Je lepší moka kávovar nebo french press

zdenamestan
3. pro 2018

Pěkný den, co by jste mi doporučili moka kávovar nebo french Press ? Jakou máte zušenost? Děkuji za rady.

kachna_b
3. pro 2018

Záleží akú kávu máš rada 🙂 V moka konvičke mi príde káva veľmi podobná espressu má takú silnejšiu a výraznejšiu chuť. Z french pressu mi príde chuť výrazná ale káva je taká "slabšia" Pri french presse je dôležitá kvalita sítka. Keď je blbé prepúšťa veľa "bordelu" My máme doma obe a striedame podľa nálady 😉 Ale pre milovníka espressa by som volila skôr moka konvičku.

hhanyska
3. pro 2018

Taky máme doma obojí a střídám to - když chci malou silnou kávu, tak moka konvička, když velkou slabší nebo chci uvařit více naráz (návštěvy), tak french press ;)

zdenamestan
autor
3. pro 2018

@hhanyska a můzu se zeptat, na jakých principech fungují? A jaké máte značky? Děkuji 🙂

hhanyska
3. pro 2018

@zdenamestan ve zkratce tak: moka konvička - voda se ohřeje a přetlakuje přes kávu (vaří se na sporáku), french press - káva v konvičce se přelije horkou vodou, nechá “vyluhovat” a stlačí sítkem. Detailněji je to určitě jde vygooglit ;) Já mám doma obojí z Ikey, pro nenáročneho uživatele určitě stačí, pro fajnšmekry je moka konvička Bialetti🙂

zdenamestan
autor
3. pro 2018

@hhanyska děkuji za vysvětlení. Prozatím asi pořídíme fresch press a uvidíme 🙂 Děkuji

elishka_87
4. pro 2018

french press ❤

petiar
4. pro 2018

Je to subjektívne, ja uprednostňujem moka kávovar Bialetti. Treba skúsiť oboje a vybrať - ale keď skúšať, tak kvalitný produkt aj kvalitnú kávu, ináč veľmi necítiť rozdiel. Taktiež pre moka kávovar sa káva melie ináč (iná "jemnosť") ako pre french press, ale keď budete kupovať kávu v dobrej kaviarni/pražiarni tak oni sa vás aj tak spýtajú ako ju chcete pomlieť. 🙂 Dobrú chuť!