Otec v RL a příjmení dítěte

anst
22. únor 2019

Ahojky, cekam mimi koncem kvetna a s pritelem jsme se rozesli (po vzajemne dohode, zadny peklo). Jen by me zajimalo, shodli jsme se ze malej bude mit jeho prijmeni, ale do RL ho zatim uvest nechci. Je to mozne udelat takto? Diky za reakce.

sudylichozrout
22. únor 2019

@anst chapu te, je to tezke, obzvlaste kdyz ho mas rada. Ale byt na tvem miste, nechala bych otce zapsat ro RL, ale detatku dala tvoje prijmeni. Bude pravdepodobne vyrustat s tebou. Na prijmeni pro dite se musite vy dva dohodnout, ale neber si jeho prijmeni, to je stasna blbost, kdyz jste sezdani a navic i rozesli.

kittyy17
22. únor 2019

@anst s přítelem máme dvě děti, mají jeho příjmení. Starší chodí do školky. Cokoliv vyřizuji telefonicky za ně, u doktorky, ve školce, představuji se jejich příjmením, je to jednodušší. A začíná mi dost vadit, že moje deti se jmenují jinak než já. Takže budu muset toho chlapa dokopat na radnici 😉

sudylichozrout
22. únor 2019

@sudylichozrout Oprava: když NEJSTE sezdaní 🙂

zuzineckah
22. únor 2019

@anst změnit příjmení si můžeš bez sňatku, je to dnes docela populární👍 budeš IN🙏👶😉 Ale ve finále se to může obrátit proti tobě, takže dala bych si docela majzla na to, co dělám👍