Manžel ve vězení - co dělat? Kam se obrátit?

luciemas86
18. črc 2018

Maminky kdo má zkušenost?včera mi odvezli manžela...vůbec nevím co teď dělat,kam se obrátit o pomoc atd...

blahova_andrea
20. črc 2018

nenapsala jsi, kde má trvalou adresu muž, soudím, že ne u vás. pak se nediv, že k vám to nechodilo. nevím, jak je to teda aktuálně, ale když jsem šla na mateřskou, tak se vše posílalo výhradně na trvalou adresu. to, že si ji tam dotyčný nepřebírá nemá zajištěnou dosílku apod. to už není ničí problém, jen jeho. pak je to vyvěšeno a doručeno fikcí a je jen dotyčného chyba, že o tom nic neví a nemá šanci to včas řešit

barulina
20. črc 2018

Vis ono tady zrejme tvuj.chlap.na.vse kaslal, a ani vse nevis. Fikce jak.pise@blahova_andrea, je holy fakt. Kazd ma uveat adresu na ktere bude k zastizeni, vse.jde totiz resit a vzdy je lepsi.kdyz se k problemum.clovek ppstavi celem

ilonne
20. črc 2018

@luciemas86 jeste si dovolim poznamku - co se tyka neplaceni vyzivneho reseneho v trestnim rizeni, dluznici se opakovane poucuji o moznosti ucinne litosti, coz stvrzuji i podpisem - ti rozumni vcas zaplati, pripadne prinesou splatkovy kalendar. Ti ostatni ve valne vetsine dostanou verejne prospesne prace nebo podminku a pozor to i opakovane.

ariadna12
20. črc 2018

@luciemas86 to nemusel byt rozsudek, ale trestni prikaz. V pripade jeho vydani se strany nepredvolavaji a rovnou je soud rozesle. Ted mne napada, ze jednou neco spachal a dostal podminku a pote neco spachal a dostal obecne prospesne prace. Tim, ze spachal to druhe v poradi, mohl porusit podminku ulozenou mu poprve (nevedl radny zivot), tudiz mu to premenili ne basu.

ariadna12
20. črc 2018

@luciemas86 je dobre, ze pri nem stojis, doufam, ze te jednou nenecha na holickach jako tu, jiz na deti neplatil. Abyste pak nepodavaly trestni oznameni spolecne. I to se stava - bohuzel.

ariadna12
20. črc 2018

@luciemas86 jo a v trestnim rizeni podepisuje osoba, vuci niz se vede, pouceni o pravu na to vzit si advokata (tzv. Pravo na pravni pomoc). Takze on o tom pravu stopro vedel.

luciemas86
autor
20. črc 2018

@blahova_andrea ano nemá stejne trvale bydliste ale tu adresu má vsude zadanou a veškera posta mu chodila sem...měl to i na poště dane,aby se vše preposilalo na tuhle adresu

pincola
20. črc 2018

Měli jsme to v rodině, už je to tedy strašně moc dlouho, ale tehdy dlužník za alimenty do vazby nešel a matce dětí bylo řečeno, že má možnost i po rozsudku a odsouzení vše doplatit a trest tím nenastane. že u alimentů je to takto, protože se myslí hlavně na děti. Otec, který je ve vazbě a pak ve vězení na děti nemůže platit a ty pak strádají. Zatímco, když je odsouzený a je na svobodě a ví že, když to ke dni nástupu do vězení dluh uhradí, tak sedět nepůjde, to je veliká motivace to uhradit a to je pro děti daleko lepší, než , když půjde jejich otec sedět. Mohlo mu něco přijít do vlastních rukou od soudu, mohl to převzít, schovat, zničit. Něco tam ještě bude.

irisv
20. črc 2018

@pincola dnes se bere do vazby i za alimenty a ve vazbě dostávají tito neplatiči, vzhledem k nízké společenské nebezpečnosti, možnost chodit pracovat. Z výplaty se pak část strhává právě na dlužné výživné.

pincola
20. črc 2018

@irisv aha, to jsme nevěděla, tohle je starý příklad, co jsem uváděla.

luciemas86
autor
20. črc 2018

@ariadna12 pořád je to muj manžel a já pri nem stát budu,i když se ukáže,že mi neřekl vše...nebo že se na něco vykaslal...rozhdone,to že bych ted na nej byla nasrana a nadavala mu vycitala a cokoliv nepomuze nikomu z nás,tohle můžu udělat az bude opet doma...a neveřím,že by se na nas někdy vykaslal...je to clekove uplne vse jjine než co mel s byvalou....a ano,znám ho vím jakej je,vím že byl nezodpovedny a hloupý v tomto...ale co už s tím ted clovek udela...na jednu stranu si rikam,že tohle nejak vydrzime zvládneme a bude i on dostatečně poučený...vím,ze on nás miluje stejne jako my jeho...za ty leta jsme si prosli vsim možným už a vzdy jsme pri sobe stáli...a verim ze to tak bude i ted...prootže ted je to to co oba nejvic potrebujeme,stát pri sobe...jednou jsme se vzali,řekli si ano v dobrem i zlém...

blahova_andrea
20. črc 2018

@luciemas86 taky jsem si myslela, že já budu pro chlapa něco jiného, něco víc než bývalá. taky jsem si myslela, že se z chyb poučil. taky jsem si myslela, že ho znám a že spolu zestárneme. já už růžové brýle odložila. moc ti přeji, aby to u vás bylo jinak

zanetaaaa
6. srp 2018

@luciemas86 také mám manžela ve vězení na jak dlouho tam bude?

luciemas86
autor
6. srp 2018

@zanetaaaa pisnem do zprávy?

biedronka10
7. srp 2018

@luciemas86 @luciemas86 Tohle je krasne napsane. Opomenu ted stranku veci co je za problem. Ale tvoje uvazovani se mi libi....bojovat spolu o vztah v dobrem i zlem. To by si meli zaramovat do hlavy vsichni co zdrhaji ze vztahu kvuli vlastni jesitnosti a malichernostem. To je presne obsah svatebiho slibu, ktery jeden druhemu prisaha do oci.

luciemas86
autor
7. srp 2018

@biedronka10 tak to děkuji...prostě to tak má být,jednou jsme se vzali,milujeme se a to v dobrém i zlém...a ted když už je to delší dobu a jsme konecnčně iv kontaktu vím,že to cítíme stejně...manžel nás miluje,strasně ho to mrzí a vycita si to,i kdyz na to uz je sice pozdě...ale myslím,že je dostatečně poučený už ted...at uz me tu drzi nad vodou rodina či přátele...ale on ten člověk co mě drží nejvíc...máme to oba stejně,on mi říkal,at se o něj nebojím,že on to zvládne,že přece vím,že se neztratí nikde a poradí si...hlavně abych já s dětma byla v pořádku a snaží se mi dávat sílu a tak to mám i já...ale ted kdyz už vím,že opravdu to zvládá celkem v pohodě,i já jsem klidnější...mi říkala známá,ber to tak jak dřív,když ženským odešel chlap na vojnu na dva roky...a práve proto že tolik držíme spolu vím,že to zvládenem,půl roku uteče a budeme zase spolu,začneme znova a jinak...a o to bude nas vztah silnejsi a pevnejsi...

misakri
8. srp 2018

@luciemas86 měl zaplacenou dosilku?to je cca 200kc na mesic,myslím.. ta se na dopisy se zeleným pruhem nevztahuje!