Lámavé blond vlasy. Doporučíte šampon a kondicionér?

konie22
16. zář 2023

Ahojte, poradil by mi někdo nějaký šampón a kondicioner na velmi lamave vlasy ? Případně ještě jiné tupý, pomocniky? Prechazela jsem z tmavě hnědé na blond ,poslední zákrok před lamanim byl v březnu, vše bylo oka a na konci června jsem jsi všimla že mi chybí vlasy ,lamaly se v pulce hlavy, takže teď vypadám, jak špatně ostříhana. Začala jsem tedy podnikat všechny možné kroky. Nepoužívám suchý šampon, vlasy myju jednou týdně, žehličku a fén taky jen jednou týdně. Šampón mám zatím jen fialovy, po mytí si dávám masku na 15 minut, vlasy myju studenou vodou, pote pouzivam i kondicionér, obycejny ..copek mám jen během práce ta je max 4 h denně, poté pouzivam skripec. Možná se lamani zmírnilo, ale stále trva. Na dotek mi ale vlasy neprijdou suché, naopak.. všimla jsem si i rozdvojenych koncu.. hledám tedy ještě nějaký kvalitní šampon a kondicionér, je mi jedno kolik bude stát, hlavně až pomůže... děkuji za radu

drep
16. zář 2023

@konie22 bez ohledu na to, jaké máš vlasy, bych doporučil přejít na curly girl metodu. Myslím, že šampony a kondicionéry bez silikonů, alkoholů a jiných břeček udělají dobře i čistě rovným vlasům a navíc ta “nahost” vlasu člověka naučí přemýšlet, co na vlasy dává a co od toho přesně může a chce čekat

sinicka
16. zář 2023

Já mám blond jemné vlasy a zhoustly mi a vyrostly až po pravidelném jezení vitamínů: v DM jsem si koupila nějaky přírodní tuhý šampon, masku a kondicioner a mám vlasy opravdu krásné, lesklé, nelámavé. Ale to rozhodně díky těm vitaminum, protože mám i mega silné dlouhé nehty, což jsem nikdy nemívala. Po porodu před 5 lety mi vypadala polovina vlasů.
Teď jsem po dalším porodu a mám krásnou hřívu, kterou jsem neměla ani jako děcko..

konie22
autor
16. zář 2023

@drep dívala jsem se co to je za metodu, a je určena kudrnatym vlasum, takže ne pro mě, mám rovné vlasy, nicméně co se týká šamponu bez silikonu apod.. to souhlasím. Jednou jsem ale vyzkoušela šampon přírodní a vlasy jsem po něm měla priserne.. takže až zase záleží na značce, typu šamponu

konie22
autor
16. zář 2023

@sinicka děkuji mrknu i na vitamíny. Užívala jsem dříve Mivolis jsou to DMkovske vitamíny no nic zásadního se u mě nedělo, ale nebrala jsem je dlouho, tak uvidím

sinicka
16. zář 2023

@konie22 ja beru multivitamin z Aktinu, cenove a slozenim za me nej..

drep
16. zář 2023

@konie22 jenže ono to chce pochopit celou tu filozofii. Očistit vlasy od balastu a trvale přemýšlet, co potřebují, pravidelně to kontrolovat a doplňovat. Fakt to není o tom, že si jednou umyješ vlasy přírodním šamponem (co maska, co kondicionér, co styling)…

xxx3d
16. zář 2023

používáš stále jen ten fialový šampon?

krisstina93
16. zář 2023

Vyhod ten fialový sampon ten strašně ničí vlasy. To je tak jednou dvakrát po barvení, ale určitě to není na každé mytí dlouhodobě. Jinak vyber sampon a kondicioner co nemá alkohol a silikony apod, to vysusuje a zatěžuje vlasy, pokud nechceš drahé, tak fajn si stojí třeba balea (ne vše, ale většina je v pohodě). Vitaminy na vlasy jsou taky dobra vec, mě nejvíc zabralo donna hair, ale chce to brát několik měsíců, než bude vysledek. Ty roztrepene konce ostříhat, nude se to trepit dal a dal. A pokud musíš používat zehlicku, tak asi nemáš úplně rovne vlasy, takže bych tu cgm metodu nastudovala, ta je i pro vlnité nejen pro vyloženě kudrnate.

xxx3d
16. zář 2023

přesně tak, jak píše @krisstina93 ten fialový šampon vysušuje vlasy a když se užívá dlouhodobě a neprostřídá se s jiným, můžou se vlasy lámat, nebo taky vypadat.
říkala mi to kadeřnice, ke které chodím a která se zhrozila, že jsem asi po dobu roku používala jen ten fialový (měla jsem k tomu stupidní důvody), mně vlasy nevypadaly, ani se nelámaly, ani nic jinýho... ale u tebe za tou lámavostí bude stopro ten fialový šampon, vyřaď ho.

alice180
16. zář 2023

Žádnou drogerii. Lepší už připlatit. Super je Paul Mitchell. Používáš nějakou ochranu před teplem, když fenujes a zehlis ?

xxx3d
16. zář 2023

rychlá pomoc na konečky vlasů - 2 lžíce tvarohu, 1 lžíce medu vmasírovat nechat půl hoďky, spláchnout, nebo vaječný žloutek, med a kvalitní olej, postup stejný
já když potřebuji použiji rychlou metodu arganového oleje jen na konečky
anebo si ty konce nech střihnout a pak si vyber jinou řadu než fialovou, mně se osvědčil gliss kur - šampon a k tomu ten nesplachovací kondicioner