Braly jste při kojení antibiotika?

hanule05
5. lis 2010

Ahoj,
musím sem dneska napsat, protože mě naštvala moje praktická lékařka. V úterý večer na mě padla nějaká "chcípavka", začal mě pálit nosohltan, v noci zimnice, bolest kloubů, svalů. Ve středu jsem šla k mojí lékařce, aby mě vyšetřila, upozornila jsem ji, že kojím. Ona koukla do krku, naznala, že to tam mám hodně zarudlé (i mandle) a že mi vezmou krev (CRP), podle toho prý zjistí, jestli je to angína (bakterie) nebo pouze infekční onemocnění, jestli nasadí ATB nebo ne. CRP bylo vysoké, tak mi napsala ATB.

Dnes jsem jela k dětské doktorce, protože starší dcerka začala kašlat a má rýmu, tak jsem měla strach, jestli nemá taky angínu jako já. Když jsem to řekla naší dětské, tak ta se rozčílila na tu mojí doktorku, že jak může vědět, že mám angínu, že to podle CRP nepoznají, že jedině z výtěru krku.

Že prý doktoři nechtějí dělat výtěry, protože za to doplácejí oni, kdežto za CRP dostávají peníze od pojišťovny a takhle na tom vydělávají. Že je teda od tý mojí doktorky pěkně nezodpovědné, do mě cpát ATB, když kojím, že příště mám tvrdě vyžadovat výtěr z krku.

Tak jsem z toho dost špatná, kvůli dcerce, kterou kojím, strašně mě to štve, asi změním doktorku, když tahleta kouká jenom, aby vydělala prachy, i na úkor kojenýho miminka.

Takdy jste braly ATB při kojení? Nedělalo to nějaké problémy s mimčem?

Taky jsem chtěla začít dávat příkrmy, ale asi počkám, až po dobrání ATB, aby se nespustila třeba nějaká alergická reakce (já když jsem byla malá, a brala jsem ATB, tak jsem vůbec nemohla ovoce, protože jsem se osypala).

Jsem fakticky znechucená přístupem mojí doktorky, je mi z toho smutno, že do mě (i mimča) cpe ATB i když třeba nebylo potřeba.

betelgeuzz
24. pro 2012

@wendy_ já jsem teda při nemoci roušku nenosila. Dítě dostává protilátky od tebe. Nijak extra bych se s ním nepusinkovala, ostatním bych omezila i mazlení a bližší kontakt. rouška mi příjde trochu přehnaná.

wendy_
24. pro 2012

@betelgeuzz mala ma anginu taky. my nosime tu rousku kvuli synovi. Mel laryngitidu pred dvema tydny a porad neni stopro zdravy. Dostal i atb., takze kdyby mel od nas chytit jeste anginu, tak uz nevim. Tak jsem se na stedry den tesila, jak mu budou zarit oci, jak si to vsichni uzijem. No zkusime Jeziska odsunout o tyden, snad uz budeme ok.

deedeedee
13. kvě 2015

Co je "CRP"?

deedeedee
13. kvě 2015

@helulela aaha. Dik

silvapokorna
19. kvě 2015
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Téda, to je přístup. Atb. nejsou u kojení zase taková hrůza, ale ani nic vhodné. Pokud jsou opravdu nutná, tak ok, ale spíš bych to řešila třeba lokálními atb. Já trpěla na angíny už jako dítě a v těhotenství a po porodu taky, hold vyčerpání udělalo své. Lajzla jsem si dva krát bioparox, co se stříká do krku a do nosu a pomohlo. A když bylo nejhůř tak nějaký ten brufen hned po kojení.

lefikfialka
14. zář 2016

Ahoj, tak me vysla z krve hodnota 58 a dostala jsem Penbene, beru druhy den a dcera (2 m.) se zacina osypavat na rukach. Pockam jeste do zitrka a jestli se to zhorsi, zacnu to resit.