Pozor na baby club Plaváček. Vlastní zkušenost

darmodej
28. zář 2011

Pozor na baby club Plaváček (http://www.plavacek-deti.cz/)!!! Při srovnání se zkušeností s řadou dalších kursů plavání pro děti jsou kursy Plaváčku JEDNOZNAČNĚ NEJHORŠÍ, až odstrašující. Naše výuka probíhala takto:
- deklarovaným cílem první hodiny byl "první ponor". Z mého pohledu poněkud šílenost pro 6měsíční děti, které jsou v bazénu poprvé v životě,
- brzy po úvodu začala lektorka děti skutečně nuceně potápět,
- naprostá většina dětí kursu nesla tento přístup velmi špatně (brečely, byly v šoku), lektorka na to nedokázala nijak reagovat,
- v podstatě nic jiného než potápění dětí na programu první hodiny nebylo.

Po takovéto první hodině jsme se vcelku pochopitelně z kursu odhlásili. Na rozdíl od ostatních škol, které obvykle nabízejí první hodinu zdarma "na odzkoušení", Plaváček požaduje peníze předem. Při stornování kursu vám pak z částky strhnou
- 20 % storno poplatek (při ceně kursu cca 4 800,- Kč jde o 960,- Kč!)
- úhradu navštívených hodin, tj. v našem případě i té první hodiny, se kterou jsme byli nespokojeni (370,- Kč)

Za zkušební první hodinu tak v podstatě Plaváčku zaplatíte NENÁVRATNĚ VÍCE NEŽ 1 300,- Kč!!!

Po celém zážitku z plavání a DALŠÍM zážitku při pokusu o dohodu (...neúspěšném, trvali na svém...) už jsem se nedivil, proč je na stránkách Plaváčku odkaz na neméně šílené kursy létání miminek...

Pokud uvažujete nad přihláškou do Plaváčku, doporučuji zvážit výše zmíněné.

jan.bolek@seznam.cz

eriska
5. čer 2012

Tak já můžu popsat Plaváčka z Chrudimi a z Pardubic, instruktorky naprosto suprové, nikoho do ničeho nenutily!!!na první hodině se nepotápělo, začínalo se s potápěním rodičů, aby to prckové viděly a pak postupně potápění dítek..vše bylo skvěle vysvětleno, ukázáno, dalo se s nimi o všem bez problému mluvit..add placení, první dvě lekce se daly zaplatit až po návštěvě, celý kurz se musel zaplatit až od 3.lekce, co se týče náhrad, nezáleží na klubu, ale na bazénu, kdy a kolik jim dají termínů, studená voda, třeba tady máme dáno hygienou, že voda má mít max. 30 stupňů a zase s tím plaváček nic neudělá, co se týče "čistoty" vody, jsou dělány pravidělně testy, aby splňovaly všechny normy..za mě max. spokojenost..ale mluvím za plaváček u nás, nevím, jak je to v jiných městech..

moncik77
26. bře 2013

teda lidi ja nevim kam na tohle chodite....
my mame dvojcata do plavacku chodime v Havlickove Brode.....tak drahy to neni druhe dite ma i slevu....ceny jsoou priblizne vsude stejne praha je o neco drazsi tedy......ale MAXIMALNI SPOKOJENOST!!!!
nejdrive jsme si pozvali pani k nam domu a plavali jsme na zadickach ve vane....moc se jim ot libiloo a kdyz nam bylo 6 mesicu sli jsme do kurzu na bazen.....zadne potapeni hlavou se rozhodne prvni lekce nekona nevim kam jste chodili....pomalicku se vse rozjizdi az do pozdejsiho potapeni ktere se vetsine deti libi....a komu ne nikdo nikoho nenuti muze jen plavat a hrat si....platili jsme take az v den kdy jsme sli na hodinu tkaze vazne nevim kazdopadne zensky co vedou plavacek v Brode rozhodne doporucuji!!! pujdeme i do pokracovaciho kurzu protoze je to fajn prilezitost byt jako rodina spolu neco provadet a detem se to libi hlavne...takze asi takhle....

pocitat
19. dub 2016

My jsme začaly do Plaváčka chodit, ale hned po první lekci jsme naše působení ukončily. Malá měla 11 měsíců, dřív nás nevzali pro velký zájem. Hned na první hodině se asi po 10 minutách začalo potápět a to několikrát. Byla jsem z toho zklamaná. Čekala jsem víc zábavy. Malá si to užívala do doby, než se potopila. Pak už jen "řvala" a třepala se v náručí. Paní plavačka se mi snažila říct, že mi "nadává", že se jí to nelíbí. No tak to jsem po 11 měsících mateřství pochopila sama, že? Navíc mám už 2.dítě. Každému bych radila, ať se jde nejprve na tyto hodiny podívat a hlavně ať vidí instruktorku, která povede jeho kurz, protože i v tom jsou velké rozdíly. Ke mně se zachovali, co se týče financí, velmi vstřícně, protože si vzali jen 200,- kč za první hodinu a zbytek vrátili. Opravdu je to velmi individuální. Některé dítě je od začátku jako ryba ve vodě, některé si zvykne za 3-4 hodiny, některé se cukne a spíš v něm toto potápění vypěstuje odpor k vodě. A jestli vám někdo tvrdí, že si za 6 lekcí zvykne, tak pokud má kurz 12 lekcí, tak nevím, proč bych se měla dívat na to, že za takový prachy mi tam řve děcko a pak má doma strach jít i do vany. Navíc existuje i víc způsobů, jak učit potápět děti. Je to tzv. abeceda potápění, kterou ale Plaváček neuznává. Každý má opravdu svou filosofii a proto opravdu radím, nejprve se jděte na ty kurzy podívat. Nebudu psát, že bych to nedoporučila, ale u nás se sešlo prostě víc faktorů proti (začali jsme celkem pozdě, dnes bych malou zvykala víc ve vaně na pohyb, víc polívala kelímkem, a hlavně bych se zašla podívat na hodiny, abych věděla, jaký přístup má moje lektorka - my měly prostě smůlu ☹ - a to píšu, že to není jen můj subjektivní dojem, ale potvrdila mi to maminka, která tam chodí plavat také, že i slyšela, že se maminky nechaly zapsat na jiné termíny a hodiny, aby k ní nemusely). Přeji všem maminkám a dětem spokojené plavání, ať už je to kdekoliv. 🙂

lenny.cz
9. srp 2016

@pocitat Dobrý den, mohu se prosím zeptat, ve kterém městě? Děkuji.

pocitat
22. srp 2016

lenny.cz - bylo to Znojmo

sarisk
12. zář 2018

Souhlasím se zakladatelkou. Plaváčci jsou nejhorší a přístup personálu je arogantní a bez respektu. Paní vedoucí se nechává zapírat aby nemusela s nikým mluvit a instruktorky potápí děti bez povelu a s otevřenou pusou první hodinu když ani neví s kým pracují. Jestli s potápějícím se dítětem nebo nepotápějícím. Už bych tam znovu nešla. Týdenní kurz stačil.

pocitat
13. zář 2018

My jsme byly ve Znojmě. Uběhly dva roky a malá se naučila přirozeně potápět a plavat doma v bazénu. Sice se nepotápí od půl roku nebo od roku, má tři a něco, ale zvládli jsme to sami. A hlavně - vše šlo přirozeně, s radostí, do vody se těší.