• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Chodit s 12 - měsičním klukem do mateřského centra?

30. září 2009 
Jo a na pískoviště nechodíme, právě proto, že kluci ještě nechodí a nevidím jako přínosné, aby se v něm rochnili po čtyřech :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. zář 2009 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chodíme mezi děti od 6 měsíců, jednou se nám nevyplatilo jít, pak jsme se oba 2 měsíce léčili. Holt, když některé matky nemají rozum a vezmou do kolektivu nemocné děcko - tehdy tam byl chlapec, kterému visely žluté nudle a řval bolestí, prý mu rostly zuby...takové matky bych doma zamkla. Jinak můžu cvičení a kolektiv jen doporučit. Poprvé "plaval" v 5ti měsících, na hřišti byl v 8mi měsících a v dětském centrum od 6ti měsíců. Je to poznat, narozdíl od jiných dětí se nechytá kalhot a nebrečí, když za ním běží děti.
25. zář 2009 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli, myslím, že jestli kurz začíná znovu za 3 měsíce, tak není co řešit, prostě to odlož, rozhodně si nemyslím, že ho omezíš v rozvoji, když bude chodit na kroužek až za tři měsíce, já mám nějaké aktivity, které zasahují Vikoušovi do spánku (je jí 15 měsíců a ještě spí dvakrát denně), tak to řeším tak, že uspávám za pochodu v šátku nebo vozím při práci, pokud jde o její aktivitu a je rozmrzelá, tak ji prostě opustíme, protože raději přijdu o patnáct minut kroužku než mít protivný dítě celý den
25. zář 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Suhlasim, dieta potrebuje socialny kontakt s inymi detmi. Na detoch co ho nemaju, resp. nemaju napriklad surodenca vidno v MC ake su majetnicke a agresivne voci ostatnym detom /nie je to pravidlo pre vsetky deti/. Ja chodim s malym do kolektivu odkedy chodi sam = 10,5mesiaca. Maly je velmi spolocensky, deti lubi, nie je vobec agresivny. Chory mi este nebol, ani len sople nemal.
27. zář 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím, že od roka je dobré dítě zapojovat do kolektivu a rozšiřovat mu obzory.
Ale pozor, zároveň je nutné držet jeho režim, tedy když se mu chce spát, aby měl možnost spát - v klidu, když chce jíst, aby mohl jíst apod.
Pokud by to tedy moc narušovalo režim a dítě třeba i plakalo, pak bych se podívala jinde, kde by mi víc vyhovoval čas. nebo bych počkala ty tři měsíce. V roce je ještě moc důležité, aby mělo dítě pocit jistoty a mělo svůj režim. Samozřejmě malé vybočení nevadí.

stvura: nemyslím, že děti, keré nenavštěvovali kolektiv, jsou agresivní. TO jsi spíš na takové děti měla smůlu. :unamused: Spíš je to naopak, jsou to děti hodně vázané na matku, bojácné a spíš se drží stranou.
27. zář 2009 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
eliotka, myslím, že by jsi mohla klidně ještě počkat. Synek je ještě malinký :wink:
27. zář 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, všem moc děkuji za citlivé odpovědi.

My počkáme. Zkoušela jsem posunout spaní, ale bylo to špatně. Malý je jak hodinky a v době svého spaní už pláče a není s ním nic. Bylo by to trápení.

ALe byli jsme na písku - díky za výborný tip - malýmu se tam moc líbilo, rozhlížel se, ale spíš po autech a zvucích, než po dětech, a hezky si tam hrál. Zpočátku se jen trochu štítil písku a ukazoval, že má špinavou ručku. :slight_smile: Dokud bude hezky, budeme chodit na písek.
A za tři měsíce zas zkusíme to MC.
28. zář 2009 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
eliotka: Já myslím, že jsi se rozhodla dobře. :slight_smile: Šla bych do toho úplně stejně. My zkoušeli cvičeníčko s kojenci v cca 8 měsících a byla to pro našeho Toníčka totální katastrofa. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Rozhodilo ho to tak, že mi odmítl sníst oběd lžičkou (cvičení končilo chvíli před polednem, takže jsme museli jíst "na cestách", ne doma), ačkoli to tak už 2 měsíce uměl... takže jsem musela dělat místo příkrmu normálka mlíčko (už jsme nekojili, naštěstí mě to doma napadlo - patří mězi děti citlivé na změny, takže jsem sebou měla v termosce vodu a připravenou dávku mlíčka v láhvi...).

Taky jsem toho nechala a začala chodit spíš na ten písek. Dokud necapkal, tak jsme tam spíš přijeli, nechala jsem ho sedět v kočárku nebo jsem si ho vzala do náruče a chodili jsme mezi dětmi, on se mě držel ze všech sil (bál se, nebyl na to běhání a pokřikování dětí vůbec zvyklý...)... a časem se okoukal, takže jsme zapojili třeba nějaké psí kousky na malých skluzavkách, to se mu moc líbilo :dizzy_face: ... no a pak, když začal capkat, jsme se tam chodili procházet a klasicky pískovat s kyblíčkem a lopatičkou. No a dnes, nebojím se říct, že už úplně v pohodě. :slight_smile: Akorát nedávno ho rozhodila jedna stejně stará holčička, která mu z ručiček sebrala jeho kyblíček, ve kterým si nesl nasbírané kaštánky. To bylo totiž poprvé, co mu někdo něco takhle vzal... kdybys viděla ten jeho výraz! :grinning: :grinning: :grinning:

Rozhodně souhlasím s holkama, že písek (nebo prostě jakékoliv hřiště, kde se vyskytuje více dětí současně) je super začátek pro otrkávání se... a nemá smysl nějak tlačit na pilu. :slight_smile:
29. zář 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dukie, to je jako u nás. taky není zvyklý na křik a tak. :slight_smile:
A taky chce svůj režim, přesně jak jde pos obě. Chce svou jistotu.
Třeba od narození se mi nenapije jinde, než doma. Tedy myslím kojení. A i u toho musí mít klid.
To samé u kakání, vykaká se jen, když má klid. :confused:
30. zář 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek