Jméno pro chlapečka - Jindřich?

jenny91
8. kvě 2019
S manželem se nemůžeme shodnout na jménu pro chlapečka. Z jeho návrhů mi pořád zůstává v hlavě Jindra. Tenhle tvar se mi líbí, ale nemůžu se smířit s tou oficiální podobou Jindřich. Já prostě nesnáším "ř" 😃 Nenapadá vás někoho jméno, které by znělo stejně "honosně" (manželovi se na něm líbí, že je to královské jméno, protiklad k vesnickému Vojtovi, kterého už máme doma), ale "ř" by neobsahovalo? (Navíc jsme Dvořákovi...)
Předem díky za tipy!
dzejn002
8. kvě 2019
Jindřich je úžasný 🥰, ale máme ho v úzkém kruhu rodinném. Nám se moc líbí Jindřiška. Jinak mě napadlo k Vojtíškovi hned jméno Ondřej, ale tam je zrovna to ř. Co třeba František nebo Eduard?
gracinka7
8. kvě 2019
Verze Jindra není? Měla bys co chceš a bez ř.
bayt
8. kvě 2019
@jenny91 Jaromír, Rudolf, Arnošt...
zlutykonik
8. kvě 2019
Mojmír
pipi_puncocha
8. kvě 2019
Jaromír, Richard, Václav...
angelyn
8. kvě 2019
Antonín 😉 navíc ke Dvorakovi sedí parádně 🙂 🙂
lv
9. kvě 2019
Jindřich je hezké, honosné, Eduard, Karel
radullah
9. kvě 2019
Co Alexandr? 🙂 Za Jindřicha děkuju, taky u chlapeckého jména tápeme
smajlinka22
9. kvě 2019
Máme Bedřicha - to je docela podobné a Jindřich se mi taky líbí.. 🙂 Co třeba Albert? Bartoloměj?
svija
9. kvě 2019
My máme Vítka a taky má v rodném listě tu témeř nepoužívanou formu Vít. Taky jsem kvůli tomu váhala, ale nakonec jsme to dali a jsme spokojení. Jindřich se mi líbí moc 🙂, jen u manžela neprošel.
evikkk13
9. kvě 2019
My mame take Vitka ve forme Vit 😊 A Jindrich se mi vzdy libilo....Jindrisek 😍 Frantisek, Vaclav, Tadeas, Theodor, Filip...zalezi, co je pro vas honosne 😁
lenatko91
9. kvě 2019
Zkusila bych se mrknout na tu verzi Jindra 🙂
zmrzlinka
9. kvě 2019
Mně se líbí
ellora
9. kvě 2019
Nejstarší syn se také jmenuje Jindřich. Další dva syny jsme pak pojmenovali Bedřich a Oldřich, aby se to k sobě hodilo. Podobně jako vy máme běžné české přijmení a proto jsme i zvolili klasická jména, která se k tomu hodí. Ovšem chápu Vaši obavu, že Jindřich Dvořák s dvěma "ř" může někomu znít trochu krkolomě. Jak už tady padl návrh k Dvořákovi by se hodil třeba Antonín nebo Filip. Jinak když jsme vybírali jméno pro nejmladšího syna Oldřicha, také jsem se nemohla ze začátku s tím smířit a ač se mi jméno Oldřich líbí, tak nesnáším když někdo říká Olda a do poslední chvíle jsem si tím jménem nebyla jistá. Já sama bych mu Oldo nikdy neřekla, ale když mi ho poprvé dali do náruče, tak ze mě automaticky vypadlo "Ahoj Oldříšku", protože jak jsem ho viděla, byl to jasný Oldřich 😃 A dnes jsem ráda si to přeci jen nerozmyslela 🙂
treasurka
9. kvě 2019
Alois?
xxx3d
9. kvě 2019
Václav, Vladimír, Vladislav, Vítězslav, nebo Jáchym, Jakub, Josef, Antonín
jenny91
autor
11. kvě 2019
@dzejn002 Ondřeje právě manžel navrhoval, ale tam mám stejný problém. Zkusím ještě probrat Eduarda, ten by se mi líbil.
jenny91
autor
11. kvě 2019
@gracinka7 To se bohužel nelíbí manžel, chtěl by tam tu oficiální podobu.
jenny91
autor
11. kvě 2019
@svija My jsme měli mít Vítka poprvé, ale manželovi se nakonec víc líbil Vojta s tím, že je to takové podobné. Mně se líbily obě, tak vyhrál Vojtík.
jenny91
autor
11. kvě 2019
@ellora My budeme taky čekat s konečným výběrem jména až po narození, tak uvidíme, jak rychle tam pak něco naběhne. Zatím se vůbec nemůžeme shodnout, ale u prvního jsme se taky definitivně shodli až tak v jeho půl roce. (Kdy už samozřejmě bylo pozdě to měnit 😃 ). V těhotenství jsme tápali, ale pak jsme měli úplně stejný názor na to, která jména se k němu hodí. A v půl roce manžel prohlásil, že to měl být Lukášek, což by se mi bývalo hrozně líbilo. Tak snad až ho uvidíme, bude hned jasno 🙂
jenny91
autor
11. kvě 2019
Děkuju všem moc za tipy. Zkusím nějaké probrat s manželem a uvidíme, jestli se někam pohneme. U něj máloco projde, takže zatím má takový kratičký seznam jmen, která schvaluje, ale já bohužel nejsem s ničím z nich spokojená. Tak snad se nám ho takhle podaří trochu rozšířit 🙂
dzejn002
11. kvě 2019
@jenny91 Jj, chápu. U nás se tak zase jmenuje sám manžel, tak to neprošlo. 😉 Mě by se Ondrášek líbil moc. A Edík, Eda je prima. My zase nemůžeme najít holčičí jméno, protože jsem zamilovaná do jednoho, které se nelíbí manželovi, takže chápu, že nechceš jméno s Ř. Ale manžel už je trošku nalomený a zda se mi, že se mu to jméno začíná líbit. 😊 Tak hlavně st z toho máte oba dobrý pocit a jste všichni zdraví.
sdu
11. kvě 2019
@jenny91 dobrý den, můj taťka se jmenoval Jindřich Dvořák. Co zkusit jestli by na matrice vzali tvar jména Jindra? Myslím že by to neměl být problém.
kexina
11. kvě 2019
Jestli muž chce "královské" jméno, tak ať se mrkne třeba tady.
http://www.e-stredovek.cz/view.php?cisloclanku=...
Třeba tam najde inspiraci, která se bude líbit oběma. 😉
elu
11. kvě 2019
@jenny91 ondrej tedy neni moc kralovsky... V pohadkach to je vzdy ten nejvetsi moula z chaloupky u lesa 😂😂
dasadigi
11. kvě 2019
My jsme taky Dvořákovi a děti jsou Michal a Lukáš. Jméno Jindřich se mi líbí a to "ř" bych neřešila, manžel je Jiří... Když jsem čekala prvního, dělali jsme si legraci, že to bude Řehoř 😁 Jinak jsem chtěla Richarda, ale to neprošlo.
kittyy17
11. kvě 2019
Václav, to je tradiční české královské jméno 😉
dc2015
11. kvě 2019
Vratislav 😍
normalnimatka
11. kvě 2019
Mojmír, Miroslav🙂))
kaja2016
12. kvě 2019
@jenny91 Ja bych se toho vybirani jmena po porodu bala, ze do toho clovek prave zaplete a resi to pak jeste v roce. Koneckoncu je to "jenom" jmeno. Dala bych si deadline a hotovo. Jinak Jindrich Dvorak se fakt blbe vyslovuje. Muj tata ma take krkolomne se vyslovujixi jmeno s prijmenim dihromady a lamatuje si to hodne, jak.mu to vadilo v detstvi. Ja bych vybrala.neco, co se bude lepe.vyslovovat kvuki diteti. Koneckoncu jmeno je prvni dar, ktery od vas dostane, jde o.dite, ne o to ci by rad.manzel.-)

Sem začni psát odpověď...

Odešli