oni jsou v pohodě, příbuzenstvo to motá 😃
jahodnice
13. bře 2019
@nikinikoleta švagrová má taky Davida a Daniela
nikinikoletaautor
13. bře 2019
Děkuju moc za všechny reakce. 🙂 Zatím to vypadá, ze jméno dáme. Kluci by od sebe byli 15 let, takže to snad tak velký zmatek nebude... Jiná jména, co se mi líbí (Tomáš, Martin) už máme bohužel v užší rodině. Manžel by bral ještě Jonáše nebo Patrika a to bych si asi těžko zvykala. Třeba to bude holka a v tom případě Tereza.
1velrybka
13. bře 2019
@nikinikoleta Obě jména jsou pěkná a v pohodě, stejné počáteční písmeno nevidím jako problém. Jediný "zádrhel" může být v tom, že obě jména mají zdrobnělinu Dáda.
jaja01k
13. bře 2019
Mně nepřijdou podobná. A nenapadlo by mě Danielovi říkat Dáda, takže ani v tom nevidím problém.
pabka
13. bře 2019
@nikinikoleta mám dcery jejichž jména začínají na stejné písmeno a přijde mi to fajn. Mají navíc jména podobná a náš pes taky, občas je motam všechny dohromady, ale občas tam primotam i manžela jméno a to je přitom úplně jiné, takže v podobnosti jmen to nebude 😂😂😂
monaluza
13. bře 2019
My jsme doma vsichni od stejneho pismenka, vybirali jsme tak zamerne, i kdyz druhe klucici nam dalo zabrat a mame dost neobvykle. Pletu si je takrka neustale 😉.
vercik83
13. bře 2019
Bude to holka uvidíte
lolam10
13. bře 2019
Taky mame Davida a chtela jsem aby sourozenec mel jine pocatecni pismeno protoze mi to prijde praktictejsi(do kalendare si pisu doktor pro D napriklad) ale jinak je to jedno.nejdulezitejsi je ze se vam oboum libi😀
adinka19
14. bře 2019
@nikinikoleta Ahoj, mne se libi obe dve jmena. Klukum to bude ladit 🙂
jannym
14. bře 2019
Já v tom problém nevidím, už proto, že se obvykle v průběhu prvních let ustálý nějaké oslovení - zkratka, domácí přezdívka já mám Aničku a Šimona a bytem se pravidelně ozývá Áníků a Šímó a moje babička oslovuje mého tátu brácho, jak na sebe její děti pořád pořvávaly tak se prostě ustálilo, že starší je brácha (pravděpodobně proto, že měli s dědou stejné jméno a nějak ty Bedřichy potřebovali rozdělit)
normalnimatka
14. bře 2019
tak záleží, jak byste synoj říkali. pokud dádula, dáda apod. tak to asi problém logicky bude😃
nikinikoletaautor
14. bře 2019
@normalnimatka tak my mu tak urcite rikat nebudeme 😃 ani by me to popravde nenapadlo, ale z vice zdroju jsem se dozvedela, ze to takto zdrobnit jde... To jak mu budou rikat kamaradi, ucitele apod. neovlivnime. Pro me by to byl Dan, Danek nebo Danik.
herminka
14. bře 2019
Osobne nemam rada podobna jmena u sourozencu (vlastni zkusenost - se sestrou se nase jmena lisi jen o jedno písmeno), pak se to zbytecne plete.
lenatko91
14. bře 2019
Mně se to líbí, Daniel je krásné jméno. Taky jsem ho chtěla, ale manžel je proti. A k Davidovi se hodí, měla jsem v kroužku zároveň Davida a Daniela a nikdy se to nepletlo, každému se dá říkat úplně jinak 😉
andelka
14. bře 2019
Mám Daniela a Dominika. Plete se to trošku,ale nic zásadního. Často oslovuju Dany, Domi. Neměnila bych a nelituji. Třetí syn má na D aspoň příjmení 😀
barbora_rozek
14. bře 2019
Daniel je krásné jméno. Syn je také Daniel, je pravda, že mu říkáme Dádo. při druhém dítěti jsme na kluka také uvažovali mimo jiné o Davidovi, nakonec jsme vybrali Adam a stejně to bude děvče
lleennttiillkkaa
14. bře 2019
My jsme doma 4x V(Vojtěch, Vít, Václav a Veronika) Původně plánovaný to nebylo, kdyby byl prvorozený holka, měl by jméno nezačínající na V, u druhého už to záměr byl. Problémy s tím nejsou, občas se prostě spleteme, ale to se stává i tam, kde jsou jména odlišná.

Sem začni psát odpověď...

Odešli