Bez mleziva i bez mléka. Máte zkušenost?

grow
29. črc 2020

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zdali má někdo zkušenost, že by se po porodu nevytvořilo mlezivo a ani mléko.
Piji čaje pro podporu kojení (leros, hipp) gravimilk, carro, beru homeopatika, odsávám (max za den 5ml z obou) a přikládám (pravé odmítá, levé spíš používá jako dudlík).
Již v porodnici nasazeno UM, jelikož jsem ze sebe nic nedostala. Nyní na UM dle pediatričky prosperuje a nemám se stresovat, že holt patřím do malého procenta, kde je fyziologicky nemožné kojit. Mamka odkojila 3 děti a i tety kojily všechny děti. Je možné, že mi po porodu byla zastavena laktace antibiotiky? Zkažená plodová voda a zánět v těle. Stále se ještě snažíme, nemám ukončené šestinedělí, ale všichni dr. mne připravují na to, že to prostě nepůjde 😢

grow
autor
29. črc 2020

@grow jen ještě dodám, že pitný režim dodržuji, jím pravidelně (mám reflux, vředy na jícnu). každý den mám tvaroh a mléko. přikládám si malou na holou kůži. prsa masíruji. Pomáhá mi manžel i rodina, takže se mohu soustředit jen na rozkojení.
Spíš mne zajímá, jestli to někdo taky tak měl.

puhelin
29. črc 2020

Blbe je, ze tim UM se prsum dava signal, ze mleko nemusi produkovat. Odsavanim se nemusi ziskat mnozstvi mleka, ktere je vytvorene. Spis to podpori simulaci sani, ktere mleku signal dava. Ja kojim druhe dite, 3,5 roku v kuse a mam problem odstrikat jednu davku, kdyz jsem potrebovala akutne k lekari.
Miminko ma UM v lahvicce?

olga_
29. črc 2020

@grow Zkus kontaktovat LP, aby tě naučila používat suplementor - hadička k prsu, do ní půjde (ze začátku) UM, ale dítě bude zároveň prso stimulovat, což je pro rozkojení zásadní.

sigyn
29. črc 2020

Mě se po porodu mléko také téměř netvořilo, pomohlo až pravidelné odsávání, pak se laktace trochu rozjela, ale stejně jsme museli přikrmovat UM a po pár měsících už jsme museli přejít jen na UM

monny3
29. črc 2020

Odcházela jsem se synem z porodnice plně na UM, neměla jsem ani mlezivo, ani mléko. Trvalo to týden (nevím, jak dlouho po porodu jsi), měla jsem ho kůži na kůži celý den, byli jsme jen v posteli, takto přitulení, když měl hlad, dala jsem ho k prsům, sál a nic neteklo, potom dostal UM ze stříkačky, aby se najedl. Nejzásadnější bylo budit ho v noci, aby sál a stimuloval tak laktaci (po UM byl schopen spát 5 hodin v kuse), protože v noci je tento proces prý nejintenzivnější. Po týdnu najednou v noci mokrá noční košile a mléko bylo a syn byl plně kojen. Odsávačku jsme v těch prvních dnech vůbec nezkoušela, to byla synova práce. A když jsem v jeho 4 měsících poprvé zkoušela odsávat neodsála jsem ani kapku, přestože byl plně kojen 😉 Přeji, ať se to zlepší, nebude to pohroma, když to nepůjde, tak žádné stresy, dopřejte si klid, buďte na sebe nalepené 24/7 a třeba se to zadaří <3

janinasm
29. črc 2020

@grow Nemyslím, že by za to mohly antibiotika. Prostě někomu se mléko netvoří a ani nebude, i kdyby se na hlavu stavěl. Tak jako hodně žen nikdy neotehotni, i když jsou zdravé a žádný problém se u nich nikdy nenajde, tak se i hodně ženam prostě netvoti mlezivo, natož MM. Takže já radim, pokud na to sílu ještě máš, zkoušej se rozkojit dál, zkus všechno, ale víc jak dva měsíce bych tomu nedávala. Ono čím dyl od porodu, tím se hůře rozkojuje..... Hodně štěstí a ať jste zdraví!

xenie131
29. črc 2020

ja jsem to takto mela po obou porodech. prvni byl planovany cisar jednovajecna dvojcata. mela jsem lp, ladovala se vsim moznym. prdolky sem mela skoro furt na sobe a proste nic. obrecela sem to. dlouho sem s tim bojovala. kazdyho zajimalo jaky to je kojit dvojcata.. to sem ze zacatku malem dycky brecela. kluci byli spokoje i na um tak sem to pak casem nejak zkousla. pred 2.lety sem rodila zase. zase cs a zase po vsech snahach bez mlila. ani mlezivo u jednoho z pripadu. prsa vunec nenatekla nic. u nekoho to proste fakt nejde
mam prsa jak melouny ale noc z toho. maminy ktery maji kolilrat maly prsa by nakojily celej okres... uu sem se s tim smirila. drzim pesti. je to silenej napor na psychiku. drzte se a kdyz se nepovede. nezoufejte. snazte se to hold prijmout a uzivat si prcka

zoyee
29. črc 2020

Já to měla podobně, ani v těhotenství se mi prsa nijak neměnila, po porodu ani mlezivo, ani kapka. Zkoušela jsem všechno, prikladala, tulila se nahá, nejdřív prso, pak UM, mezi krmením nonstop odsávačka a jenom pára. Jenom stres, brečel jsme s malou obě. Malá byla plně na UM.

zoyee
29. črc 2020

Jo a vydržela jsem to skoro 4 týdny, ale byl to masakr. Pokud to bude příště stejný, seknu s tím hned.

martt
29. črc 2020

@grow Hlavně se nestresuj. Ja jsem měla oba syny plně na UM už z porodnice. Neměla jsem ani kapicku mléka ani mleziva. U prvního dítka mne to dost stresovalo dokonce jsem u mne na návštěvě měla několik laktačnich poradkyn. A také absolutně bez nějakého vysledku. U druhého dítka už jsem to brala tak jak to je.

grow
autor
29. črc 2020

Všem děkuji za zkušenosti a rady. Že nemám mléko, mám potvrzené i od své doktorky, která mne plně podporuje v rozkojení, ale zároveň se mi zdá, že mne i připravuje na to, že to nepůjde 😢 S LP mám již domluvenou schůzku (bohužel se nám nepodařilo domluvit bližší termín od porodu). Nyní již končím šestinedělí. Ze začátku jsem krmila přes stříkačku, nyní již z lahvičky, kterou mi doporučila pediatrička, která simuluje prso. Narodil se mi obřík 5kg, takže i dávky UM mi dr upravila.
Ještě jednou všem děkuji.

hermanecka
29. črc 2020

Kamaradka 2 deti,z porodnice sla se zpravou laktace neprobiha..videla jsem to na vlastni oci..prsa sucha...mozne to je

U me prvni dcera zcela na UM, druhy syn kojeny do 2 let..stejny postup,pristup...a u obou jinak.obe deti jak z UM tak z MM zdrave,v pohode.mozna syn u MM klidnejsi.mel.me jak dudlik tak tolik neplakal