Výlet do Prahy. Jak je to s placením jízdného ve veřejné dopravě? Jak je to s veřejnou dopravou?

valerieponcza
8. říj 2019

Ahoj,ahoj!
Jedeme s dcerou do Prahy a zajímalo by mě jak je to s placení jízdného ve veřejné dopravě? Slyšela jsem, že doprovod kočárku ( většinou asi matka ) nemusí platit jízdné. Je to tak?! Nebo je to jen nějaká špatná informace? Děkuji za odpověď
( doufám, že se to sem hodí 🤷🏻‍♀️ )

berenika39
8. říj 2019

Dpp.cz - jsi na siti🙂.

neomenia
8. říj 2019

To je blbost. Jízdné neplatí dítě v kocarku, matka nebo doprovod ano.

valerieponcza
autor
8. říj 2019

@neomenia slyšela jsem, že snad i v Plzni to podobně funguje🤷🏻‍♀️

sudylichozrout
8. říj 2019

@neomenia Ne. Ten, kdo s dítětem jede, jeho doprovodem a až do věku 3 let dítěte tento doprovod neplatí jízdné. Ale dítě musí mít svou vlastní průkazku, což přespolní míti nemohou. Dítě také neplatí nic. Od tří let věku dítěte doprovod své jízdné platí, dítě nikoliv až do 6 let.

vladienka
8. říj 2019

@neomenia do 3 rokov neolari ani doprovod

ammmi
8. říj 2019

Je jedno jestli je dítě v kočárku nebo ne. Pokud má dítě do 3 let vlastní občanku/pas nebo průkazku DPP (stojí 20Kč a dá se vyřídit téměř na každé stanici metra, pokud donesete fotku), jede dítě i jedna doprovázející osoba zadarmo. Ale jen v pásmu P, 0 a B a neplatí to vlaky v rámci PID.

valerieponcza
autor
8. říj 2019

Skvěle. Děkuji za informace.😍😍

laurob
8. říj 2019

@valerieponcza Doprovod neplatí, ale dítě musí mít průkaz DPP s fotkou.

neomenia
8. říj 2019

@sudylichozrout aha, tak to mam blbe info. Diky.
@vladienka

ammmi
8. říj 2019

@laurob I občanka nebo pas dítěte může být... Pro přesnější info 😉

berenika39
8. říj 2019

@laurob ne, to plati az od deseti let.

Ja tedy nevim, ale nez se tu predhanet, kde kdo co slysel, staci otevrit webovky, kolonku jizdne a proklikat se, ne? To, ze jsem slysela, pres tevizorem fakt neobstoji🙂

sudylichozrout
8. říj 2019

@neomenia Neni zac 🙂

berenika39
8. říj 2019

@ammmi ne. Nestaci. Musi to byt jejich doklad. - papirovy nebo elektronicky. Ted jsem to delala. Dite asi nikdo kontrolovat nebude, ale ...

ammmi
8. říj 2019

@berenika39 Pro dítě od 10 let ano. Já tu ale mluvím o dítěti do 3 let. Pro doprovod zadarmo buď průkazka DPP, občanka nebo pas.

toucha
8. říj 2019

Pokud budete mit doklad dite do 3 let s jeho fotkou ( pas, pripadne OP), tak opravdu doprovod ( 1 clovek) v prazske mhd neplati jizdne.

berenika39
8. říj 2019

@ammmi tojooo

makronka222
8. říj 2019

@neomenia doprovod neplati do 3 roku ditete. Doprovod = kdokoliv kdo ma sebou prukazku ditete, ktera se vystavi za 20,- na zakladne rodnyho listu nebo op. V prukazu do 1r nemusi byt fotka, pak ano. Pokud jezdis s detmi a platis, tak sis to blbe nastudovala

nazka
8. říj 2019

@valerieponcza dítě do 3 let a jeho doprovod neplatí, ale k tomu se vystavuje kartička za 20,-,kde je potřeba donést rodný list a foto dítěte.. Bez té kartičky se musí platit i doprovod kočárku

radecka1
8. říj 2019

Přímo ze stránek DPP:
Bezplatná přeprava
Osoba doprovázející dítě do věku 3 let má po Praze (pásma P, 0 a B) nárok na zvláštní cenu jízdného 0 Kč (neplatí ve vlacích PID, na lince AE a na příměstských autobusových linkách ve vnějších tarifních pásmech) pouze však v případě, že se doprovázející osoba prokáže „Průkazem dítě do 3 let“ (cena dokladu 20 Kč, platnost dokladu 1 rok od data vystavení) nebo občanským průkazem dítěte nebo cestovním pasem dítěte.

http://www.dpp.cz/jizdne-na-uzemi-prahy/

sudylichozrout
8. říj 2019

@radecka1 Cena dokladu sla dolu 🙂 Jsem pred tremi roky platila 50 Kc. U DPP vec nevidana 🙂

radecka1
8. říj 2019

@sudylichozrout Já se zase poučila, že dítě nemusí být v kočárku.

madbetka
8. říj 2019

@sudylichozrout Není pravda, že tu průkazku nemohou mít přespolní. Stačí rodný list, fotka a 20Kč. Mají ji obě dcery a pražští už nějakou dobu nejsme.

vendes
8. říj 2019

@valerieponcza V Plzni jezdím s dítětem do 3 let za poloviční, Praha nevím.

nazka
8. říj 2019

@sudylichozrout vždyť i roční legitjy šly dolů..

sudylichozrout
8. říj 2019

@nazka To vlastne jo.

lstuchlova
9. říj 2019

@valerieponcza V Plzni neplatí jízdné dítě do 6 let a jeho doprovod platí poloviční jízdné.

ariadna12
9. říj 2019

Doprovod neplati, pokud dite ma prukazku vystavenou Dopravnim podnikem nebo obcansky prukaz, a ma stanoveny vek (myslim je to do 3 let).

zelenaesmolda
13. říj 2019

zajimava informace,to me vubec nenapadlo,ze doprovod neplati.vztahuje se to i na cizince?

zelenaesmolda
13. říj 2019

Osoba doprovázející dítě do věku 3 let má po Praze (pásma P, 0 a B) nárok na zvláštní cenu jízdného 0 Kč (neplatí ve vlacích PID, na lince AE a na příměstských autobusových linkách ve vnějších tarifních pásmech) pouze však v případě, že se doprovázející osoba prokáže „Průkazem dítě do 3 let“ (cena dokladu 20 Kč, platnost dokladu 1 rok od data vystavení) nebo občanským průkazem dítěte nebo cestovním pasem dítěte.

Zkopirovano z webovek DPP