Sama s dvěma dětmi - kdo byl v podobné situaci?

veronikalh
21. pro 2018

Zdravím , je tady nějáká maminka co má dvouletého prcka a čeká další miminko . Nebo v podobné situaci byla ? Přítel od nás odešel za jinou a pár dní na to jsem zjistila , že jsem těhotná . Dá se to zvládnout , být na dvě malé děti sama . S přítelovou pomocí počítat nemůžu . Zatím se k tomu moc nevyjádřil , akorát chce abych šla na potrat , ale to já nedokážu . Poradíte mi co mám dělat prosím . Mám jít opravdu na potrat nebo se to dá zvládnout ? Děkuji za pomoc

mialagia
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sudylichozrout
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ilonne
29. pro 2018

@veronikalh Je to tezke, ale zvazila bych potrat. Je ti teprve 25, urcite si najdes zodpovedneho partnera a budete mit dalsi dite/i. Financne,,fyzicky i psychicky je hrozny zahul byt na dve male deti sama. Jeste kdyz jsi bez pomoci rodiny. A uprimne - lepe si najdes partnera s jednim ditetem nez s dvema.

pincola
29. pro 2018

Tak moje máma to zvládla být sama na děti a to to s penězi moc neumí, spíš naopak. Je pravda, že musím říct, že jsme oproti jiným dětem měli mnohem skromnější život. To si piš, že ty chybějící peníze se odrazily v našich život. Žádná škola v přírodě, žádný lyžák, žádné opravdu žádné nové oblečení i ze sekáče jen jednou za čas, když nebylo zbytí. Jídlo často velmi skromné a v omezeném množství. na Vánoce jsem se před kamarádkama styděla, když mi vyprávěly o dárkách, co dostaly. Když mi doktor napsal léky na chronický kašel nemohla jsem si je vybrat. A mě pak ten recept na další kontrole vypadl před ním ze školní tašky!!! Jak já se styděla. Ptal se jestli ty léky beru a pak mi před ním vypadl ten recept, když jsem lovila kapesník. Začla sjem mektat, že jsem zapomněla zajít do lékárny a on mi řekl "to mě mrzí, že ti na to neměl kdo dát peníze". Hrozná situace. Opravdu mi nebylo příjemně. Boty po starším sourozenci, rozškrundané. Svačiny? No jen, když bylo doma nakoupeno. Vlastní pokojík? To pravdu ne. Ale z toho jsem vyrostla a jsem matce vděčná, že na potrat nešla.

mialagia
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sudylichozrout
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mialagia
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bayt
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sudylichozrout
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sudylichozrout
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mialagia
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sudylichozrout
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
calvac
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sudylichozrout
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sudylichozrout
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mialagia
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bayt
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sudylichozrout
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sudylichozrout
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mialagia
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sudylichozrout
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marketa11112
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bayt
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marketa11112
30. pro 2018

jako samozivitelka to budes mit tezke, to je jasne. lepe se hleda pritel, manzel s jednim nez s e dvema detma. stejne tak treba prace. mene stoji jedno dite nez dve...zalezi jakou mas podporu rodiny ci nemas treba zadnou. ja bych mela podporu opravdu minimalni a presto bych si zrejme druhe ditko nechala... sama mam dve deti, moc jsem si prozila s prvnim nedonosenym synem, druhe jsem jen tak tak donosila. opravdu si vazim, ze je mam a jsou zdrave. a beru je jako maly zazrak. ale mam to jednodussi, mam velkou podporu manzela. ja opravdu nevim jak poradit. tohle je pro me priserne tema a rozhodnuti. zalezi treba i jakou mas praci , vzdelani. kde bydlis. budes moci treba pracovat s detma z domova? ja bych treba tuhle moznost nemela. tady u nas takove prace proste nejsou. a hlidani bych nemela, abych mohla dochazet. i ted to resime. vubec ti tuto situaci nezavidim..