Maminky samoživitelky - dá se to zvládnout?

etapa
2. zář 2018

Zdravim Vas, chci se zeptat hlavne maminek samozivitelek.

Da se to vsechno zvladnout? Jsem teprve v prvnim trimestru, ale s partnerem nevychazime. Chci se tedy svym zpusobem ujistit, ze pokud od nej odejdu a budu s ditetem sama, zda vse zvladnu.

zelenaesmolda
4. zář 2018

@priefi ja taky,ostrava 🙂

priefi
Autor odpověď smazal
Zobraz
maximaty
4. zář 2018

Nevím jak v ČR... já žiju v Rakousku. A zvládnout se to dá... ženská zvládne všechno když musí... chce to mít disciplínu, systém a být k sobě konsekventní... já měla malého, byt, auto, dva psy, koně... nechtěla jsem se vzdát ničeho, jen proto že bývalý byl zmetek... tak jsem pracovala, hodně pracovala a zvládli jsme to s malým... je to skvělý hodný kluk a nakonec jsme poznali i báječného chlapa, se kterým čekám mimčo. Věkový rozdíl dětí bude 12 let (i když tam byl zdravotní problém, jinak by bylo mimco dřív). Takže za mě ano, lepší než se trápit ve vztahu který nefunguje...

zelenaesmolda
4. zář 2018

@maximaty tak kdyz mas byt a auto tak jsi na tom lip nez hodne uplnych rodin tak jasne ze to zvladnes :D

maximaty
4. zář 2018

@zelenaesmolda no zadarmo mi nikdy nikdo nic nedal.

maximaty
4. zář 2018

@zelenaesmolda od bývalého jsem odcházela doslova se dvěma igelitkama oblečení a hraček a dvěma krabicema mého oblečení. Stěhovala mě kamarádka u které jsem pár týdnů bydlela než jsem si našla vlastní byt.

zelenaesmolda
4. zář 2018

@maximaty vsak ja nerikam,ze ti nekdo dal neco zadarmo.jenom rikam,ze jsi na tom jako samozivitelka lip nez nektere uplne rodiny takze existencni problemy nekterych single matek asi moc neposoudis 🙂
a nemyslim to nejak ve zlem.jak si kdo ustele tak si lehne 🙂

nugetka20
5. zář 2018

Budu ošklivá, zlá a velmi realistická:

Tvůj chlap je opravdu sobeckej egoista, co myslí jen tím mozkem dole. Těhotenství je jen začátek, pak bude 6-nedělí, kdy si to holt chlapeček bude muset dělat sám a pak třeb ataky může přijít ještě dalších x měsíců, kdy budeš potrhaná po porodu, nebudeš mít absolutně chuť, dítě bude v noci křičet, budeš potřebovat pomoc, on bude vzteklej, nasranej, plnej pytel ...... pokud se chová jako pitomec už teď, tak bych s ním jako s otcem dítěte vůbec nepočítala. Protože pak můžou přijít hádky, křik, bouchne dveřma, zmizí za kámošema, najde si jinou, co mu podrží, protože "doma mám starou, co má fakana a nepíchá se mnou, jsme chudák ...." Začne ti vyčítat, že dítě řve, že utrácíš moc peněz ...... jak kdyby tady toho nebylo dost. Tohle není partner, to je jen přítěž.

Na Tvém místě bych to probrala doma, s rodiči. Dohodnula se, co je možné, co není. Dítě je dar. Nenech si ho vzít. On jako otec bude muset platit alimenty (ať chce, nebo nechce). Mateřská je 7.000, ale jako samoživitelka máš možnosti v podobě přídavků na dítě, na bydlení, stát docela pomůže. Pokud máš něco našetřeno, je to taky plus - a pak se uvidí. Pokud budeš kojit, tak tě prcek bude stát cca 1000/měsíc v plínách, od toho půlroku něco v příkrmech, není to tak zlé. oblečení se dá různě poshánět za levnějc ........ věř, že na tom jsou lidi i hůř (s dluhama, kdy není co do huby).Pomoc v podobě babičky hlídačky bude hrozně potřeba (aby ses dospala, nebo si třeba i jen v klidu popovídala) - což pochybuju, že bys s tím pánem měla.

Mám kamarádku, co byla na potratu, nepovedlo se, zůstala neplodná. Je to už přes 10 let a vyčítá si to, pořád. Chlap jí nechal, zůstala sama..... máte rodiče a to je obrovské plus. A lepší tatínek pro miminko se dá sehnat taky 🙂

hanulkapal
25. lis 2018

Ahoj, zvládnout se to dá. Je to tedy dost náročné, co se týče financí a celkově péče. Pokud nemáš rodiče po ruce, připrav se na to, že budeš vždy na všechno sama a nikdo tě nevystřídá. Je důležité zajistit si někoho, kdo ti alespoň ze začátku pomůže, kdo ti třeba dojde nakoupit, když budeš nemocná. Jsem s dcerou sama od jejího roka a půl, teď jí budou 4, do práce jsem nastoupila když jí bylo 10 měsíců, finanční situace byla neúnosná, po jejím otci mi zbyly akorát dluhy, se kterými jsem se nějakou dobu prala. Dceru moc miluju a jsem šťastná, že ji mám. Mít dítě je dar, tak to tak ber 😉 Začátky asi budou těžké, než se s tím srovnáš, pro mě je doteď problém to, že nás srovnávám s ostatními rodinami. Mít kompletní rodinu byl můj sen, ale bohužel. Občas mám pocit, že jsem selhala, občas v tom plavu, často se cítím sama, ale to asi každá máma, která se nemá s kým podělit o radosti a starosti života s dítětem 🙂

zdeni.r
5. led 2019

Ahoj holky, potřebuju řadu jak postupovat.. Už přes rok jsme v manželem ve velké krizi a ačkoli jsem se hodně snažila, nejde to dal.. Máme dvě malé děti 5 a 3 roky. Bydlíme v jeho bytě. Jak postupovat? Nejdřív na ospod kvůli svěření děti do pece a pak teprve hledat bydlení? Nebo rovnou se odstěhovat? S ním domluva mozna nebude..
A ještě další, našla jsem doma kameru, pravděpodobně mi sjíždí i mobil.. Jde tohle nějak právně napadnout? Plus důkazy o psychickém ublizovani.. Díky za každou radu

barulina
5. led 2019

@zdeni.r psychicke ublizovni? Pokud chcete rozebrte mi voce do zpravy, jsem policistka. Jinak nanOSPOD vubec nemusite. Napiste si dle vzoru zadost o rozvod, kdy zazadate v te zadosti o sverenindeti do pece a vami navrhovanou vysi vyzivneho. Zajdete na okresni, predejte a soud uz vse zaridi.