Sama s dvěma dětmi - kdo byl v podobné situaci?

veronikalh
21. pro 2018

Zdravím , je tady nějáká maminka co má dvouletého prcka a čeká další miminko . Nebo v podobné situaci byla ? Přítel od nás odešel za jinou a pár dní na to jsem zjistila , že jsem těhotná . Dá se to zvládnout , být na dvě malé děti sama . S přítelovou pomocí počítat nemůžu . Zatím se k tomu moc nevyjádřil , akorát chce abych šla na potrat , ale to já nedokážu . Poradíte mi co mám dělat prosím . Mám jít opravdu na potrat nebo se to dá zvládnout ? Děkuji za pomoc

mona91
22. pro 2018

Je to velmi těžké, kamarádka šla na potrat z důvodu ze neměli jistě bydlení a měla par měsíců starého prcka... teď když otěhotněla znova byly to dvojčata ale s mega velkými zdravotními riziky šla na druhy potrat po půl roce. Ten druhy ji neteře tolik díky tomu ze to bylo ze zdravotních důvodu ten první ji žere dost ze to bylo kvůli treti osobě co jim udělala problém s bydlením. Zdravotní důvod chápu, chápu i ten ekonomicky jen mi například já nedávám tak moc velkou váhu ale musí se promyslet. U mě je to tím ze nám otěhotnět neslo a i kdybych neměla manžela u sebe tak mám oporu v rodine. Rozhodne vynucený potrat není nic dobrého... je to těžký rozhodnutí chce to zvážit mnohem víc věci a co nejvíc to promyslet. A k těm alimentum. Holky já to neřeším tak si nejsem jista ale není náhodou teď nějaká novela zákona, ze když chlap neplatí alimenty dostane to ta zenska pd státu a stát si to pak vymáhá po dlužníkovi? Ze ta zenska proste peníze díky tomu dostane každý měsíc a stát si to pak řeší exekuci na všechno možný...?

j.a.n.i
22. pro 2018

@mona91 Ne, žádná taková novela není a doufám, že ani nebude, to už by vůbec nic nedonutilo tu ženskou alespoň malinko přemýšlet, s kým si to dítě dělá.

odula
22. pro 2018

@vineta a me je zase smutno z toho ze někdo jde (radi jit ) na potrat z finančních důvodů, aniž by před tím vůbec zvážil možnosti řešení, pomoci atd. Třeba s tim ze samozivitelka musi mit milion a barak aby se vubec uzivila. Takova kravina.

michaela19911991
22. pro 2018

@veronikalh Vem si kalkulačku a počítej ! Podle mně se to zvládnout dá pokud chceš! Rodičák + alemimenty+ti treba pomůžou tvoji/jeho rodiče. Jasně bude to chtít pořádnou dávku odvahy a uskromnit se (prostě ti bude muset malinký byt atd. - většinou se nabízejí i městské byty za pár korun). Zjistila bych si jestli v okolí nemáš nějakou neziskovku kde by ti poradili co a jak. A hlavně si srovnej v hlavě jestli by jsi dokázala na potrat jít ... Já tady to moc neuznávám - rovnou se může starší dát do babyboxu a bude to úplně nejjednodušší ...

mona91
22. pro 2018

@j.a.n.i tak se o tom jen mluvilo. Vím ze jsem to slyšela ve zprávách. Řekla bych ze bohuzel jsou ženský které nepremysli ani teď a nejsem si jista jestli nejaky zákon někoho přemýšlet donutí nebo naopak. Když se pak podívám okolo i třeba rodinu kdy od svagrove odesel manžel a maj dvojčata obě postižené autismem... a proste neplatí... tak v tu chvíli by se taková novela opravdu hodila. To ze si půjde sednout stejně neresi to ze ona nemá peníze... 🤷‍♀️😞

lenoulinkaa
22. pro 2018

@mona91 já osobně bych pro něco takového nebyla. Proč by se měl stát zastávat nezodpovědného rodiče. Pokud do současné doby nebyl schopný nikdo vytáhnout peníze z otce alimenty, tak je z něj nevymůže ani stát. Tyhle lidi obvykle nic nemají, pracují na černo... A kdo to zase zaplatí??? Daňový poplatníci.

sudylichozrout
22. pro 2018

@vineta finance se daji poresit. Holt nebude mit vymazlenej kocarek a obleceni bude z druhy ruky. Deti se rodily i za valky.

mona91
22. pro 2018

@lenoulinkaa ano zaplatíme to my, stejně jako platíme péči fetakum, bezdomovcům, podporujeme nezaměstnané, handicapované... je to tak nastolene s tím asi nic moc neuděláme. Já bych to nikomu nepřála ale i přes pomoc rodiny co třeba u konkrétního příkladu jsem uvedla já je to problém... na žití ano to se ta rodina je schopna podělit a postarat i přes důchod a ze má každý ze sourozenců svou rodinu hypoteku atd... ale pece pro ty holky co potrebujou asistenta a speciální péči... a je to dvakrát... ten příspěvek který jde taky z našich dani nestačí... je to hrozne těžký má všechno své pro i proti někomu by to velmi pomohlo a jasné ze by to lidi začali zase zneužívat...

makronka222
22. pro 2018

Jedno uz mas starsi, mohla by jsi uz za chvili do prace abyste se meli dobre, nasla by sis klido brzy i noveho partnera... druhe bych na svet privest nechtela, kdybych nemela vlastni bydleni a vedela, ze ex bude platit poradne alimenty. Zivorit s resit najem je peklo. A to jsem mela dvoulete, hlidani a praci....

eviicka
22. pro 2018

Tak my se tady dohadujeme, ale přitom nevíme vůbec nic. Já teda dotaz pochopila, jestli to jde zvládnout fyzicky a psychicky - jako ta péče.

Co se týká financí tak proměnných je tam tolik (úspory, bydlení, původní práce - tím pádem např. slušná mateřská, práce otce...). Že nad tím vůbec nemá cenu spekulovat. Ale ať tak či onak, potřebný milion na účtě byla doufám nadsázka.

sahrazad1
22. pro 2018

@veronikalh na potrat nechod, sama pises, ze bys to nezvládla....ano, byt sama neni med, ale da se to zvládnout. Nech si stanovit alimenty a výživné na sebe, je to podle platu partnera. Dále příspěvky na bydlení, děti, atd...poradi úřady. Věci na miminko z druhé ruky, nebo po tvém prvnim, ja tak nakupuji také, a věci mají děti pěkné. Mmch, prvni dvě mam po dvou letech, ex nepomahal, byla jsem na to sama. Prvni měsíc masakr, pak tezsi prvni rok, ale pak se to zacalo zlepšovat a bylo to ok. Bude to dobré.

2hanah
Autor odpověď smazal
Zobraz
odula
22. pro 2018

@eviicka tak - jeste s tím barákem k pronajímání to byla taaaak veliká nadsázka ze se mi kdesi ve strarosfere ztratil její ostrobřitny vtipný vrchol.... chápeš ;)

vineta
22. pro 2018

@odula
@sudylichozrout Taky myslím...ale je fakt, že člověk na to kouká svojí optikou, těžko se vžít do toho, že žena prostě to zázemí v rodině nemá, vzdělání, možnost práce z domova... pak to musí být hodně těžký, když jí chlap odstřihne a neplatí, např v Praze by hodně nízkopřijmových lidí samo neutáhlo nájem, natož na RD se dvěma dětma. Když k tomu pak není ani hlídaní, neni šance přivýdělku, je to mazec a chápu, že pak někdo zvažuje takový krajní řešení. Ale jako považovat za sobce někoho, kdo navzdory špatný finanční situaci přivede na svět dítě, to mi hlava nebere... Tady se vyhodí prachy za takový věci, ze nějaký podpory už fakt tenhle stát nezruinujou.

sudylichozrout
22. pro 2018

@2hanah to je strasny. Neuvazujes o rozchodu? Pric zit s nekym, kdo je na tebe zly. Deti to vidi a prejmou pidobny model komunikace...

michaela19911991
22. pro 2018

@vineta no, ale v případě, že fakt nemám v Praze rodinu ani možnost pracovat atd. tak mně tam pak přece nic nedrží a můžu se přestěhovat tak kde buď budu mít to zázemí, možnost přivydělat si nebo nebude alespoň tak draho

veronikalh
autor
22. pro 2018

Děkuji za pomoc . Asi bych měla dopsat pár věcí. Bude mi 25 a ex 23 .Druhé dítě jsme v plánu ted neměli , brala jsem prášky a i přesto jsem otěhotněla . Určitě jsem neotěhotněla jenom abych chlapa udržela to opravdu ne . Je to těžké rozhodování . Na jednu stranu si říkám mám syna a za rok půjde do školky a já do práce , budeme na tom potom dobře , ale na druhou stranu to miminko v břiše nemůže za to co se stalo . Nemůže za to jakého má otce . Ex pořádně nefungoval ani u prvního syna , byla jsem stejně na vše sama. Přišel z práce , najedl se a bud ležel nebo hrál na telefonu a PS . Finančně to zatím zvládám i když zatím jsem větší výdaje neměla . byt mám 4+1 za 12T , mám svoje auto a zatím mi posílá 10T a chodím ještě uklízet a trochu si přivydělat . tak mám na měsíc kolem 8T . Ale je otázka jak dlouho my bude posílat tolik peněz . Pač ta jeho ráda chodí na zábavy no je 23 letá pipka . Pomoc od rodiny moc nemám , Jeho rodiče bydlí 320 KM daleko když to jde tak přijedou nebo jedu tam , takže s pomocí je to těžké . Moje máma bydlí 60KM a malého si bere tak jednou za měsíc na 2 dny. Táta bydlí o bytovku dál , ale pomoc žádná , moc k malému nepřijnul .Je to hodně těžké rozhodování .

mona91
22. pro 2018

@veronikalh je to hodně těžké musíš zvážit všechno ale je to tvoje rozhodnutí, rozhodnes dep dole svého nejlepšího vědomi a svědomí. A kdo jsme my nebo kdokoli abychom té mohli soudit? Držím palce ať se rozhodnes jak chceš ať to zvládneš ❤️

sudylichozrout
22. pro 2018

@veronikalh Veru, mas zazemi, mas vsechno. Dej tomu mrnousovi sanci. A i sobe, budes na sebe pak moct byt pysna. Jednou, az budes stara, kouknes zpet a reknes si, ze to bylo tezke, ale stalo to za to. Moc ti drzim palce. I kdyby ses nakonec rozhodla pro potrat...
Ex je mlady ucho, vubec neni vyzraly. A nebude jeste tak 10 let. Chlapi jsou v tomhle pomalejsi. Ale treba se chytne za nos a zacne fungovat. Klidne se obrat i na jeho rodice, treba synackovi domluvi.

mrav
22. pro 2018

Ahoj. Zvládnout se to dá, s financema to budeš mít trošku obtížnější a nestyděl bych se požádat rodinu o pomoc. Já jsem sám teď už s tříletou holčičkou, protože její máma loni zemřela a zvládáme to spolu.

bayt
22. pro 2018

Tak já bych o potratu uvažovala jako bezdětná, ale teď když už dítě mám a představím si, že bych "zabila" zdravé krásné dítě, podobné tomu, co tady ještě běhá. tak v žádném případě. Od státu budeš mít řadu příspěvků, od ex alimenty. Určitě nemusíš mít milion a finančně to dáš. Co se týče toho, že na to budeš sama, bude to asi mazec. Ale upřímně, kolik z nás má partnera věčně v prdeli? Kolikrát to dítě vidí o víkendu a to jsme ještě rády. A přece jen začátky jsou strašný vždycky, ono si to pak sedne a budeš ráda, že máš dvě krásný děti.

lilienelli
22. pro 2018

mám kamarádku, které ihned po porodu druhého dítěte zůstala sama, avšak manžel ji tuto skutečnost oznámil během těhotenství... je v bytě, má různé příspěvky od státu a zvládá s dvěma malými dětmi... pomáhá ji rodina, ale nemyslím si, že nijak zásadně, pač má už jen maminku na důchodě. teď si hledá práci na částečný úvazek. zvaž to ze všech stran a nic neuspěchej. já bych na potrat nešla, ale já vím, nejsem v tvé situaci.

merope
22. pro 2018

@veronikalh Pokud ti posílá 10T, zkus z toho pokud to bude jenom trošku možné i něco šetřit, kdyby začal posílat méně. A pak je pochopitelně otázkou, zda není byt 4+1 pro 3 lidi moc velký a kolik by stál menší (ale je dost možné, že by pak začal posílat méně - to chce i třeba nenápadně zjistit). Ideální by bylo, kdyby se ti podařilo mít na účtu aspoň nějakou finanční rezervu (pokud nemáš), abys měla čas dát si dokupy finance, kdyby náhodou začal posílat méně - doporučuje se minimálně 3x měsíční výdaje, což je v tvém případě 60.000.

kittyy17
22. pro 2018

@veronikalh zvládnout to jde, vlastně nic jiného nezbývá než to zvládnout... To miminko za nic nemůže, já bych ho nedokázala zabít, když se mu tak moc chce na svět, i přes HA ... To že ex má 23letou pipku, vůbec není tvoje starost. Třeba ho nechá, až zjistí že má jedno dítě a další na cestě, a kolik platí alimentů 😉 ale zpátky bych ho nechtěla

terka2018
22. pro 2018

@j.a.n.i co je to za hloupost prosimti? 😀

j.a.n.i
22. pro 2018

@terka2018 Nevim jakou myslis, ovsem zustat sama se 2 detmi z cehoz je jedno mimino a jako jediny prijem mit rodicak rozhodne hloupost je.

lucka662006
22. pro 2018

Ahoj, pokud nemusíš platit nájem, třeba bydlíš u rodičů, nebo rodiče Ti mohou pomoci, dokud nepůjdeš do práce, mimi bych si nechala. Péče bude náročná, budeš unavená, ale to asi není důvod zabíjet člověka.

terka2018
22. pro 2018

@j.a.n.i no jako opravdu je potreba mit nemovitost nebo milion na ucte podle vas pro dve deti?

kittyy17
22. pro 2018

@veronikalh a co tě drží na místě? Odstěhuj se blíž k mámě, ať může pomoci kdyby bylo třeba. Hodinka denně s kočárkem ti uleví hodně...

bayt
22. pro 2018

@j.a.n.i Bože, ale ona přece nebude mít jen rodičák. Jako třeba příspěvek na bydlení, přídavky na děti, alimenty...?