Dinopark (a ZOO) Plzeň. Na jak dlouho to tam je?

veru181
28. čer 2023

Zvažujeme výlet do Dinoparku v Plzni a nějak nedokážu z dostupných informací odhadnout, na jak dlouho to tam je 🙂. Máte prosím někdo aktuální zkušenost? Nebo nejlépe kdo jste byl i v ZOO, tak kolik času to zabere? Jedeme s tříleťákem (a miminkem, tomu je to fuk 🙂) a máme to 2 hodiny cesty, tak jestli má cenu koupit i lístek do ZOO, nebo už je to naopak nestihnutelné. Případně nějaké další tipy, co v Plzni s dětmi? 🙂

renat23
28. čer 2023

@veru181 uz je to nějaký rok co jsem tam byla ale podle mě určitě i se zoo protoze Dinopark tam není moc velký, pokud tedy nerozsirili. A připravte se na kopec dolu do zoo a pak zpět nahoru

pettrus1210
28. čer 2023

@veru181 dinopark jako takový nezabere moc času, ale je tam dětské hřiště a tam se většinou zasekneme, takže záleží...

krisstina93
28. čer 2023

Záleží jak detailně to chcete projít :D jako dinopark samotný je na hodinku, pak 3D kino to je tak 20 minut a je tam hřiště, jestli chcete děti vypustit si hrát. Zoo se dá projít komplet tak za 3 hodiny, ale opět je tam spousta atrakci a jak se děti všude zaseknou, tak se ten čas natáhne na dvojnásobek :D my chodíme do zoo často a travime tam tak ty 3 hodinky, bez dinoparku. Ale dovedu si představit tam najít zábavu na cely den :D

cilkat
28. čer 2023

My se v Dinoparku na den zabavili, ale kluci jsou poěmrně málo chodící a hodně času jsme strávili na hřišti, u hodně soch byly víckrát. Na vyloženě obejití je to tak na hodinu.
Na druhou stranu Zoo jsme s nimi ještě nikdy neprošli celou. Takže záleží, jak moc chodící děti máte a jak se rádi vrací na místa, která už znají. Za mě se vyplatí jít zvlášť. Protože jinak je to vorvávavčka na téma "ještě musíme tam a tam" a ne pohodový výlet.

tyname
28. čer 2023

My tam byli dneska s tříleťákem. V Dinoparku jsme strávili dvě hodiny a další dvě a půl v ZOO, ale tu jsme neprošli úplně křížem krážem.

lovemusicsun
28. čer 2023

My tam byli před 14ti dny s 5tiletou a s 3letou. Strávili jsme tam celkem tak 6-7 hodin. V Dinoparku jsme byli třeba 2,5 hodiny, najedli jsme se tam, holky byly dlouho na tom hristi, prošli jsme to jednou dokola. Zbytek jsme strávili v Zoo koukáním na zvířátka. Šli jsme přes hlavní vchod, takže jsme to vyšlápli nejdřív nahoru přes půlku Zoo, pak dali Dinopark a pak z kopce dolů přes druhou půlku Zoo.

blondynka400
28. čer 2023

@veru181 Dinopark je o hodně lepší v Praze na Harfě, než Plzeň. Tam se mi to nikdy nelíbilo a holky byly též zklamané. I Zoo není nic moc. Celkově bych ale návštěvu viděla tak na 4-5 hodin.

veru181
autor
29. čer 2023

Děkuji všem za odpovědi, asi teda bude lepší jen Dinopark, protože na hřišti se určitě taky zasekneme 😀

martulka88
29. čer 2023

@veru181 Byli jsme tam před hodně lety. Ale měli jsme to na celý den, včetně cesty. Dino nebylo velké, ale i tak, jako dospěláci, jsme si to užili 😀 A ze svý zkušenosti -byli jsme ve Dvoře (máme to 15km) před měsícem s 16měs. synem. My jsme ty typy, co si chcou projít vše, takže zoo jsme měli na celý den. Je to o tom, co od toho čekáte. Někdo zoo projde za 2 hodiny, jiný tam je celý den. Musíš vědět nejlépe ty sama, jak to máte.

veru181
autor
29. čer 2023

@blondynka400 Vážně? V Praze jsme byli loni a líbilo se nám to, ale celkový dojem mi kazily ty paneláky kolem, tak jsem si říkala, že v přírodě to musí být lepší 🙂

veru181
autor
29. čer 2023

@martulka88 My právě taky, nebo alespoň většinu. Jen jsem neměla odhad o velikosti areálů 🙂

martulka88
29. čer 2023

@veru181 V Plzni jsme byli cca 10let, tak to asi nebude odemne tak objektivní. Ale přemýšlím, že my jsme šli do Dina ze ZOO. Ale Dvůr, tak tam jsme byli od 10 rána do 5 do večera. Ono bude záležet i na tom, jak prcek zbožňuje dinoše. Synovec je miluje a myslím si, že v dino parku by vydržel x hodin 😀

veru181
autor
29. čer 2023

@martulka88 Jo jo, je to obousměrně průchozí a prý se park snad nějak zvětšoval 🙂 Za zvířaty už jsme letos několikrát byli, takže dinosauři budou hlavní a berou ho hodně, takže je dost pravděpodobné, že ZOO potřeba nebude 😀

veru181
autor
29. čer 2023

@lovemusicsun Jak je to prosím v Dinoparku s jídlem? Koukala jsem, že tam je nějaká kavárna a Gril. Je to spis na svačinu nebo i obed? 🙂

lovemusicsun
29. čer 2023

@veru181 Je to takový klasický - párek v rohliku, smažák, pizza, nějaký takovýhle rychlovky.

lovemusicsun
29. čer 2023

@veru181 Tak ten Dinopark v Plzni taky sousedí s paneláky.

blondynka400
29. čer 2023

@veru181 uvidíš, já byla z toho Plzeňského hodně zklamaná a holky taky. Prostředí sice lepší než na střeše nákupáku (tam chápu, že výhled kolem není ideální), ale přišlo mi vše takové špinavé, nehezké. A ti dinosauři oproti Praze hodně slabí. Nevím, co je na tom pravdy, ale jak to byl snad první Dinopark, většina tam jsou hodně starých a tedy dost nedokonalých. Ale co je na to pravdy netuším, každopádně znovu bych tam nešla. Na Harfě byly asi třikrát. Takže za mne asi tak.

veru181
autor
30. čer 2023

@blondynka400 Aha, děkuji za informaci. Asi stejně zkusíme a uvidíme. Přišlo mi právě lákavé to venkovní prostředí a z těch venkovních to máme nejblíž 🙂.

martulka88
30. čer 2023

@veru181 Jinak doporučuji Ostravu. Byla jsem tam tedy před 10lety, ale tak jak to tam bylo, tak nikde jinde jsem to neviděla.😊

tereza0111
30. čer 2023

Vzala bych Dino i se Zoo. Na hristi se zaseknou, ale vic nez na hodinu ne, pak je tam minifilm v kine, to da dohromady cca 20 minut? (s nejakym cekanim pred vchodem), samotne projit dinopartku ani nejvetsiho fandu nebude bavit vice nez hodinu. Ale podle me je teda moc hezky, dinosauri jsou uz sice starsi a je to na nich videt, ale vubec mi to nevadilo. Pekne vykukuji z krovi, je to tam hezky zasazene do lesa, me se to libi moc
Co se tyce jidla tak to nic moc - stanek na smazene a piti, ale primo restauracka, kde se najite normalne je jen dole v zoo.
Zoo je naopak docela velika, ale jestli na to mate cely den, tak bych urcite brala oboje. Kdyz zacnete rano, tak vstoupite do zoo, cast projdete, date si obed a jdete prochazet horni cast smerem k dinoparku a najednou jste u vchodu, nepulila bych

veru181
autor
30. čer 2023

@martulka88 Ostravu máme právě hodně z ruky, ale děkuji za tip, kdybychom plánovali delší výlet tím směrem, budu na to myslet, že to stojí za návštěvu 🙂

veru181
autor
30. čer 2023

@tereza0111 Děkuji. Jsme vázáni jen tím, že dvě hodiny pojedeme tam a dvě zpátky, musíme zahrnout kojení mladší a hrozí únava staršího, i když jinak už přes den nespí (takže je toho vlastně docela dost 😀). Ale teď koukám, že ta zvýhodněná cena není zase o tolik, takže když se rozhodneme až pak, nic se nestane 🙂